Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, maro napisał:

Dobra, no to tak.

Jak założy się na przód 20 mm na stronę, można zapomnieć o sensownym obniżeniu, bo będzie obcierać - w związku z tym i przód i tył będą wyżej. 15 mm na stronę to max, a i tak na maksymalnie skręconych kołach i daniu w palnik przytrze o nadkole.

Jeśli ktoś nie planuje mocno obniżać, wizualnie 20 mm na stronę z przodu są idealne.

System z przykręcaniem dystansu do piasty a następnie koła do dystansu (25 mm na stronę - idealne wizualnie) jest bardzo wygodny, bo przy wymianie przykręca się koło tak jakby nie było dystansu - nie trzeba ustawiać, pilnować żeby dobrze przylegało, itp. I jak ktoś ma śruby zabezpieczające, nadal się nadają. Minusy - więcej waży (nieistotne) oraz jak ktoś planuje jeździć tylko pół roku na dystansach, więcej zabawy ze ściąganiem i zakładaniem.

Ja chcę kupić właśnie system 7 ale 20mm na stronę i mam pytanie czy fabryczna śruba nie będzie za długa przy wkręcaniu w dystans? System 7 jest dla mnie idelany pod warunkiem że śruby nie będą za długie i wtedy też mogę wykorzystać moje aktualne śruby zabezpieczające ze Skody.

Na amazon.de można je mieć za 64€

Edytowane przez sebkoch (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 minuty temu, maro napisał:

Ja mam przekręcane. Drogie w ch... Ale chciałem eibacha, a oni maja tylko w tym systemie ten rozmiar.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zdecydowanie za drogie. Za różnicę można coś fajnego dokupić. Np. OBD Eleven:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, matys napisał:

Ja wole przelotowe, w 15 czy 20mm, nawet w 25mm dystansach moim zdaniem jest za mało gwintu, żeby brać przykręcane. W przelotowych masz dłuższe śruby ale przekręcasz bezpośrednio do piasty. 

Właśnie ja zamówię 15 mm przód i 25 tył przelotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matys napisał:

Ja wole przelotowe, w 15 czy 20mm, nawet w 25mm dystansach moim zdaniem jest za mało gwintu, żeby brać przykręcane. W przelotowych masz dłuższe śruby ale przekręcasz bezpośrednio do piasty. 

Przecież długość gwintu jest taka sama jak fabrycznej śruby po przełożeniu przez otwór felgi. Można wtedy też zastosować fabryczne śruby zabezpieczające i nie ma kombinowania z dokupowaniem długich śrub...

Edytowane przez sebkoch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Dystanse

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team