Skocz do zawartości

O3 liftback tylna wycieraczka nie wraca


gruby

Rekomendowane odpowiedzi

Octavia III 1.8 TSI 132kW

Tylna wycieraczka jedzie w jedną stronę i nie wraca. Słychać, że silniczek chodzi przez kilka sekund i się wyłącza. Tak się dzieje dopóki nie pomogę wycieraczce wrócić ręcznie.

Wcześniej miałem problem z zatkaną dyszą od tylnego spryskiwacza, nie leciał w ogóle płyn, po wymiani dyszy problem ustał (było to około rok temu), a 1-2 tygodnie temu pojawił się opisany problem z nie wracającym ramieniem wycieraczki.

1. Czy ktoś może miał podobnym problem?

2. Czy wie ktoś może jaki jest nr katalogowy tego silniczka jakbym chciał go wymienić we własnym zakresie?

 

Dzwoniłem do ASO skody, ale powiedzieli mi, że nie podają nr katalogowych i że nowy silniczek u nich kosztuje 979zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak się dzieje jak opisujesz to jest światełko w tunelu że silnik wycieraczki jest do odratowania . Zdemontuj go rozbierz i sprawdź w jaki stanie jest oś napędowa ramienia , zapewne jest mocno zanieczyszczona rdzą i to powoduje złą pracę . Wyczyść wszystko i nasmaruj smarem , sprawdź przed złożeniem bez silnika czy oś chodzi lekko bez zacięć , jeżeli jest ok zamontuj silnik i skręć wszystko . Przed założeniem do auta przetestuj z zapiętą wtyczką zasilania bez wycieraczki czy jest OK .

Chyba że to co opisuję Cie przerasta to możesz nabyć drugi silnik .

Numery silnika dla auta przedliftowego : 5E5 955 711 liftback    ,    5F4 955 711 kombi  .

                                                                      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @wojtenio za odpowiedź. Objerzałem kilka filmików jak zdemontować tapicerke, wygląda aż tak strasznie. Postaram się to ogarnąć i dam znać.

Patrząc bo numerze, który podałeś, znalazłem sporo wyników ale do Octavii 2, czy on też będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podany numer silnika wycieraczki tył jest stosowany w autach :Skoda Octavia 3  2014-2017 , Rapid 2013-2022 , Superb 2015-2024 . Tak podaje katalog  oryginalnych części ETKA i do tych aut jest on stosowany . Do Octavii 2 ETKA  podaje inne numery silnika z początkiem 1Z5 i 1Z9 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtenio zrobiłem tak jak mówiłeś. Przez dłuższą chwilę myślałem, że trzeba będzie od nowa kodować, bo się nie kręciła w ogóle bo wyczyszczeniu i złożeniu. Okazało się, że klapa bagażnika musi być zamknięta.

 

Po zamknięciu klapy i złożeniu wszystkiego nadal problem występuje. Będę chyba szukać nowego silnika.

 

EDIT:

Widzę, że są czasem te silniki ale mają na końcu literę B lub C, czy taki nadal by pasował?

Edytowane przez gruby (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam identyczny problem. Skoda 2014 liftback. Wycieraczka zatrzymuje się w połowie i słychać pracujący silnik. Najlepsze jest to, że silnik zdemontowałem, zamówiłem drugi, zamontowałem i ..... ten sam problem. Silnik nie był nowy ale w bardzo dobrym stanie. Nie wiem jak rozwiązać ten problem. Pozostaje jeszcze spróbować wymienić całe ramię wycieraczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem nowy, jakiegoś chińczyka za 200zl. Na początku też miał problem ze nie wracał, ale umyłem porządnie szybę i zmieniłem pióro wycieraczki bo chyba był za duży opór i na razie działa. 
 

Po rozebraniu starego okazało się że jest tam plastikowy pierścień który się wytarł i stąd wycieraczka nie wracała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team