Skocz do zawartości

O3 2.0tdi cuna remont kapitalny


Ceber127

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  chciałem się podpytać kilku kwestii. Jestem zmuszony zrobić kapitalny remont silnika przyczyną pobór oleju w niebotycznych ilościach. Szukam tuleji cylindrów oraz tłoków poprawionych z pierścieniami o szerokość 3 mm czy ktoś ma wiedzę gdzie znajdę dane części i jaki jest szacunkowy koszt takiego remontu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2024 o 08:50, Ceber127 napisał(a):

160 tysięcy autem od zakupu zrobilem coś koło 20 wcześniej brał z 350 ml na 1300km Teraz p wymianie oleju i użyciu plukanki potrafi wciągnąć 1l na 1300 

Mam ten sam problem. Aktualnie bierze 1l na 900km przebieg 180tyś. Na razie będę testował środki, płukanki jak nie pomoże to też biorę się za silnik.

Podrzucam filmik co warto jeszcze spróbować.  Będę to robił u siebie za 2 tyś km.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcjach i internetowych można znaleźć gotowe silniki po remoncie z zmienionymi tłokami pod szersze pierścienie które kosztują po 9 tysięcy i zastanawiam się czy nue kupić i podmienić czy lepiej samemu własny silnik remontować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2024 o 10:04, Romanrz123 napisał(a):

Mam ten sam problem. Aktualnie bierze 1l na 900km przebieg 180tyś. Na razie będę testował środki, płukanki jak nie pomoże to też biorę się za silnik.

Podrzucam filmik co warto jeszcze spróbować.  Będę to robił u siebie za 2 tyś km.

 

 

Możesz napisać co wyjdzie po tych specyfikach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2024 o 06:50, Ceber127 napisał(a):

Możesz napisać co wyjdzie po tych specyfikach 

Jasne tylko jeszcze za 200 km wleje preparat na zmniejszenie poboru oleju. I dopiero jak na nim zrobię 2 tyś km to będę działał według filmu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoków poprawionych nie ma na pierścienie 3mm musisz obrobić  tłoki . Rozebrać silnik oddać do obróbki sprawdza owalicazje cylindrów jeżeli będzie potrzeba wstawić tuleje pod nominał nowe tłoki wymiana oleju co 10 tys i nie będzie poborów. Ale to są koszta dochodziły złożenie pieca dużo mechaników robi to na odwal się. Poszukać może sprawdzonego silnika w dobrej cenie.

+48 667 292 655.  Zadzwoń pod ten numer mają nowe silniki z przebiegami po parę km. Jak coś i mieszkasz koło Wawy mogę przerzucić ci silnik . Jak coś pisz na priv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mogę dodać link do aukcji , ale w ofercie piszę o poprawionych tłokach domyślam sie że mogły one być obrobione jak w silnikach tfsi pod pierścienie 3 mm głowica też wyremontowana oraz tuleje cylindrów wymienione jest to wyszczególnione w ogłoszeniu. całkowity koszt takiego silnika to 9xxx tysiecy. jeżeli już bym miał kupować silnik to posiadam miejsce gdzie mógł bym go przewalić gorzej z remontem.

Edytowane przez Ceber127 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+48 667 292 655.  Zadzwoń pod ten numer mają nowe silniki z przebiegami po parę km. Jak coś i mieszkasz koło Wawy mogę przerzucić ci silnik . Jak coś pisz na priv 

Ten silnika za 9tys można sobie wyrzucić na smiernik tłoki pewnie obrobione na jakieś nadwymiarowe. Używane bo napewno nie nowe. Głowica ciekawe jak zrobiona i co wymienione ciekawe czy panewki wymienione co z wałem . ProfesCris na YouTube rozbiera po remoncie nowa tylko uszczelka pod głowicą  a wszystko stare rumple. Napisz na ten numer o silnik może mają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2024 o 17:05, Zgredos napisał(a):

+48 667 292 655.  Zadzwoń pod ten numer mają nowe silniki z przebiegami po parę km. Jak coś i mieszkasz koło Wawy mogę przerzucić ci silnik . Jak coś pisz na priv 

Ten silnika za 9tys można sobie wyrzucić na smiernik tłoki pewnie obrobione na jakieś nadwymiarowe. Używane bo napewno nie nowe. Głowica ciekawe jak zrobiona i co wymienione ciekawe czy panewki wymienione co z wałem . ProfesCris na YouTube rozbiera po remoncie nowa tylko uszczelka pod głowicą  a wszystko stare rumple. Napisz na ten numer o silnik może mają 

Obawiam się że jak kupię uzywany który leżał grom wie ile na półce nie ruszany to pojawią się takie same problem dla tego też ciekaw jestem ile taki generalny remont kosztuje , koszta części takich jak tuleje komplet pierścieni bo myślę że tłoki są dobre jedynie oddał bym je do przerobienia jak to ludzie robię z tfsi by już nie brały oleju , panewki do weryfikacji jak trzeba tez zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób jak chcesz tfsi brały olej po rozfrezowaniu otworu na pierścienie olejowy ale to jest osłabienie materiału i może półka pęknąć w tłoku. Zostawiania panewek jak już jest wszystko rozebrane to grzech. Zależy krów wykona remont i kto złoży  jedni kochają silicone jest złożone wszystko na niego na stare uszczelki itp.. jak chcesz autem jeździć to zrób to raz a porządnie a ja nie to sprzedaj i ktoś to zrobi porządnie. Jak coś robimy to od a do z 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team