Skocz do zawartości

Wymiana przedniej szyby przez małą ruskę nad czujnikiem


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Moje perypetie związane z żelkiem od czujnika deszczu i zmierzchu wkraczają na nowy tor. Okazuje się, że mogę wymieniać żelki czujnika do woli a i tak będzie mu odwalało przez ... rysę na szybie. To odprysk spod kamienia prawie na środku otworu w jakim znajduje się czujnik. Jak wiadomo czujnik analizuje odbicia światła na tafli szyby generowane przez krople a taka rysa może mu je zakrzywiać i pewno stąd wpada on na pomysł, że po południu jest noc a w upalny dzień pada deszcz. Czy taka rysa może mieć wpływ na szaleństwa czujnika, co myślisz @rrobert lub @Enriquez?

Pchać się w wymianę szyby z AC w ASO Skody czy lepiej jeździć na oryginale z tą rysą i kapryszącym czujnikiem? Poprzedniemu z przed zamiany też odwalało ... czasem. Może wpierw jechać na wymianę na oryginalny żelek i diagnostykę ASO a później w przypadku niepowodzenia wymieniać szybę?

2016-08-26 12.40.06.jpg

2016-08-26 12.39.40.jpg

2016-08-26 12.39.24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wiązał pracy czujnika z rysą na szybie. Dlaczego? Otóż w tym czujniku zintegrowane są co najmniej dwa osobne czujniki - deszczu i zmierzchu i zapewne gdzieś tam jeszcze wilgotności. Czujnik zmierzchu to zwykły fotorezystor reagujący na zmianę oświetlenia zarówno w paśmie widzialnym jak i bliskiej podczerwieni. Jest to ten różowy element. Ewentualna rysa jemu może przeszkadzać w ten sposób, że będzie myślał iż jest ciemniej i wcześniej załączał światła. Można to akurat zmienić zdaje się nawet z radia.

Kolejna sprawa - czujnik deszczu. To prawda, że jest to nadajnik i odbiornik światła podczerwonego, ale nie działa to w ten sposób, że jest jedna kropla na szybie a on cały czas będzie mielił wycieraczkami. Jak zdejmiesz wycieraczki i odpalisz to machnięcie będzie jedno i to tyle. Czujnik ten działa narastająco. To znaczy w miarę zmniejszania się natężenia światła dopływającego do fotoelementu następuje przekroczenie pewnego progu i rozpoczyna się wycieranie. Jeżeli masz rysę, która to zaburza, to nie ma to żadnego znaczenia dla tego czujnika, ponieważ kolokwialnie mówiąc - kropel musi przybywać, żeby to zadziałało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzedniej jak miałem uszkodzony żel to czujniki się dziwnie zachowywały

jak aso wymieni ci szybę to razem z czujnikiem i zamontują ci z literką A a nie bez

przydał by się flash od 5Q0955547 i wgrać go do 5q0955547A jak zdechnie to trudno ale testować można 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia 29.08.2016 at 20:44, rrobert napisał:

w poprzedniej jak miałem uszkodzony żel to czujniki się dziwnie zachowywały

Czy ten żelek może się sam uszkodzić (chyba chodzi o jego wysychanie ?) I jeśli wycieraczki nie działają w trybie auto tylko przerywanym to czy sama wymiana żelka może pomóc czy trzeba cały zestaw wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
7 godzin temu, Aro998 napisał:

Jaki był problem i przyczyną 

Tak jak koledzy piszą,do wymiany jest czujnik zmierzchu i deszczu. Co dziwne, @rrobert od wczoraj czujnik sam zaczął działać,tzn wycieraczki znów zaczęły pracować w trybie auto pobierając dane z czujnika. Może być coś jeszcze oprócz tego czujnika skoro zaczął działać? Myślę tu o jakimś kablu, czy połączeniu do (no właśnie,do czego) centralki BCM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aro998 napisał:

A chcialem zapytać czy trzeba adaptować coś w vcds by wycieraczka chodziła czy tylko koduje się? 

Tak była wymieniana 

Jak była wymieniania na taką samą (przepuszczanie światła, są różne ustawienia w vcds) a sam czujnik nie był uszkodzony to nic nie trzeba robic, powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team