Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Zaloguj się, aby obserwować  
sebkoch

Nowa Octavia 3 RS 2017 Facelifting

Recommended Posts

Reklamy dla niezalogowanych

Najgorsze że czas odebrać go będę miał dopiero za 2 tygodnie. Tydzień zajmie im papiery i powłoka lakieru a potem mi nie pasuje jechać. To jest minus kupowania daleko od domu.:-|

36 minut temu, majkel123 napisał:

Jak daleko? detaling robią na miejscu? 

Dwie wyspy dalej:-D i 250 km 

Firma jakaś im robi, na parę miesięcy starczy a na wiosnę zrobię ceramikę jak pojadę do PL

Ale jak mi to robią w gratisie to nie narzekam :-D no i jeszcze usuwają napisy z tyłu.

Edytowano przez Piotrekdk

@Piotrekdk bede wypatrywal na wsi ?

Czemu w Esbjerg nie zamawiales?

ODIS/Geko
Ochrona komponentu immo SVM parametryzacje etc
Aktywacje ACC NAVI oraz wiele wiele innych funkcji
VCP
VCDS HEX NET
VAS 6150D/6154 😄

1 godzinę temu, Szuli88 napisał:

@Piotrekdk bede wypatrywal na wsi ?

Czemu w Esbjerg nie zamawiales?

W Esbjerg cwaniak nie był tak skłonny do negocjacji o.O i się zdziwił bo wiedział że rozmawialiśmy też z innymi dilerami :-D

Panowie wytłumaczę Wam trochę skąd prawdopodobnie mogą brać sie różnice w czasach oczekiwania na samochod w zależności od dealera. Tak to działa w wielu markach pewnie w skodzie też. 

Zamowienia produkcyjne składa się raz w miesiącu, najczęściej na końcu. Zamawia sie wtedy cześć aut z zamówień dla klientów i cześć "na stan", robi sie różne konfiguracje silników, wyposażeń itd ale głównie takich aut które sie dobrze sprzedają zeby nie zalegały na stanie. Zamowienie leci do fabryki i przez 2 miesiące auta z listy sa otwarte na modyfikacje, ale najczęściej zmiany sa ograniczone, na pewno Nie da sie zmienić octavii na superba, nie zmieni sie nawet zwykłej octavi na RS! Często nawet nie da sie zmienić benzyny na diesla. Ale za to można zmieniać kolory, dodatki, felgi itd....   wiec jeżeli jest diler który sprzedaje 2 RSy rocznie to raczej nie robi sobie zamówienia na RSa na stock bo bedzie mu stał i blokowal płynność finansowa, wiec jak u niego zamówisz to poczekasz pełen okres produkcji. Ale jak masz dilera który ma w PL 10 salonów skody to on co miesiąc zamwia 1 do 5 RSow na stan i potem je edytuje, bo mu sie to opłaca. Jak nawet mu zostanie na stanie to przerzuci do innego salonu, postoi mieaiac na ekspozycji itd... Dlatego jak kupowalem auto w czerwcu to w salonie Skoda-Porsche powiedzieli mi, ze początkiem września odbiór, bo oni maja dużo salonów i sprzedają dużo RSów, a kupiłem finalnie w nowym saczu bo dużo taniej ale czekałem pełen okres produkcji bo był to drugi RS 230 którego sprzedali :D 

mistrzostwo to trafić tak jak kumpel z A7, zamówił w listopadzie odebrał w grudniu, zamowil ostatniego dnia jak była możliwość edycji, tydzień pózniej juz znał VIN ;) 

mam nadzieje @majkel123, ze trochę rozjaśnione temat ;) 

Edytowano przez matys
  • Lubię to 2

@matys ja właśnie miałem zamówić w taki sposób przed FL. Ale się spóźniłem dzień i nie można było zmienić już silnika w zamówieniu. Czas oczekiwania na odbiór miał być bardzo krótki. Teraz się w sumie się cieszę, bo FL nie jest taki zły, a również lekko budżet podskoczył. Niestety na RS już kasy nie starczyło.

Tak ogólnie jest jeszcze jedna pula, nie tylko dilerska. Czasem są zamówienia na centrale i potem dilerzy mogą sobie z nich brać. Teraz jest wielka górka w motoryzacji. Ale zaraz po kryzysie to na placach importerów stało sporo aut. Tylko do wzięcia przez dilerów, a potem klienta. Fabryka nie może stać, a kupować wtedy nie było komu. 

Mi się trochę pokomplikowało i 15 nie mogę jechać po autko. Przycisneliśmy dilera i musi się wyrobić na piątek:-D 

Super będę w weekend cieszył się nowym autkiem :-D:-D:-D

• Lubię to 2

Dnia 1.05.2017 at 17:05, majkel123 napisał:

Super ?najważniejsze, że w całości dojechała ! 

No i dupa coś tam uszkodzone w przednim zderzaku i czekają na części z  niemiec >:-(

Tak że auto dopiero w następnym tygodniu :-( a tak się cieszyliśmy :-/

Dnia 1.05.2017 at 22:10, Piotrekdk napisał:

W Esbjerg cwaniak nie był tak skłonny do negocjacji o.O i się zdziwił bo wiedział że rozmawialiśmy też z innymi dilerami :-D

Ile rabatu dostales?

ODIS/Geko
Ochrona komponentu immo SVM parametryzacje etc
Aktywacje ACC NAVI oraz wiele wiele innych funkcji
VCP
VCDS HEX NET
VAS 6150D/6154 😄

4 godziny temu, majkel123 napisał:

@Piotrekdkdziwne, na tych fotkach od dealera zupełnie nic nie było widać :-o

Przykręcali ramkę na tablicę i zderzak połamali :P

• Lubię to 1

12 godzin temu, emylpe napisał:

Przykręcali ramkę na tablicę i zderzak połamali :P

No wyjaśniło się w zderzaku było 5mm wgniecenie.  Wyglądało że tak z fabryki przyszedł. Teraz czekają na nowy pomalowany zderzak z fabryki. Wstępnie odbiór na czwartek ¬¬

• Lubię to 1

Coś tam z nimi negocjujemy, choć pewnie wiele tego nie będzie. W końcu nic nie malują tylko założą fabrycznie nowy zderzak. Coś tam może dadzą za opóźnienie¬¬

Dostałem nr vin i wpisałem go w aplikacji mySkoda 
auto wyprodukowane 14.04 
I teraz pytania bo podane są dane dilera i ile auto miało przejechanie kilometrów. Ktoś z was to porównywał jak odebrał auto? Czy km się zgadzały?