Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Namo    720

Myślałem, że to opony sprawiają wibracje na budzie auta, ale nie. Po wymianie na nowe nadal powyżej 140 km/h trzęsie mi kierownicą. Felgi proste więc myślę co by zrobić remont elementów gumowych zawieszenia razem ze sprężynami. Z O2 FL miałem to samo po 50k km przebiegu, może to zaleta beznadziejnych dróg na wiosze jakiej mieszkam i jazdy po nich na kołach '18 :-/ 

Ma ktoś numery części takich lepszych pasujących do O3 RS? Może z S3 jak to było przy O2? Na tapetę pójdą sworznie, tuleje, co jeszcze?

baner.gif

Reklamy dla niezalogowanych
Namo    720
Dnia 12.01.2017 at 19:42, Hubee napisał:

A geometrie sprawdzales?

Tak, znowu wyszło, że jedna felga krzywa, to już trzecia. Strasznie miękkie są te OEM Skoda. Jadę prostować w środę.

Dnia 12.01.2017 at 19:42, Hubee napisał:

Masz dystanse?

Tak.

Dnia 12.01.2017 at 18:55, ucho235 napisał:

Co Ty tam chcesz wymieniać

Na coś twardszego, z Audi S3 bo jakoś tak lata kierownica.

2 godziny temu, 1bizkit napisał:

Ustaw sobie do porządku geometrię. Wywaz do porządku opony.

i jeszcze poprostuję felgi. Będę w BGMOT w tygodniu to obczaję numery zamienników z Audi.

baner.gif

scary    139
14 minut temu, Hubee napisał:

I spróbuj bez dystansów.

Już kiedyś próbował i też miał te same problemy :-P czyścił też całe piasty żeby pozbyć się całego syfu i też nic nie pomogło...

perelka-sig.jpg

Szuli88    11

Mam ten sam problem z wibracjami i to nie jest wina felg, wina leży po stronie przegubu wewnętrznego po stronie pasażera, nie od dziś wiadomo ze auta są robione z materiałów przypominających plastelinę a niutonometrów wciąż przybywa.

Przeguby wewnętrzne (najczęściej po stronie pasażera tam gdzie jest dłuższa polos) się wyrabiają np podczas gwałtownego przyspieszania (nie mylić z paleniem gumy) tz krzyżak ( chyba można to tak nazwać) wygniata od środka w obudowie przegubu niewielkie wgłębienia na skutek czego powstaje luz  pomiędzy kulka/łożyskiem ( zależy jaki rodzaj przegubu jest zamontowany) i auto zaczyna wibrować , czasami czuć wibracje na kierownicy a czasami tylko na karoseri.

Taki przypadek miałem w 3 autach i teraz kolejny w Leonie z przebiegiem 25tys km, poprzednie auto jakie miałem to fiesta 125hk, pewnego razu ciągnąłem przyczepkę z buda i opór powietrza był tak wielki ze auto czasami pod górki nie dawało rady i odreagowała poszedł przegub od którego miałem identyczne wibracje hak w Leonie, wymienili polos na gwarancji i jak ręka odja.

• Lubię to 1

Namo    720
4 minuty temu, Szuli88 napisał:

Przeguby wewnętrzne

są integralne z

4 minuty temu, Szuli88 napisał:

polos

?

baner.gif

Szuli88    11

raczej nie są integralne , szczerze mówiąc to nie sprawdzałem. U mnie w DK wymieniają cała półoś na gwarancji ale w Pl to przypuszczam ze sam przegub wymienią

Namo    720

Numery części

półoś Octavia lewa 5Q0 407 271 AP

półoś Octavia prawa 5Q0 407 272 DQ

piasta Octavia 8V0 498 625 A

tuleja RS3 81A 407 183

tuleja Octavia 5Q0 407 183 E

guma RS3/Octavia 5Q0 407 182

sworzeń Octavia 3C0 407 366 B

końcówka lewa 1K0 423 811 J prawa 1K0 423 812 J

baner.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.