Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mickul

Detailingowy FAQ, czyli jak dbać o auta

Recommended Posts

7 godzin temu, Mickul napisał:

Poszło. Od jutra bedzie rabat na hasło octavia.team w miejscu kodu rabatowego. Na początek 5%, w przyszłości podskoczy do gory. :)

Dawaj info do zakupów grupowych wraz z linkiem sklepu, opisem + kod

Reklamy dla niezalogowanych

Adam a czym wydech czyścić, bo od czasu Twojej polery już zdążył się przybrudzić ;-)

Edytowano przez Adriandeska

Dnia 29.01.2017 at 14:04, Kamil RS230 napisał:

@Mickul Jak nam wpisać ten kod rabatowy w sklepie internetowym?

Dostałem informację, że jest już aktywny. Należy go wpisać w kolumnie "kod rabatowy"

Dnia 29.01.2017 at 14:37, Adriandeska napisał:

Adam a czym wydech czyścić, bo od czasu Twojej polery już zdążył się przybrudzić ;-)

Autosol dostępny w Juli na przykład ;)

• Lubię to 2

@Mickul  dzięki za instrukcje  :)
Plastiki to jeszcze spoko, ale ten piano black tak się rysuje, że masakra....

Mam jeszcze do Ciebie pytanie - co myślisz o myjni parowej z dojazdem do klienta?
Nie mam czasu odstawić auta na myjnię to raz, a dwa nawet jak umyję to wracając do domu się upierdzieli całe i tak :)
a tak to bym na piątek zamówił i do poniedziałki by furka chociaż czysta stała w garażu :D

• Lubię to 1

@Mickul dzięki za załatwienie rabatu bardzo się przydał. Zamówiłem wszystko, prócz niewidzialnej wycieraczki polecane przez Ciebie bo brakuje jej na stanie. Zamówiłem też 8 szt mikrofibry, do każdego elementu inna :) 

• Lubię to 1

Dnia 4.03.2017 at 10:31, Kamil RS230 napisał:

@Mickul Jaki środek do usuwania owadów z oferty ShiningCar Detaling polecasz?

Jak masz białe auto to glinkę, bo tak naprawdę nic skutecznie Ci nie usunie owadów z chemii ;)

Dnia 26.01.2017 at 20:20, Mickul napisał:

Możesz sam kupic powłokę Gyeon Rim oraz srodek do odtłuszczania powierzchni za 180 złotych łącznie i nalozyc - bardzo prosto pod warunkiem przestrzegania kilku zasad.

@Mickul napisz proszę jakich zasad należy przestrzegać i jak należy położyć taką powłokę i jaki środek do odtłuszczania?. Mam nowe felgi, jeszcze w kartonie i chyba to dobry moment na położenie powłoki. Jakoś później trzeba to  szczególnie czyścić, odświeżać?

http://shiningcar.pl/pl/p/GYEON-Q2-RIM-Kit/1361 to jest ta powłoka?

Edytowano przez ucho235

@Mickul czyli twierdzisz że cotygodniowe mycie ma sie odbywać z glinka? Bzdura...

@Kamil RS230 jak na aucie leży wosk to spokojnie przy myciu auta opryszcz auto jakimś preparatem na owady chociażby z Shiny Garage. Po paru minutkach spłucz i jeśli duzo zostało powtórz operacje. Reszta zejdzie przy myciu rękawicą i szamponem. Ogolnie po trasie warto podjechac szybko na bezdotyk i splukac owady z Bug Offem lub bez. Glinkujac lakier za kazdym razem przed myciem narobisz spustoszenie na lakierze :)

Edytowano przez Malwin41

@Kamil RS230Szczerze Ci powiem ze nie uzywalem i nie znam działania. Ja uzywam SG Bug Off dlatego ze nie za mocno podzera wosk, robi swoje i kosztuje normalna kase ;) Sprawdz na sobie ten z autolandu i ocenisz czy radzi sobie z owadami i czy nie zjada wosku.

Edytowano przez Malwin41

@Kamil RS230Aktualnie mam Art deshine Kostos i Pete 53 od chemical guys i jestem z nich mega zadowolony, ale moim skromnym zdaniem na bialym lakierze nie zobaczysz roznicy wielkiej pomiedzy woskami ;) Mysle ze Soft 99 Fusso spokojnie wystarczy i to bez znaczenia czy w wersji do ciemnych czy jasnych lakierow ;) chyba ze faktycznie chcesz zmienic na cos jnnego to moze proba z SurfCityGarage Barrier Reef. Moje czarne bmw go baaardzo lubilo i ten cudowny zapach :D

Ogólnie to spieprzylem sprawę pierwszy raz nakładając wosk. Za grubo kladlem. Tak to jest jak pierwszy raz się coś robi :) teraz już idzie lepiej. Ale cały wosk pójdzie na 4 razy. Teraz jak kupie to pewnie i na 10 wystarczy :) 

@Malwin41 no ładnie ładnie :) trzeba będzie coś kupić dobrego :) 

Hm... No woski mam na baaaaaardzo długo w sumie. Kładziesz naprawde bardzo cieniutka warstwe.  i te 200g jesli mialem normalne opakowanie powinno starczyc na sporo wiecej niz 10 razy ;)

Moj panel pot 30g z dodo juice położyłem 3 razy i jeszcze 40% zostało. :)

Ja miałem na autach: dwa dodo twardy i miękki, menzerna power protect, aristoclass (Petzold - niemiecki produkt i mój faworyt), colli 476, fk1000p - felgi, 1z hartglanz, optimum car wax, netshield i bsd jako topping. A teraz wpadnie najpewniej LE Eco Shield. Uff trochę tego było. :P

Poza 1z i optimum mam wszystkie inne nadal w piwnicy. :D

Edytowano przez Hubee

6 godzin temu, Malwin41 napisał:

@Mickul czyli twierdzisz że cotygodniowe mycie ma sie odbywać z glinka? Bzdura...

a Ty twierdzisz, że jakaś chemia rozpuści soki z owadów, które wbiły się w zderzak przy prędkości >140km/h? Czy użycie glinki na zderzaku to to samo co glinkowanie całego auta? Mi wystarczą 3 minuty na usunięcie robactwa do zera za pomocą glinki, chemią na na nawoskowanym czy zapowłokowanym aucie nigdy nie udało mi się usunąć wszystkiego. O tłustych śladach po niektórych preparatach nie wspomnę...

...oczywiście na białym. Na czarnym z reguły trzeba użyć cleanera maszynowo. :/

Dwumiesięczny Fusso Coat na aucie mojej mamy:

Edytowano przez Mickul

Tu przyznaje @Mickul rację. Chemia wszystko nie zejdzie. Ale mi się nie chce po każdym myciu glinkowac. Dużo zależy od tego jak długo te robaki pieką się na słońcu. :)

57 minut temu, Hubee napisał:

Tu przyznaje @Mickul rację. Chemia wszystko nie zejdzie. Ale mi się nie chce po każdym myciu glinkowac. Dużo zależy od tego jak długo te robaki pieką się na słońcu. :)

Mam klienta, który przyjeżdża do mnie co piątek na pełne mycie detailingowe. Mimo, że ma dobrej klasy powłokę ceramiczną to i tak na masce ma trudne do usunięcia cmentarzysko :/ Jego prędkość przelotowa na autostradzie to 2,4zł.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.