Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Nic bardzo pilnego, ale poniewaz moje letnie opony zblizaja sie do konca eksploatacji to poszukuje czegos na lato w rozmiarze 225/45R17. Do tej pory mialem Dunlopy Sport Maxx RT 91Y. W zasadzie szukam kolejnego kompletu, chyba ze ktos ma inna propozycje. Zalezy mi zeby byly ciche tj. ponizej 70 dB. Te Dunlopy maja wg etykiety 67 lub 68.

W zwiazku z tym szukam opon i sklepu.

Reklamy dla niezalogowanych

To mam pare pytan. Czy masz/miales je wlasnie w tym rozmiarze? Troche za duzy indeks nosnosci. Jak tam komfort i halas? I czy one sa kierunkowe?
Pozdrawiam.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też te opony używałem przy ośce 380 koni i mogę je polecić. Ciche, komfortowe, świetnie trzymają zarówno na suchym, jak i na mokrym. Dla mnie najważniejsze było, że super kleją, co przy mocach powyżej 300ps staje się kryterium nr 1. Dunlopy bez urazy są kiepskie ;-) Ja jeździłem na 18/225/40, ale na 17 pewnie różnicy nie będzie. 

Dzieki za podpowiedz. Mi w duzej mierze zalezy na niskim halasie, bo Octavia to nie jest szczyt wygluszenia. Wczesnie mialem Bridgestone Potenza RE050 i to byla tragedia. Potem Dunlop - i to byla zmiana na plus. Widze tez po autach w miescie, ze bardzo dobrze sprzedaje sie Uniroyal Rainsport 3. Cena dobra (czyt. niska), ale wlasnie w opiniach ludzi pisza, ze jest glosna.

Edytowano przez Uli

Ja jebie, powinni mieć zakaz zakładania Potenz. Ale to jest gówno na mokrym... chyba po raz trzeci to piszę :) jedzie się tak niepewnie, że aż strach. Jak te Wasze PilotSporty czy P-Zero?

319/452

1 godzinę temu, Maliniak napisał:

zakaz zakładania Potenz

Ja na Potenzach jeździłem pierwszy rok, teraz dopiero zaczynam ufać, że auto nie poleci w rów.

baner.gif

1 godzinę temu, Maliniak napisał:

Ja jebie, powinni mieć zakaz zakładania Potenz. Ale to jest gówno na mokrym... chyba po raz trzeci to piszę :) jedzie się tak niepewnie, że aż strach. Jak te Wasze PilotSporty czy P-Zero?

MICHELIN Pilot Sport 4S.

Mega pewna jazda w mocnej ulewie (nawet dzisiaj testowane).

Tomasz

Też to potwierdzam co pisze Kamil RS230.
Za to hałas taki jak podla zimówka. Najgłośniejsza opona jaką w życiu używałem.
Teraz jest Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 i jest super. Cisza i komfort, dobry klej no i cena extra.

@Bandini tak tak prawda głośna jest;) ale mi to zupełnie nie przeszkadza. Bo klei super. Dziś rano jechałem trasę Morąg-Przasnysz Passatem kolegi na dziwnej oponie jakiejś. Masakra jechał jak jakiś ponton. Każdy zakręt pływałem. 

Hałas to dla mnie drugorzędna sprawa. Musi kleić na mokrym. Potenza nawet na suchym się uślizguje. Także pewnie na wiosnę trzeba będzie je sprzedać i wziąć coś z górnej półki.

319/452

@Kamil RS230 wolę sprawdzone rozwiązania :D

@torzech 4S widzę są od 19 wzwyż, ale podejrzewam, że wersja bez S bardzo im nie ustępuje :) mają podobne parametry do P-Zero. Także na wiosnę trzeba będzie zmienić.

319/452

6 minut temu, Maliniak napisał:

@torzech 4S widzę są od 19 wzwyż, ale podejrzewam, że wersja bez S bardzo im nie ustępuje :) mają podobne parametry do P-Zero. Także na wiosnę trzeba będzie zmienić.

"Bez S" ma znajomy w S3 (~470KM) i również nie narzeka. B-|

Aczkolwiek podobno poprawili kilka rzeczy.

Tomasz

Michelin 4S to całkiem nowa opona. Nic nie poprawili bo jej nie było. Jest wiele artykułów i filmów na jej temat.
Chętnie bym ją przyją, ale póki co nie ma 18''

3 minuty temu, Bandini napisał:

Michelin 4S to całkiem nowa opona. Nic nie poprawili bo jej nie było. Jest wiele artykułów i filmów na jej temat.
Chętnie bym ją przyją, ale póki co nie ma 18''

Jest to następca/rozwinięcie zwykłego Pilot Sport'a.
Poprawili względem tego modelu. To miałem na myśli.

Tomasz

Ok, ale z wypowiedzi wielu expertów wynika iż jest to na nowo od podstaw opracowana opona o nowej mieszance i zmienionym bieżniku. Nazwa podobna reszta nie porównywalna.

4 minuty temu, Bandini napisał:

Ok, ale z wypowiedzi wielu expertów wynika iż jest to na nowo od podstaw opracowana opona o nowej mieszance i zmienionym bieżniku. Nazwa podobna reszta nie porównywalna.

Podsumowując... polecam. xD

Tomasz

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.