Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Reklamy dla niezalogowanych
1 godzinę temu, Bulbiszon napisał:

Ehhh ... chyba jednak dałem dupy z tą wymianą ... mam 5w30 ... ale w VW 507 ...

Wymieniaj to znów na VW 502.00. Racja 507.00 jest do 30000 km:) 

Edytowano przez Kamil RS230

Nie ma czegoś takiego jak olej tylko do diesla. 504/507 i wymiana wg komputera (diesel i benzyna) albo 502/505 i wymiana co rok lub 15k km (tylko benzyna).

Właściwie każdy 5W30 ma 504/507. Lub inaczej mówiąc nie ma 5w40 lub 0w40, który ta norme spełnia. Są tylko 502/505.

Możesz jeździć na 5w30 i zmieniać co 15k km.

Ja jeżdżę na 5w40 502/505. Zmieniam co 10-11k km. ;)

• Dzięki 1

Jakby kogoś interesowało:

W instrukcji 504/507 nie ma ... ale dzięki obsługującemu mnie Panu w Interauto na Kocmyrzowskiej w Krakowie - VW 504 pasuje do RS 245.

Jakby co służę skanem z rozpiski.

Dnia 18.11.2017 at 17:40, Hubee napisał:

Nie ma czegoś takiego jak olej tylko do diesla. 504/507 i wymiana wg komputera (diesel i benzyna) albo 502/505 i wymiana co rok lub 15k km (tylko benzyna).

Właściwie każdy 5W30 ma 504/507. Lub inaczej mówiąc nie ma 5w40 lub 0w40, który ta norme spełnia. Są tylko 502/505.

Możesz jeździć na 5w30 i zmieniać co 15k km.

Ja jeżdżę na 5w40 502/505. Zmieniam co 10-11k km. ;)

jest 5w40 z 504  :) i to nie jeden

Diagnostyka VAG - Chiptuning

791-603-634

2 godziny temu, Hubee napisał:

OK...jakie? Long Life i 5w40?

Są LL ale bez 504/507. wiec Ja sie pomyliłem po części :)

791-603-634

38 minut temu, Hubee napisał:

No! Teraz to jasne. Bo wlasnie nic z ta norma w 5w40 nie znalazlem.

generalnie potestowałem wiekszość olejów cywilnych w lepkości 0w40 w 2,0 tsi i 1,8 tsi  EA 888. I wybrałem jeden :)

791-603-634

Ile można wałkować ten sam temat? :) @Roberto795 już wielokrotnie pisał, że najlepiej wypada Millers XF 0w40 i tego też zaleję na wiosnę i przy nim zostanę.

319/452

Dnia 23.11.2017 at 00:12, Maliniak napisał:

Ile można wałkować ten sam temat? :) @Roberto795 już wielokrotnie pisał, że najlepiej wypada Millers XF 0w40 i tego też zaleję na wiosnę i przy nim zostanę.

O Panie ... można wałkować milion razy.

Millers (pomijając głupie historie pt.: lałem millersa zanim było to modne) ma jedną zaletę - jest produkowany i rozlewany w jednym miejscu ... wbrew pozorom to naprawdę dużo daje. Trochę jak z oponami - szukamy opony z roku, w którym kupujemy ponieważ HGW jak opowa była przechowywana.

Poza tym ... jest to forma kontroli - jak producent zacznie jebać ... mamy team, który obserwuje :D :D :D

Tak zapytam z ciekawości: Zgodnie z instrukcją przy Octavi RS245 przeglądy są co 30tys lub 2lata? Pytam, bo czytając ten wątek zgłupiałem troche :)

Edytowano przez grzelak

1 minutę temu, grzelak napisał:

Tak zapytam z ciekawości: Zgodnie z instrukcją przy Octavi RS245 przeglądy są co 30tys lub 2lata? Pytam, bo czytając ten wątek zgłupiałem troche :)

Tak jak wszędzie: albo long life i wymiana wg komputera (raz tak zrobiłem i po tym, jak zobaczyłem co się wylewa z miski stwierdziłem, że ll to pomyłka) albo stały co 15kkm.

1 minutę temu, Bulbiszon napisał:

Tak jak wszędzie: albo long life i wymiana wg komputera (raz tak zrobiłem i po tym, jak zobaczyłem co się wylewa z miski stwierdziłem, że ll to pomyłka) albo stały co 15kkm.

No to elegancko. Ja mam auto w wynajmie długoterminowym wiec trzymam się tych 30k km lub 2 lata.

2 godziny temu, grzelak napisał:

No to elegancko. Ja mam auto w wynajmie długoterminowym wiec trzymam się tych 30k km lub 2 lata.

Tylko 1-szy przegladvw RS jest po 2 latach lub 30 tys km. Kolejne wymiany oleju sa co 15 tys km. Ja polecam Swoim klientom wymiany co 10 tys km olej + filtry. Wtedy te auta jezdza bezawaryjnie przez wiele lat.

791-603-634

2 godziny temu, grzelak napisał:

Przeglądy, a nie wymiana oleju. Jedno z drugim ma tylko coś wspólnego jak Ci się terminy pokryją :)

Tutaj rozmawiamy o wymianie oleju, a od tego jest osobne wskazanie komputera, ale znajduje się w tym samym menu gdzie informacja o przeglądzie.

My z reguły mamy wbity zmienny okres wymiany oleju, ale są i przypadki, gdzie wbija się go na stałe. Tak ma np. mój kumpel, który ostatnio wziął rocznego Rapida - 30k na sztywno, więc kazałem wymienić olej czym prędzej (22k na szafie) i to zmienić albo na zmienny albo na 15k.

W przypadku zmiennego okresu nie ma opcji żeby utrzymało się 30k. U mnie po kilku miesiącach jeżdżenia spadło do 18k, ale i tak wymieniłem po ok. 10k bez robienia inspekcji (nie resetowali licznika). Teraz wymienię na wiosnę według wskazania komputera (poza km masz jeszcze czas i wymieniasz co przyjdzie pierwsze) + albo ustawię na sztywno 15k albo zostawię jak jest i będę robił jak do tej pory, bo w przypadku pakietu przeglądów mam co drugą wymianę za darmo. Zresztą i tak pewnie prędzej będę wymieniać z racji upływu kolejnego roku :)

319/452

4 minuty temu, Kamil RS230 napisał:

@Maliniak ja wymianę oleju mam ustawione na stałe 15 tyś km. Teraz zmienię na 10 tyś km. I tak będę zmieniał. 

Z tego co pamiętam to millers, nawet dla olejów LL, nie zalecał więcej niż 15kkm.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.