Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Moze ktos juz cos robil z chip tuningiem 1.2 tsi 110 km. Macie moze jakies informacje na ten temat. W katalogach mocy piszą ze nawet 140 km sie da ale czy to jest bezpieczne? Ma moze juz nalot w granicach 100kkm . ja mam dopiero 38 tys. I nie wiem co to bedzie pozniej z tym silnikiem

Czytałem, że w Krakowie robią bez problemu 140 KM - dla mnie to jest i tak na dłuższą metę zabójstwo dla tego silnika bo i tak jest konkretnie wysilony.

Wlasnie wydaje mi sie ze tak bardzo nie jest wysilony. Ma pasek zamiast lancucha i 4 cylindry. Silniki ecoboost forda sa bardziej wysilone. Z 1.5 maja nawet 180 bez specjalnej mapy. No i zadajmy sobie pytanie co to dluzsza meta?

1,0 ecobost forda seryjnie dochodzi do 140, także spoko ;)

jak jeszcze miałem focusa mk3, chlopaki z forum robili mody tej 125 konnej 1,0 na 150- 160 koni, samym programem oczywiście...

Edytowano przez potrek

A jak z trwałością tego silnika po modach? Z tego co sie orientuje to silniki tsi 86/90 km ma ja fabrycznie w granicach 100 km. A zanizony jest na papierze ze wzgledu na podatki w roznych krajach

Edytowano przez Kolor

22 minuty temu, Kolor napisał:

trwałością tego silnika

To słowo nie pasuje do dzisiejszych czasów. Trwały to jest 2.8 L V6 benzynowy w Jeepie z 1984 roku. 

• Haha 1

baner.gif

Tu masz niestety racje😞 dzisiejsze silniki sa duzo gorsze. Ale i tak wole benzyne uturbioną niz diesla

Z trwałością nie jest tak źle, ostatnio był jakiś artykuł w wp.pl bodajże o silniku skody 999 cm turbo, ponoć po 300 tyś i rozebraniu na części był w zaskakująco dobrej kondycji.

Ja tam z swoją octavią zaraz po gwarancji jadę na program. 

O trwałośc nie się martwię, kupiłem ją dla siebie :) 100 -150km ma wytrzymać :) a dalej to już nowe auto będzie ;)

Ja się serwisie pytałem jak oni widzą np. ten pasek co jest teraz to mi powiedzieli, że nie przewiduje się wymiany tylko od razu wymianę całego silnika bo jego żywot to max 280 tys. km

Będzie 199 tys km ;)

9 godzin temu, Kolor napisał:

Tylko czekac jak sie poajwi u nas z przebiegiem 120 000

Dostalem info od kreator mocy z wawy - 1500 zl i 3 godziny i pacjent ma fruwać😃 mam na co zbierać!

Rób program nie zastanawiaj się. Auto ożyje, no i pamiętaj że ma służyc przede wszystkim Tobie a nie kolejnemu nabywcy ;)

Nie zebym narzekal. Jezdzilem roznymi autami ale wydaje mi sie ze jest ok w porownaniu z 0.9 tce renault czy 1.4 tjet fiata. Ale plan jest.

Jeżeli chodzi o silnik 1,2 EA211 to jest to "pancerny" silnik cały dół jest wzmocniony i bez problemów wytrzymuje 170KM ale osprzęt nie wytrzyma ( sprzęgło, skrzynia itd.). Na Pb95 można spokojnie zrobić 130-135KM przy Pb98 i ruszeniu zapłonu można bez problemów wykręcić 140-143KM. Na forum Rapida jest wiele przykładów tuningu 1,2 TSi w okolice 130KM i nie które auta mają przebiegi pod 200tyś. Ja osobiście skusiłem się na OIII właśnie z 1,2 85KM z zamiarem od razu robienia programu na 130KM bo nie chciałem 1,0TSI. W Rapidzie miałem założony Box z V-techa i przy wersji 110KM pokazało na hamownii 130KM i 224Nm czyli jakieś 14KM więcej i 40Nm

Edytowano przez wojtek2626

Dnia 3/9/2018 at 21:52, Kolor napisał:

Dostalem info od kreator mocy z wawy - 1500 zl i 3 godziny i pacjent ma fruwać😃 mam na co zbierać!

Opinie tutaj na forum na temat Krematora Mocy są mocno dyskusyjne :)
Rzut beretem z Niepołomic masz GCS. Robiłem tam swoją i na razie nie narzekam :)

ja zrobiłem program u siebie i miałem ładną serię 94KM i 175Nm z fabrycznych 86KM i 160Nm. Na ta chwile jest program 130KM i 210Nm w szerokim zakresie ale będą jeszcze delikatne poprawki i wtedy wrzuce wykres jak to wygląda ostatecznie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team