Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

3 godziny temu, Karol Kudra napisał:

Takie dostałem zalecania. Nie mam w domu PC więc muszę się wybrać do jakiegoś znajomego :)

Polecam Parallels.

Ja w ten sposób obsługuję VCDS'a. B-|

Edytowano przez torzech
  • Lubię to 2

Tomasz

Witam na forum, to mój pierwszy post tutaj.
Koledzy problem właśnie z MIB COLUMBUS i mapami do niego.

Sprawa jest dosyć skomplikowana i nietypowa.

Otóż do SKODY SUPERB III 3v standardowo wyposażonego w system BOLERO wymarzyło mi się zainstalować system COLUMBUS. Miałem dostęp do pewnej legalnej stacji MIB pochodzącej od SKODY OCTAVII III VRS.

Oczywiście w ASO mi to zainstalowali dokodowali itd. Problem pojawił się natychmiast po kodowaniu, otóż żeby system działał trzeba zdjąć ochronę komponentu i kodować tą część w ASO on-line. Kiedy pobierane jest oprogramowanie do stacji MIB dla mojego nr VIN nie ma dostępnych map.

Problem byłby łatwy gdyby chodziło o AMUNDSENA, ponieważ można dokupić oryginalną kartę z mapą.

Tak też myślałem przez chwilę i podłożyłem nową oryginalną mapę, ale oczywiście nie działa.

Pytanie takie czy jest to możliwe, żeby pobrać mapy dedykowane dla mojego COLUMBUSA na kartę SD dla nr vin skody octavii, w której fabrycznie był zamontowany i uaktualnić go mając już zamontowanego w SUPERB ?

Dodam że nr MIB ma rozszerzenie od superba a był w octavii 3v0 035 044B

Czy Koledzy ktoś z Was robił podobny manewr i czy się udało.

pozdrawiam

Tak, tak się robi jak masz Columbusa z przeszczepu z innego auta. Ściągasz mapy przez VIN auta z takim samym urządzeniem.

baner.gif

@Konradzik myślę że nic trudnego. Zaloguj się do update.portal.... na nr Vin że Skody Octavii ( z której masz tego Columbusa) A jak nie masz tego nr VIN to podejrzyj na oto...o.pl nr VIN (dla Octavii z rocznika tego Columbusa) lub inne wyjście: pobierz linka do map dla Discover Pro że stronki volkswagena (albo napisz do mnie to mogę Ci to podesłać). Ja te mapy sprawdziłem już kolejny raz pobrane z Vw (dla Discover Pro) a instalowane w Columbusie (MIB1). Wszystko śmiga jak ta lala.
W zeszłym roku było tak że dla Skody wyszły w czerwcu mapy 155 a za moment odrzucili jakieś poprawki i się ukazały ponownie w lipcu ale już pod nr 157. I wtedy wyjątkowo mapy dla Skody były wcześniej niż dla VW. W tym roku było odwrotnie, ale teraz jest już wersja 161.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowano przez maol72
  • Lubię to 1

Namo, kurcze nie wiem jak odróżnić MIB I od II

Mam jeszcze 2 zagwózdki z tym columbusem i nie wiem czy to jakiś problem z kodowaniem czy ktoś to już przerabiał takie problemy.

1)Kiedy zapiszę stacje radiowe i zgaszę auto na chwilę wszystko jest OK, ale gdy wyjmę klucz i zostawię auto na dłuższą chwilę wszystkie zapisane stacje znikają.

2)COLUMBUS w octavii działał ze wzmacniaczem był tam system CANTONA po zamontowaniu u mnie w SUPERB bez wzmacniacza gra to dosyć słabo, gorzej niż pierwotne BOLERO.

Chętnie udam się do Kogoś kto to potrafi ogarnąć odpłatnie oczywiście:)

To musisz poprosić kogoś z taką nawigacją o VIN i wtedy pobrać mapy. Ja mam jedynkę.

baner.gif

4 minuty temu, konradzik napisał:

OK dzięki za info

Niema tutaj znaczenia czy to jest MIB1 czy MIB2.

Konradzik jak pobierzesz sobie mapy z linków co wysłałem, zobaczysz że są dwa katalogi: Mib1 i Mib2 oraz plik tekstowy Metainfo2.

To jest komplet dla MIB1 i MIB2 - tutaj nic nie dzielimy czy różnicójemy. Generalnie podział map jest dla:

Columbusa (8" i 9,2") i Amundsena 6,5" i 8".

Odpowiednio dla WV - Discover Pro i Discover Media.

Wynika to z różnej wielkości HDD zainstalowanego w sprzęcie, czyli pojemności dysku pod mapy. I tyle.

11 minut temu, konradzik napisał:

A jeżeli ja mam 3v0 035 044B czyli MIB II

to musi być mapa do identycznego nr stacji czy obojętne, a ma być tylko MIB II ?

A na skróty MIB2 od MIB1 rozróżnić najszybciej po naciśnięciu "Cele specjalne".

Jeśli się pokażą 4 wiersze z których na dole widnieje "Inne cele specjalne" - to wskazuje na MIB 1.

MIB2 ma tylko 3 wiersze i wtedy trochę inaczej (moim zdaniem gorzej) wygląda szukanie po kategoriach POI (lub Personal POI).

A tak jak podałeś też faktycznie: MIB2 -3v0... a MIB1 5E0..

Edytowano przez maol72
  • Lubię to 1

a czy nawigacja pracuje poprawnie czy jest komunikat "dane nawigacyjne nieważne" czy jakiś podobny. zasada jest jedna ze jak ASO wymienia jednostkę na lepszą to i tak masz to co kupiłeś z autem.

czyli jak bolero nie ma nawigacji to i zamontowany columbus w ASO nie będzie miał nawigacji - będzie zablokowana

@Daab Powiedz, faktycznie jest to zablokowane ? jeżeli zaktualizuje MIB II po vinie z auta z którego pochodzi nadal będzie zablokowana NAVI ?

Kto ew mógłby pomóc?

Mamy w samochodzie dokładnie takie same przekładki z Bolero na Columbusa MIB2 z systemem Canton. U mnie działa wszystko tylko dźwięk jest do dupy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team