Skocz do zawartości

Zmiana koloru emblematu - logo


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@scary planuje ten czarny środek wywalić (jak się da, a co się nie da jak się da)  B-| i albo pomaluje w kolorze, albo zostanie sama kura jak jest.

@22Tomaszz jak napisałem post, od razu zamówiłem (od 24 listopad do 20 grudnia - na sam voucher, teraz wypadałoby się zdzwonić z salonem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LEMUR napisał:

@scary planuje ten czarny środek wywalić (jak się da, a co się nie da jak się da)  B-| i albo pomaluje w kolorze, albo zostanie sama kura jak jest.

Jego raczej niestety nie wywalisz bo jak dobrze pamiętam on jest połączony z podstawą z wypustkami :-) więc kupić w puszce lakier z kodem twojego lakieru i to prysnąć na kolor lakieru, a co z kurą i obwódką to już twój wybór czy srebrny czy czarny :-P według mnie lepiej czarny będzie wyglądał ale to moje zdanie :-) 

Zrobić wizualizacje w PS i po sprawie :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też fakt o tym nie pomyślałem :-P no to będzie nawet łatwiej niż myślałem :-)

Najgorsza zabawa to niestety ale pozbyć się tego kleju spod znaczka + wypolerowanie okolic znaczka z rys które powstaną podczas zabawy z odrywaniem :-P 

Ja akurat podgrzałem, kartą kredytową podważyłem z 2 stron na raz i delikatnie odrywałem - poszło w miarę szybko zarówno z przodu jak i z tyłu :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Milord napisał:

Ja się zastanawiam czy na białej nie zrobić tak - to co jest teraz sredbrne zrobić na czarno a to co czarne zrobić na biało :)

Właśnie nie musisz się z białym męczyć tak jak @LEMUR napisał :-) zrzucasz całą podstawę i przyklejasz obwódkę i kurę i po sprawie :-) większość pewnie tak robi :-P 

Ja akurat miałem łatwiej bo mam wszystko na czarno :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo  na superskodzie są już ori pomalowane na czarny metalik jak nasze lusterka, niestety tylko napis OCTAVIA...  ŚKODA trzeba robić we własnym zakresie... no i ta cena trochę z dupy, 100 za 1 napis - chociaż lakierowanie może wyjść podobnie :(
http://www.superskoda.com/Skoda/Emblems/Genuine-Skoda-Autoas-rear-emblem-´OCTAVIA´-MONTE-CARLO-black-version
5E0853687-F9R.jpg


@scary uprzedziłeś mnie ;)

Edytowane przez matys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, matys napisał:

@Namo  na superskodzie są już ori pomalowane na czarny metalik jak nasze lusterka, niestety tylko napis OCTAVIA...  ŚKODA trzeba robić we własnym zakresie... no i ta cena trochę z dupy, 100 za 1 napis - chociaż lakierowanie może wyjść podobnie :(
http://www.superskoda.com/Skoda/Emblems/Genuine-Skoda-Autoas-rear-emblem-´OCTAVIA´-MONTE-CARLO-black-version
5E0853687-F9R.jpg

Hehe byłem chwilę szybszy :-P 

A co do Skody się mylisz bo też mają czarną wersję ;-) 
http://www.superskoda.com/Skoda/Emblems/Genuine-Skoda-Autoas-rear-emblem-´SKODA´-MONTE-CARLO-black-version

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scary  zajebiście! szukałem ale nie znalazłem... 150zł za 2 znaczki pomalowane w ori kolor jak lusterko to się opyla, lakiernik mniej nie weźmie pewnie, stwierdzi że taki pierdoły to 150 albo nie robi. 

teraz sobie przypomniałem, że miałem od Ciebie albo od @LEMUR a  brać napisy i oddać do lakiernika :D

znajdz mi jeszcze znaczek VRS pomalowany na taki sam kolor MonteCarlo :D

Edytowane przez matys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2016 at 21:55, Namo napisał:

Ja tęsknię za literkami na dupie. Kupię nówki, dam do malowania na czarny z brokatem jak na lusterkach i zobacze jak wyjdzie.

W końcu i kupon dotarł do mnie :)

Też chyba tak zrobię, że od razu zamówię wszystkie nowe literki, dam do pomalowanie całość. Prawdopodobnie dzięki temu literki będą na specjalnym szablonie i tylko trzeba będzie je we właściwym miejscu nalepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2016 at 11:47, Namo napisał:

Rozebrane emblematy.

rozebrane emblematy.jpg

W jaki sposób to rozebrać?

Kupiłem dzisiaj dwa emblematy w cenie jednego (dzięki Namo za info na forum o promocji, ze zniżką wyszło 70 zł) i przymierzam się do malowania na dwa kolory, czarny i race niebieski, ale najpierw muszę je rozebrać :)

Dodatkowo zakupiłem napis "Skoda" (80 zł) na szablonie i też będę malował. Napis "Octavia" zamówię już czarny z superskoda (20 eur) albo kupię w Aso (90 zł) i wszystko razem dam do malowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, 22Tomaszz napisał:

Dodatkowo zakupiłem napis "Skoda" (80 zł) na szablonie i też będę malował. Napis "Octavia" zamówię już czarny z superskoda (20 eur) albo kupię w Aso (90 zł) i wszystko razem dam do malowania. 

Skoda też jest w wersji czarnej na superskoda: http://www.superskoda.com/Skoda/Emblems/Genuine-Skoda-Autoas-rear-emblem-´SKODA´-MONTE-CARLO-black-version

Żeby ci nie wyszedł trochę inny odcień czarnego przy malowaniu tylko, bo będziesz miał 2 napisy i każdy w innym odcieniu :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się to rozebrać te znaczki, a w zasadzie to tylko jeden, bo piewszy się złamał trochę :) - nie było łatwo i nie da się tego zrobić bezinwazyjnie.

  • Najpierw trzeba ściągnąć taśmę klejącą, to akurat idzie bez problemu, można zrolować palcem;
  • później trzeba zdjąć pierścień i to da się dość łatwo zrobić palcami, chociaż w celu nie pomałamania zaczepów w czarnej części trzeba się wspomóc małym śrubokrętem - wypychać srebrne zaczepy na zewn;
  • największy problem jest z kurą, podważanie na siłę i wyciągania zadziała, ale połamią się zaczepy zarówno w czarnej części (mniej ważne), jak i w kurze. Dlatego najlepiej już na początku wyłamać małym śrobokrętem zaczepy w czarnej części, wtedy kura wychodzi bardzo łatwo. Niestety kura nie trzyma się już czarnej części tak dobrze jak na początku, ponieważ zaczepy od kuraka nie są zblokowane zaczepami z czarnej części. Później trzeba to będzie albo skleić albo coś tam wpuścić co stwardnieje i przytrzyma zaczepy kuraka na miejscu. Z tego co patrzyłem to nawet po malowaniu nie powinno być z tym problemu;
  • wygląda na to, że na tych rozebranych emblematach, co wrzucił @Namo , też te zaczepy z czarnej części są wyłamane;

Poniżej mały tutorial ze zdjęciami:

Pierwszy emblemat zdejmowany siłowo przez to lekko porysowany.

yAspHCxRIOvUvEjK81jlIqMzIgV9ZkavxVlnfoHlPvmj_a4-NBzge8YEsK5hSaHpwUgEXfKVrcf8fHkGslVDlYFTkoDXOV1rEmdy7vTXdcYz0Uv_90O52DC7U1K9lBv78GSsmMQ-yhd2D79RYoFoYyDdjN23KKU5fYE7kUuKK4ez-INCYfimcIAihzygwVS8HGvuxHsOWhJrFtZhoUaSZbmZ3hcBIBCvo7FeU9D6a3U4cR9-LD_z6J0eUjcRirSe0VjCpWDJp8-JJ246KrjRGGx7f2438LfpkSxeE4Lz8PLV_ceuKcdU4SLOlX_X9qexUDgEUGRNBoy9qrHOvxh1e46VbkP6gRqVSJy18Ki7nHM43fyywyujI_zlOKdzwrBtNCeLFJub5OeO8iF-tCn5ljD26Iw_bS_MBIkzdak357eu2AximRfHwhP1E-DXGPegI1t5TYkzOTM-UZwpdpiZQBwJIvfa-bXo4tJZKiQV3tg1NkaA_7d_V1ySn60wNV0YnDkm204rlCog-HsZ1HgWNDxnSY2qB5wXNySmynrAvtirTNBFBEJPVoa2wSvWeLCYxFm4n-cscvrhhpXL610xLZCqzXoChcm3hcJoBcjIuN0=w1920-h917-no

20170103_181816.jpg20170103_181808.jpg

20170103_185142.jpg

20170103_185452.jpg

20170103_185601.jpg

Edytowane przez 22Tomaszz (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2016 at 22:01, matys napisał:

@Namo  na superskodzie są już ori pomalowane na czarny metalik jak nasze lusterka, niestety tylko napis OCTAVIA...  ŚKODA trzeba robić we własnym zakresie... no i ta cena trochę z dupy, 100 za 1 napis - chociaż lakierowanie może wyjść podobnie :(
http://www.superskoda.com/Skoda/Emblems/Genuine-Skoda-Autoas-rear-emblem-´OCTAVIA´-MONTE-CARLO-black-version
5E0853687-F9R.jpg


@scary uprzedziłeś mnie ;)

Tak tylko dla potomności to ceny na superskoda są bardzo dobre, przynajmniej w porównaniu do cen w PL w ASO.

Znaczek SKODA w ASO PL to ok. 98 zł (na Superskoda 16 EUR czyli 70-80 zł)

Znaczek OCTAVIA w ASO PL to ok. 89 zł (na Superskoda 20 EUR czyli 90-100 zł)

Kupując oba znaczki wychodzi mniej więcej tak samo jak w PL (nawet z wysyłką i uwzględniając bandycki przelicznik jak się płaci PayPalem oraz rabat w PL ASO), a znaczki mamy już pomalowane i jeśli wierzyć opisowi to zrobione bardzo profi. 

Z tego też powodu znaczki wczoraj zamówiłem wraz z czarnymi lusterkami - jak przyjdą wrzucę foty i opiszę. Szczegóły zamieszczę w Garażu, jak w końcu zbiorę się i opiszę autko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team