Skocz do zawartości
Namo

Keyless Protector

Recommended Posts

Automatycznie zabezpieczy kluczyk, kiedy oddalisz się od samochodu. Dzięki temu sygnał kluczyka nie zostanie przechwycony.

• Lubię to 3

baner.gif

Reklamy dla niezalogowanych

Używam Keyless Protectora od pół roku. Chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Najogólniej (co tu dużo mówić) - urządzenie działa i robi robotę 🙂 To co pokazuje Zachar na podlinkowanym wyżej filmie nie jest marketingową ściemą. To po prostu działa, dokładnie tak jak jest pokazane na filmie. Największa wątpliwość związana z zakupem tego nie taniego urządzenia oraz jego instalacją w kluczyku mojej Octavii dotyczyła tego, jak bardzo omylne jest to urządzenie - czyli w ilu sytuacjach, w których kluczyk działać absolutnie musi, zostanie on omyłkowo przez Keyless Protectora wyłączony. Drugą wątpliwość, jaką pół roku temu miałem, było to, czy konieczność klepania się w kieszeń nie będzie denerwująca i uciążliwa.

Na podstawie okresu półrocznej eksploatacji KP mogę stwierdzić, że pierwsza z w/w wątpliwości była bezpodstawna - kluczyk ani razu nie został wyłączony w sytuacji, w której wyłączony absolutnie być nie powinien - czyli w trakcie jazdy. Natomiast kilka razy zdarzyło mi się, że Keyless Protector zachował się jakby na wyrost nadopiekuńczo i wyłączył kluczyk zbyt szybko, a w każdym razie szybciej niż by to wynikało zapisów zawartych w jego instrukcji (przykład: odkładam coś do bagażnika, zamykam bagażnik, wykonuję kilka kroków by wsiąść za kierownicę, naciskam START i... niespodzianka, kluczyk który mam w kieszeni spodni już nie działa, trzeba go klepnąć). Tego typu sytuacji, w których KP wyłączył kluczyk jakby zbyt szybko, było kilka. W zdecydowanej większości wypadków urządzenie działa dokładnie tak jak powinno i wyłącza zasilanie w sytuacjach faktycznego oddalenia się od pojazdu.

Odnośnie uciążliwości klepania się w kieszeń z kluczykiem... Trzeba się do tego niestety przyzwyczaić. Nie da się ukryć, że jest to spore ograniczenie idei bezkluczykowego dostępu do samochodu, jednak biorąc pod uwagę ogromne niedoskonałości tej technologii oraz wynikające z niej ryzyko straty samochodu... warto na tą odrobinę niedogodności się zdecydować. W moim przekonaniu jest to i tak rozwiązanie zdecydowanie bardziej wygodne niż pamiętanie o schowaniu kluczyka do etui tłumiącego jego sygnał.

Cena - z wielu obserwacji wiem, że jest ona chyba najbardziej kontrowersyjnym aspektem Keyless Protectora. Nie ma się co oszukiwać, że jest ona wysoka. Każdy musi sobie odpowiedzieć sam na pytanie, czy wobec ceny samochodu (nawet jeśli jest nim Skoda) koszt zakupu KP jest rzeczywiście kosztem nie do przeskoczenia. Tym za co płaci się w wypadku tego rozwiązania jest "know-how" pomysłodawców i wykonawców tego urządzenia. A to, że kwota nie jest niska - cóż... Można szukać promocji. Ja takową znalazłem, dzięki czemu zapłaciłem trochę ponad 500 zł.

Jaki jest zatem sens kupowania auta z keylessem by potem męczyć się z wyłączaniem kluczyka lub chowaniem go w jakichś etui? Osobiście uważam, że żaden. Problem tylko w tym, że decydując się na pewien standard wyposażenia producent pojazdu na siłę uszczęśliwia nas rozwiązaniem pt "Kessy", którego osobiście chętnie bym się pozbył. Skoro jednak już ono jest, trzeba nauczyć się z nim żyć, i to w taki sposób, by nie ryzykować utraty pojazdu w bezsensownych okolicznościach. Z tego powodu uważam, że Keyless Protector jest wartym rozważenia, by nie powiedzieć że koniecznym dodatkiem w przypadku posiadania auta z Kessy'm. Co więcej, uważam że producenci pojazdów powinni tego typu system oferować w standardzie wraz z wszelkimi formami keylessa.

Dnia 1.06.2020 at 09:52, rrobert napisał:

wystarczy ze w sterowniku kessy wykodujesz klamki i auto musi być otwierane z pilota a uruchamiana z kessy. i już masz zabezpieczenie. 

Jak skończy mi się rozszerzona gwarancja i stracę cierpliwość do "klepania się kluczyk" to tak właśnie zrobię! ☺️ Przyznam szczerze, że nie wpadłem na to, że do sprawy można podejść od tej strony. Dzięki 🙂 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.