Skocz do zawartości

Chiptuning O3 RS TDI


Raccoon

Rekomendowane odpowiedzi

Programu jeszcze nie zrobiłem. Bo jakoś nie mogę sie zebrać do CS. Ale zastanawiam sie czy wcześniej nie zrobic wydechu i układu dolotowego ewentualnie nie założyć bigturbo a dopiero pójść na program.

Spotkałem gościa co założył w o3 duże turbo i jest spora różnica. Mówił intercooler dał wydajniejszy.

Niestety nie mogę gościa dorwać zeby dopytać o szczegóły.

Chyba będę musiał odezwać sie do jakieś firmy która to zrobi profesjonalnie. Tylko teraz trzeba odkładać złotówki zeby jeszcze pojeździć tego lata z modami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, juz od dłuższego czasu chodzę z pomysłem podniesienia mocy w moim aucie. Oczywiście auto do jeżdżenia na codzień nie na tor.

Macie jakieś sugestie od czego zacząć i gdzie kupować części ?

Może jakaś firma która się tym zajmie od podstaw.

Oczywiście auto posiada dsg.

Myślałem żeby zrobić duży soft ale w tym roku nie dam rady mega cena.

Zastanawiam się na razie czy najpierw zrobić wydech a potem pojechać do CS na stage 1 ?

Gdzie kupić dolot i intercooler do TDI żeby pózniej nadawał sie do stage 2-3.

Myślałem też o lepszych wtryskach ale nie mam wiedzy na ten temat od jakiego auta bedą pasować i czy cena mnie nie powali.

Nie chce żeby auto dymiło :) żeby w lusterku wstecznym było coś widać. I żeby tylna klapa nie była z sadzy. Chodzi mi o to żeby auto wyglądało dość normalnie i wszystko z rozsądkiem. Nie chce agrotuningu.

Tak samo na przegląd chce jechać jak człowiek a nie szukać na boku.

Wraz z mocą trzeba pomysleć o sprzęgle. Jak na razie dsg nie chce ruszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelrs się rozpisałeś ale nie wiadomo czego oczekujesz. chciałbyś się za wszystko na raz zabrać.

Jaka oczekujesz moc?

Zmienisz wydech, to raczej zacznie kopcić.

Zmienisz turbo, będziesz miał turbodziurę.

Zmienisz do tego IC zwiększysz tą turbodziurę.

Najlepsze rozwiązanie to sam program. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze dość ogólnie napisałem.

Ale chce podnieść moc do około 250-260 ps.

Generalnie chodzi mi o to zeby auto nie kopciło jak te wszystkie na 1/4 mili. Wiesz sam jak sie jedzie za autem które kopci na czarno. Dlatego tez szukam jakiegoś rozwiązania. Nie chce sie napalić i zróbic czegos co będę żałował. Bo potem jak będziesz chciał sprzedać auto to bedzie problem i każdy ci powie ze je katowales. ( wiele dyskusji na ten temat)

Dlatego pisze na forum zeby wymienić doświadczenia i pomysły.

Jeszcze jedno. Czy dolot od golfa R cos pomoże ? Czy trzeba szukać cos innego. Bo do benzyny owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam soft da ci ok 220 + ladny niuton i roznica bedzie spora

przeskok potem na 250-260 to juz duzo wiecej kasy, pytanie czy jest sens od razu tyle mieszac w aucie

ja bym zrobil stage1 i tym pojezdzil do wiosny a jak ci bedzie malo to wtedy dolozysz koksu,  pamietaj jednak ze na wyniki jak w benzynie czyli okolice 390-400 jak u mnie po wymianie gratow które wymieniles  nie ma co liczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
3 minuty temu, gregogus napisał:

Jakie przyspieszenie 0-100 będzie mieć rs tdi podkrecony do ok. 220KM

W tym poście co maro wstawił z 19 listopada jest filmik jak jedzie TDI po programie - 7,17 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie robilem testow jakie aa czasy przyspieszen. Bedzie cieplo i letnie kapcie to wezme racelogica i wrzuce czacy. Jezeli chodzi o przeglady to robie co 15tkm i leje olej motul pomimo pakietu serwisowego do 120tkm. Sprawe zalatwilem szybko. Przyjechalem samochodem przed przegladem i zapytalem czy beda robic problemy z powodu softu wgranego i czy mam isc do konkurencji. Odpowiedz dostalem ze zaden problem i nie beda podlaczac samochodu pod glowny komputer w serwisie. Narazie to dziala bo juz bylo cos tam wymieniane w ramach gwarancji.  @Namo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team