Skocz do zawartości

Dombek100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wiecie gdzie mogę znaleźć informacje co należy wymienić i przy jakim przebiegu w Octavii III?

Kiedyś taka informacja była na końcu instrukcji (miałem tak chyba w skuterze) np.:

Co 30 tyś. Km olej filtry...

Co dwa lata lub 60 tyś km. Płyn hamulcowy itp...

Przydałoby mi się coś takiego, żeby wiedzieć czego się spodziewać do wymiany ?

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podpinam się pod pytanie sprzed 2 lat:) Jakie są interwały serwisowe dla płynów i poszczególnych podzespołów? Gdzie szukać takich informacji? Na forum niestety nie udało mi się znaleźć. Być może szukam po niewłaściwych frazach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak

Przegląd 30 tyś km lub 365dni w Tym preważnie wymienia sie filtr pyłkowy

Przegląd 30 tys lub 730 dni Wymiana oleju oraz filtra oleju czasami kabinowy.

Przy przebiegu 60 tyś km wymiana filta oleju oraz olej filtr powietrza praz kabiny jeżeli auto w bęzynie to i swiece zapłonowe  oraz olej w DSG skrzynia dq250

90 tyś km wszystkie filtry paliwa oleju powietrza kabinowy

Płyn hamulcowy  co 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakieś info że mechanicy zalecają wymianę oleju w skrzyni po 60tys. Pacjent S3 z 2017 1.8tsi manual. Dwóch niezależnych mechaników w tym silniku zaleca taka wymianę. Podobno coś tam było nie halo i dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozrządu to info od mechanika, że zalecane jest po 180 tys km. Ale warto wymienić trochę wcześniej - przy 160-170 tys km. A co do niewymiennego oleju w skrzyni to bardzo cenna informacja. Jestem już po wymianie oleju silnikowego i płynu hamulcowego i kolejny na mojej liście do rozkminienia był właśnie olej w skrzyni.

Edytowane przez pawzal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawzal napisał:

Co do rozrządu to info od mechanika, że zalecane jest po 180 tys km. Ale warto wymienić trochę wcześniej - przy 160-170 tys km. A co do niewymiennego oleju w skrzyni to bardzo cenna informacja. Jestem już po wymianie oleju silnikowego i płynu hamulcowego i kolejny na mojej liście do rozkminienia był właśnie olej w skrzyni.

ja u siebie w 2.0 TSI przy przebiegu 185k km wymieniłem olej w skrzyni profilaktycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, tylko te zalecenia producenta czasem mają się nijak do rzeczywistości, olej zawsze wymieniam przy tych 15 tyś, wraz z filtrem, plus filtr oleju i kabinowy, wydaje mi się to lepszą opcją dla silnika, te interwały są bardziej pod floty, które mają tańsze koszty utrzymania a potem zdają po ok 200 tyś km gdy zaczynają się koszty, wymiana sprzęgła, dwumasy itd. To tylko moja opinia jbc, interwały macie też zapisane w vinie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team