Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jaroo

Start-stop i DSG

Recommended Posts

Od kilku tygodni mam Octavie III 2.0 TDI DSG i czasami w warszawskich korkach używam start-stop.  Zauważyłem że czasami jak puszczam hamulec to silnik odpala, skrzynia zasprzęgla i samochód płynnie rusza. Jednak czasami (a nawet częściej) jest tak że puszczam hamulec silnik startuje a samochód nie rusza przez 1-1,5 sek a jak już zasprzęgli to z wyrywa z kopyta. Wygląda to tak jakby hamulec puścił tarcze dopiero po tym 1-1,5 sek. I tu pytanie czy w Octavi jest asystent ruszania pod górę (takie cos co pomaga ruszać pod górkę bez użycia ręcznego w manualach) i czy możliwe jest że w wersji DSG jest on uaktywniony?

Z opinii użytkowników DSG jakie czytałem takie rzeczy to norma w DSG. Podobno co gorsza identycznie wygląda sprawa przy wrzuceniu wstecznego. Czytałem o audi Q3 z silnikiem 1.5 TSI i DSG - skrzynia sekundę mysli po czym wyrywa z piskiem opon do tyłu. Tragedia...

No z piskiem opon to może przesada, ale rusza tak jak niewprawny kierowca na skrzyżowaniu. Bez gracji i długo się namyśla. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale wydaje się że rusza płynnie, jak zatrzymuję się używając małej siły hamowania, a później póki stoję również hamulec ledwo naciskam (tylko tyle żeby start-stop zatrzymał silnik). A jak hamulec podczas stania jest mocno wciśnięty to rusza z opóźnieniem 1,5s  i z małą gracją ... ?

Ale skrzynia DSG (6 mokra) bez używania start-stop chodzi super, ruszanie super płynne, zmiany biegów bez najmniejszego szarpnięcia, niemiecka perfekcja ? (może trochę czeska)

Octavia III (u mnie w FL 2018 jest) może mieć hill holda i może on trzyma samochód dlatego jest taki efekt?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

U mnie też tak jest (O3 FL z DSG). Ale tylko przy wzniesieniach. Na prostej nic takiego się nie dzieje. Więc to pewnie jakiś hill-holder.

Hill Holder jest aktywny dla każdego z DSG, nie trzeba aktywować - można zmienić czas jego reakcji poprzez kodowanie.

U mnie podobne zjawisko na prostej, czasami puszczam lekko hamulec i auto czuć, że delikatnie już ciągnie do przodu, a zdarza się, że wrzuce R, puszcze hamulec i... jak w czeskim filmie - nic się nie dzieje, dopiero po krótkim czasie rusza.

Do "kopyta" to daleko ;-)

A próbowałeś się bawić u siebie w zmianę parametrów, lub jego całkowite wyłączenie? 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.