Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.10.2024 o 14:35, adi vrs napisał(a):

I jak chłopaki nie ma konkretnego rozwiązania tego problemu? Przeczytałem 36 stron i nie wiem co zrobić, octavia vrs 2.0 184hp 2014 Manual identyczny problem jak u was, rano 5 stopni pali od strzała po pracy 13 kręci 5 sek 😢

Niby jak masz zaworek w głowicy to jego wina jak nie to nie wiadomo 😛 serio mam tak od ok 2 lat, dopiero dołączając tu dowiedziałem się że to awaria 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2024 o 18:04, mateo2558 napisał(a):

Niby jak masz zaworek w głowicy to jego wina jak nie to nie wiadomo 😛 serio mam tak od ok 2 lat, dopiero dołączając tu dowiedziałem się że to awaria 🙂

Jak możesz to podeślij jakieś zdjęcie gdzie ten zaworek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2024 o 14:22, WAUZZZ napisał(a):

Winowajca u wiekszosci jest zawor rozdzielaczy oznaczony nr 5. Gdy olej jest rzadki w cieple dni to on przepuszcza ten olej w skutek czego wysterowanie jest nieprawidlowe i ciezko pali.

 

Przestawianie w kierunku „wczesny”

Aby przestawić wałek rozrządu w kierunku „wczesny”, sterownik silnika odpowiednio zmienia sygnał PWM, sterujący zaworem N205. Zawór rozdzielczy przesuwa się wtedy w takie położenie, które umożliwia przepływ oleju pod ciśnieniem do komór roboczych „A”.Równocześnie zawór rozdzielczy otwiera kanał, którym olej z komór roboczych „B” może powrócić do miski olejowej. Ciśnienie oleju działa wtedy na łopatki nastawnika od strony komór roboczych „A” i obraca wirnik z wałkiem rozrządu w kierunku „wczesny”.

 

 

faz4.PNG.60c596d032aaa9302d80d85a06def719.PNG

 

34.PNG.12c42c44b85a13b642d62ae11f12e9fc.PNG

Na poprzedniej stronie jest ładnie opisane 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2024 o 19:52, adi vrs napisał(a):

U mnie niestety nie ma tego zaworka 20241017_194720.thumb.jpg.74ef827b4d7ec77c4d76876d5a649db8.jpg

czyli jak i my robisz z tym nic :) 

u mnie sie jeszcze zaczelo poszarpywanie po uruchomieniu jak postoi noc dwie, wiec nie wiem czy nie wymieniac zaworka na listwie ale szarpnelo doslownie z 3 razy na 10 takich odpalen to narazie nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team