Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.10.2024 o 14:35, adi vrs napisał(a):

I jak chłopaki nie ma konkretnego rozwiązania tego problemu? Przeczytałem 36 stron i nie wiem co zrobić, octavia vrs 2.0 184hp 2014 Manual identyczny problem jak u was, rano 5 stopni pali od strzała po pracy 13 kręci 5 sek 😢

Niby jak masz zaworek w głowicy to jego wina jak nie to nie wiadomo 😛 serio mam tak od ok 2 lat, dopiero dołączając tu dowiedziałem się że to awaria 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2024 o 18:04, mateo2558 napisał(a):

Niby jak masz zaworek w głowicy to jego wina jak nie to nie wiadomo 😛 serio mam tak od ok 2 lat, dopiero dołączając tu dowiedziałem się że to awaria 🙂

Jak możesz to podeślij jakieś zdjęcie gdzie ten zaworek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2024 o 14:22, WAUZZZ napisał(a):

Winowajca u wiekszosci jest zawor rozdzielaczy oznaczony nr 5. Gdy olej jest rzadki w cieple dni to on przepuszcza ten olej w skutek czego wysterowanie jest nieprawidlowe i ciezko pali.

 

Przestawianie w kierunku „wczesny”

Aby przestawić wałek rozrządu w kierunku „wczesny”, sterownik silnika odpowiednio zmienia sygnał PWM, sterujący zaworem N205. Zawór rozdzielczy przesuwa się wtedy w takie położenie, które umożliwia przepływ oleju pod ciśnieniem do komór roboczych „A”.Równocześnie zawór rozdzielczy otwiera kanał, którym olej z komór roboczych „B” może powrócić do miski olejowej. Ciśnienie oleju działa wtedy na łopatki nastawnika od strony komór roboczych „A” i obraca wirnik z wałkiem rozrządu w kierunku „wczesny”.

 

 

faz4.PNG.60c596d032aaa9302d80d85a06def719.PNG

 

34.PNG.12c42c44b85a13b642d62ae11f12e9fc.PNG

Na poprzedniej stronie jest ładnie opisane 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2024 o 19:52, adi vrs napisał(a):

U mnie niestety nie ma tego zaworka 20241017_194720.thumb.jpg.74ef827b4d7ec77c4d76876d5a649db8.jpg

czyli jak i my robisz z tym nic :) 

u mnie sie jeszcze zaczelo poszarpywanie po uruchomieniu jak postoi noc dwie, wiec nie wiem czy nie wymieniac zaworka na listwie ale szarpnelo doslownie z 3 razy na 10 takich odpalen to narazie nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ogólnie dziwne. Bo jak rozrusznik zakręci jeden raz zgasisz i znów odpalisz to zawsze pali na strzał. To nie jest możliwe że normalnie by kręcił 5 sekund i napełniał olej bądź paliwo a jak zakręcisz raz to później na 1 obrót odpala ….akumulator też niema nic do tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2024 o 20:05, 1324354 napisał(a):

To jest ogólnie dziwne. Bo jak rozrusznik zakręci jeden raz zgasisz i znów odpalisz to zawsze pali na strzał. To nie jest możliwe że normalnie by kręcił 5 sekund i napełniał olej bądź paliwo a jak zakręcisz raz to później na 1 obrót odpala ….akumulator też niema nic do tego 

Mam identycznie. Jeszcze testuje "podgrzewanie świec - zapłon" trzy krotnie jak do tej pory pali od strzała, dwa razy zapłon, czasami kręcił dłużej 😆😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2024 o 08:12, adi vrs napisał(a):

Mam identycznie. Jeszcze testuje "podgrzewanie świec - zapłon" trzy krotnie jak do tej pory pali od strzała, dwa razy zapłon, czasami kręcił dłużej 😆😆

To nic nie da resetowałem już rozrusznik musi chociaż raz obrócić że by za drugim na strzał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team