Skocz do zawartości

Podbijanie obrotów przy zmianie biegu DSG


Grizli

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Posiadam Octavię 1.4+150KM z 7bDSG na suchych sprzęgłach. Auto z 2016 r dziś ma 83tys km od nowości moje. Kilka dni temu zauważyłem, ze podczas zmiany biegów w czasie rozpędzania, w chwili gdy skrzynia chce załączyć wyższy bieg..np. z 2 na 3, z 3 na 4, z 4 na 5..obroty doslownie na pół sekundy podskakują o około 100, może 150? po zmianie biegu oczywiście natychmiast spadają . Wszystko trwa może pół sekundy, aż trudno zauważyć ale jest to widoczne i slyszalne. Takie zachowanie nie dzieje się za każdym razem, przy każdej zmianie ale kilkanaście razy w ciagu tego czasu już było. 

Auto ma 95% przebiegu autostradowego. Na ostatnim przegladzie w tym roku ok kwietnia, kierownik serwisu sam to stwierdził..widac ze autostrady. Nadal są oryginalne tarcze, klocki w bardzo dobrym stanie i opony, które jeszcze mają dobry bieżnik ok.3 do 4mm ale sam chcę je zmienić na wiosnę. Dziwi mnie to, że tak szybko skrzynia juz robi fochy. Domyślam się ze to sprzęgła choć pewności nie mam. Najlepiej gdybym podjechal do dobrego speca od DSG w 3miescie tylko, nie znam żadnego na Pomorzu. 

W tym roku skończyła mi sie gwarancja, żałuję iż nie wykupilem na 120 tys km. Pewnie ASO wypnie się na to choc auto było caly czas robione u nich. 

Sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną akcję zauważyłem w o3fl też z tym silnikiem ale ręczna skrzynia. Po wizycie w ASO powiedzieli opóźnione sprzęgło. To chyba tak na odczepne żeby dać spokój. Ale myślę że to co innego może byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tu jest inaczej. W moim przypadku, to wejście na wyższe obroty trwa praktycznie w czasie zmiany biegu z niższego na wyższy -ułamek sekundy. W chwili zmiany obroty spadają do takich jak wychodzi z przełożenia wyższego biegu i nawet jak wcisnę gaz do dechy, nie ma uślizgu sprzęgła, silnik nie wchodzi na wyższe obroty a jednocześnie brak jest przśpieszania. Wszystko jest  w normie tylko ta chwilka ,,ułamek sekundy w trakcie zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 80 tys gdzie ponsd 90 procent to autostrady, prawie stale prędkości bez zmian biegów? Naprawdę, zaczynam żałować wyboru DSG. Żeby sprzęgło warte kilka tysięcy było mniej trwałe od klocków i tarcz a nawet 1 kompletu opon????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij VCDS-a i trzeba pojedzic i obserwować w blokach pomiarowych prędkości wałka wejściowego i skrzyni biegów, ewentualnie jest jakies opóźnienie w pracy sprzęgieł podczas przełaczania

Edytowane przez wojtek2626 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team