Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam probiem z moja octavia 2 2.0 diesel 170 km , przy stałej predkosci wyczuwalne jest szarpanie silnika , dawienie .. myslałem ze spowodowane jest to zanieczyszczonym filtrem dpf jednak po wyczyszczeniu filtra nadal wlacza sie częste wypalanie po 300..400 km i usterka nie ustapiła . co to moze być?

Witam, 

u mnie problem zaczął się kilka dni temu, skoda octavia III 2.0 TDI 150 KM DSG, podczas jazdy samochód szarpał obroty skakały, samochód zgasł. Komunikat odpal ręcznie, jazda i znowu to samo. 

Wymieniony filtr paliwa bo już był itak czas. Znowu to samo. Elektryk podłączył komputer, sprawdził wiązki i niby wszystko ok. Szukanie dalej i padło na akumulator - słabe ładowanie na poziomie 13,2. Kasowanie błędów i jazda - do czasu rozgrzania się silnika było ok, potem po ok 30 km Tryb Awaryjny więc powrót do warsztatu z prędkością max 80km. Komunikat Naładuj akumulator. Wymontowano alternator, wymiana regulatora napięcia w alternatorze i wsadzenie drugiego akumulatora z dobrym napięciem. Ponownie jazda próbna i to samo po ok 30 km tryb awaryjny i powrót na warsztat. Więc dalej wymiana alternatora z innego sprawnego auta - nadal to samo... 

Jakieś podpowiedzi? Kółko jednokierunkowe? Skrzynia DSG? 

Błędy z pierwszego odczytu na warsztacie w załączeniu: 

Oct1.jpeg

Oct2.jpeg

Hej Zgredos, możesz rozwinąć? 

56 minut temu, Zgredos napisał:

Może ta Klema inteligętną 🙂 Na biegunie minusowym

@Zgredos możesz rozwinąć wątek tej klemy?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Reklamy dla niezalogowanych

• Utwórz nowe...

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team