Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Zaloguj się, aby obserwować  
Grizli

octavia 3 Świece zapłonowe do 1.4TSI-150KM

Recommended Posts

Cześć. 

Szukam na necie ale strasznie mało na ten temat jest i  w dodatku, pojawia się kilka modeli. Kto ma wiedzę, JAKIE dokładnie są świece w tym silniku? Zbiliża mi się wymiana i trzeba pomyśleć o zakupie. Na allegro są rózne, NGK, Bosch , ori VW group. Ori kosztują ok 360 za komplet(o ile to są ori), bosche od około 30 zł ale są niby do tego silnika ale kilka wersji -to nie zadziała. Najlepsze , że na jednej aukcji za 95/szt ngk  a na innych aukcjach około 44/szt. 

Co tu teraz wybrać, moze macie doświadczenia własne? Do tej pory jeździłem gwarancyjnie do ASO ale przyszła pora na płatne wymiany.

14 godzin temu, -skaler- napisał:

Ja założyłem teraz dla odmiany po problemach z wypadaniem zapłonu świece irydowe od NGK plus nowe cewki od Beru. Zrobione już na tym zestawie 10 tys i zero problemu. 

https://swiece-zaplonowe.pl/swiece-iskrowe/17737-ngk-laser-iridium-ikr9j8-93311.html

Wypadanie zapłonów miałeś w związku ze zużytymi świecami / cewkami czy tak ogólnie, "pospolicie" wypadały? Teraz masz po prostu 0 wypadających zapłonów czy znacznie mniej, niż na poprzednich świecach / cewkach? Czy wskazane przez Ciebie świece będą pasowały do silnika CZDA?

Edytowano przez msemafor

@msemafor pierwsze byl problem z wtryskiem który przelewał i unieruchomił auto. i wypadal zapłon na tym jednym cylindrze. 

Po wymianie wtrysku i okresie 2 tygodni zaczął wypadać zaplon na kolejnych 2 cylindrach i szarpanie w czasie jazdy. Najgorzej przy wyprzedzaniu bylo jak auto dostawało doslownie czkawki😅😅

Dla świętego spokoju wymieniłem właśnie świece ( wcześniej Bosch z nalotem niecałe 30tysi) i nowe cewki. Problem zniknął mam nadzieje na długo 🙃

Świece z tego co widzę ida identyczne do CHPA i CZDA więc podejdą bez problemu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.