Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Namo

octavia 3 Olej do RSki w benzynie

Recommended Posts

Reklamy dla niezalogowanych
3 godziny temu, adam1 napisał:

to i to wlasciwie :D

Roznica pomiedzy HC a grupą IV ew. V jest fajnie opisana w tym artykule do ktorego zamiescilem odnosnik.

W cenie w przypadku oleju ktory ja wybralem roznicy praktycznie nie ma.

Tak jak koledzy napisali wczesniej, pierwsze oznaczenie mowi o temperaturze płyniecia zima (wiadomo im nizej tym lepiej).

W zaleznosci od oleju (bo kazdy ma troche inna) 0W a 5W to np. Temperatura płynięcia -51 vs -35 wiec na warunki polskie jak najbardziej wystarcza (tu wlasnie m.in. uwidacznia sie wyzszosc olei na bazie  PAO vs HC z grupy III, poniewaz PAO ma znacznie niższa temperature płynięcia oraz wyższy indeks lepkości).

Akurat to nie jest ta temat, ale zeszłej zimy moja dziewczyna jechała w styczniu w nocy i było -28. Podlasie. W Suwałkach pewnie wtedy było -35 :D.

13 godzin temu, Shaarky napisał:

PSwymiana w ASO - wystarczy że grzecznie zgłosze żeby na kompa mnie nie podpinali? Wiadomo dlaczego ;)

@Shaarky i niech Ci interwał wymiany na 15 tys km ustawią. 

Wczoraj wymieniłem olej w skrzyni na Revenol i chodzi elegancko. Oraz olej w silniku od nowości motul specyfic 5w30.  Z Aso zrezygnowałem bo zdzierają i jeszcze dojazd 100km i dzień zmarnowany.

Hej. Co myślicie o oleju XADO Ow40?

Brat zalał Penrite Enviro 5w40. Ja muszę niedługo wymienić i myślę o Motul 300V 5W40Penrite 10 tenths 0W40  i tym XADO.

Edytowano przez Kamil RS230

2 godziny temu, Kamil RS230 napisał:

Brat zalał Penrite Enviro 5w40. Ja muszę niedługo wymienić i myślę o Motul 300V 5W40Penrite 10 tenths 0W40  i tym XADO.

Moim zdaniem Millers 0w40

Diagnostyka VAG - Chiptuning

791-603-634

Wszystko zalezy ile km rocznie robisz, i czy raczej dlugie czy krótkie odcinki po miescie czy dlugie po trasie. Nie ma uniwersalnego oleju do wszystkiego.

Generalnie krotka jazda po miescie (gdzie ryzyko niedogrzania silnika i oleju jest wieksze) wymaga troche innego oleju niż na dlugie trasy. Proponuje szukac raczej pod tym katem.

Edytowano przez Dombek100

Przetestowałem kilka olejów 0w40 w 2,0 chh, 1,8 cjs, 2,0 cjx i najlepiej wypada Millers.

Diagnostyka VAG - Chiptuning

791-603-634

Ja rocznie robie mniej wiecej tyle co Ty, trasa raz w miesiacu jak gdzies smigam z rodzina, reszta b. krotkie dystanse w Wawie. Mam zalane Amsoil 0W40 classic do silnikow europejskich z "emmision protection" domyslam sie ze chodzi o ochrone katalizatora.

Generalnie olej to baza + dodatki, i to te dodatki sprawiaja ze dany olej lepiej radzi sobie z niedogrzaniem, albo lepiej chroni silnik przed korozja.

Inne dodatki powinien miec olej do silnikow uturbionych benzynowych a inne do np. Diesla.

Zeby nie robic reklamy reszte napisze na PW.

@Dombek100 ok ok pisz;) wszystkie odpowiedzi się przydadzą. Szukam dobrego oleju bo wiem że na tych castrolach i innych wynalazkach nie można polegać. 

Jeździłem na Shell Helix 5w30 w 1.9 TDI wszystko było ok. Potem zaczęli w ASO lać castrol... Zaczęło się branie 1 do 1,5L na 15000 km. Zalałem Motul 8100 X-Clean branie oleju zniknęło. 

Edytowano przez Kamil RS230

35 minut temu, Roberto795 napisał:

Przetestowałem kilka olejów 0w40 w 2,0 chh, 1,8 cjs, 2,0 cjx i najlepiej wypada Millers.

Skąd najlepiej kupić millersa? ;)

Dnia 17.08.2017 at 14:08, Kamil RS230 napisał:

z wyżej wymienionych polecam 0W40 Penrite'a, chyba najlepszy, a na pewno jeden z najlepszych olejów dostępnych na rynku

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.