Skocz do zawartości

Powłoka ceramiczna 9h z aliexpress


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając egzotyczny portal handlowy Aliexpress natrafiłem na ofertę powłoki ceramicznej 9H za $38.94. W zestawie jest 50 ml preparatu do czyszczenia powierzchni i 50 ml powłoki powinno wystarczyć na osobówkę.

Ceramic crystal.png

Nieźle to wygląda 

Co myślicie, nada się za te pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie wiem ile w tym prawdy... producentów powłok jest wielu ale i tak wszystko jest robione jak telewiozy ldc (dzis led) czy szyby do kuchenek indukcyjnych w jednej fabryce a potem sie to metkuje swoim logo. 

Przewinęło mi się przez ręce wiele produktów zwanych powłokami kwarcowymi i nie ma dwóch identycznych każda czymś się różni, jedne są bardziej oleiste inne bardziej przypominają alkohol. Jedne sie dociera odrazu inne po chwili a jeszcze inne sie poleruje po wykrystalizowaniu. Pojemność 50 ml spokojnie wystarczy na dwie Skody ale czy chciało by mi sie robić pełną korektę i kłaść takie wynalazki wątpliwej marki ... nie twierdze że tylko markowe produkty są dobre ale jak mówię kilka m2 blachy już zabezpieczyliśmy z kolegą i są mega różnice w jakości, trwałości, kropelkowaniu itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie do zakupów na Ali skłoniło kilkanaście udanych produktów jakie stamtąd dostałem. Takie dwie flaszki markowej powłoki to pewno z 1000 zł kosztuje. Nawet jakby ta chińska zeszła po roku to mozna kolejną kłaść.

Trzeba robić korektę żeby to położyć? Jakbym umył furę i ewentualnie ... wyglinkował to mógłbym takiego chińczyka wsmarować? Najpierw bym sprawdził na Punto kolegi czy dziury nie wypali :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Namo napisał:

Mnie do zakupów na Ali skłoniło kilkanaście udanych produktów jakie stamtąd dostałem. Takie dwie flaszki markowej powłoki to pewno z 1000 zł kosztuje. Nawet jakby ta chińska zeszła po roku to mozna kolejną kłaść.

Trzeba robić korektę żeby to położyć? Jakbym umył furę i ewentualnie ... wyglinkował to mógłbym takiego chińczyka wsmarować? Najpierw bym sprawdził na Punto kolegi czy dziury nie wypali :-D

Bez przesady, 50ml C1 kosztuje 450zl http://sklep.motogo.pl/pl/p/Gtechniq-C1-Crystal-Lacquer-50ml/1800 przykładowy link, nie ma sensu kupować 50ml chyba że z założenia na dwa samochody lub jeden bardzo duży typu q7 czy jakaś ''navara''.

Trzeba, nie trzeba .... rzecz gustu i tego co sie chce osiągnąć... generalnie poza kropleniem powłoka ma za zadanie zabezpieczyć lakier przed UV i drobnymi rysami użytkowymi więc kładzenie powłoki na porysowany samochód ma/nie ma sensu ale to znów co komu i po co.

Sama glinka nie da takiej śliskości lakieru jak polerowanie,  więc nie usunie z niego zanieczyszczeń które mogą mieć później wpływ na trwałość naszej powłoki. Wymyty samochód zgodnie ze sztuką, potem wyglinkowany a po skończonej korekcie biały pad jest, szary, ciemno szary albo bywa ze czarny (pasty polerskie w 90% są białe ;) ) 

Co do jej trwałości itd... nie mam pojęcia mówię przewinęło sie przez moje ręce kilkanaście jedne były bardziej wymagające inne mniej, jedne leżały dłużej niż podaje producent inne spłynęły po 3m-c wiec... taki trochę kot w worku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie własnie buteleczki z Ali po sprowadzeniu do Polski i umieszczeniu w sklepie internetowym to by wyszły właśnie z 450 zł. Akurat mam dupę polerować po śladach od napisów. Poproszę kolegę co zna się na polerowaniu i spróbuje położyć ten chiński wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kombinować, eksperymenty a moze aliexpress a moze tenzi a moze jesszcze być milion innych kombinacji.

Jest takie dobre przysłowie tanie mięso to psy jedzą :) ... i jest w nim dużo prawdy, tu jest bardzo dobry zestaw http://showcarshine.pl/home/1073-gtechniq-c1-crystal-lacquer-25ml-najtrwalsza-powloka-najlepszy-sheeting.html powłoka + jej wykończenie w postaci specjalnego likuidu dającego niestamowite krople, 100ml wystarczy na kila użyć trzyma około 3m-c, nie mylić z trwałościa powłoki która odpowiednio pielęgnowana bez problemu wytrzymuje ponad 2 lata rysy, 5 lat UV pracujemy na produktach tego producenta ponad 5 lat i nie było nigdy problemu a z innymi to...  różnie bywało, mamy oczywiście kilka eksperymentalnych tematów bo bo nie można stac w miejscu ale jak ma byc dobrze i bez obawy że będą reklamacje idą produkty gtechniq i zawsze efekt jest 100% co możecie zobaczyć na liku pod wpisem 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że bym chyba nie zaryzykował położenia tego cuda z Aliexpress na lakier. Najpierw przetestowałbym np. na felgach ;)

Wiem ile pracy wymaga przygotowanie lakieru pod powłokę, nałożenie i docieranie jej - u mnie w 2 osoby ok. 12-14h jak dobrze pamiętam i byliśmy wykończeni. Na szczęście nie była robiona korekta, bo auto miało ok. miesiąca - dwóch i nie dorobiłem się jeszcze żadnych uszkodzeń.

Szczerze jakbym chciał w miarę mało wydać $$$ to albo politura i dobry wosk (i powtarzać to co 2-3 miesiące), albo jak powłoka to coś ze sprawdzonych środków budżetowych chociażby Soft99.  Jak jest więcej $$$ to wiadomo można dać np. Gtechniq, o którym wspomniał @gusiak11 .

Sama powłoka nie jest super droga, ale życzę wytrwałości przy nakładaniu ;) Radzę też poćwiczyć na jakimś innym lakierowanym elemencie (najlepiej inne auto), bo np. ta powłoka 9H co ja mam nałożoną zostawiona na dłużej (np. źle dotarta) zostaje na lakierze i tylko papier na mokro ją zjedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi to nie eksperyment, na tym robią najlepsze studia we Wrocławiu i sobie chwalą. A to "tanie mięso" to takie gadanie. Prosty przykład, kabel HDMI. Można kupić za dychę, można za stówę, jakość będzie będzie taka sama. Można kupić cześć w ASO za 1000zł i poza ASO dokładnie tą samą za połowę tej ceny. Uważam, że warto szukać tańszych rozwiązań, zwłaszcza że markowy produkt w swojej cenie, ma z 50% samej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cianek napisał:

Tenzi to nie eksperyment, na tym robią najlepsze studia we Wrocławiu i sobie chwalą. A to "tanie mięso" to takie gadanie. Prosty przykład, kabel HDMI. Można kupić za dychę, można za stówę, jakość będzie będzie taka sama. Można kupić cześć w ASO za 1000zł i poza ASO dokładnie tą samą za połowę tej ceny. Uważam, że warto szukać tańszych rozwiązań, zwłaszcza że markowy produkt w swojej cenie, ma z 50% samej marki.

Nie pracowałem na Tenzi, słyszałem tylko opinie raczej nie pałały entuzjazmem... 

Co do kabla HDMI to słabe porównanie bo jak kabel padnie to najwyżej filmu nie obejrzysz, wywalisz do kosza i kupisz jutro nowy... jeśli chodzi o powłokę to nie jest to wosk że weźmiesz aktywną piane i  sie poprawi... polerowanie powłoki to nic przyjemnego bo niektóre lakiery się ciężko polerują a powłoki są kilkukrotnie twardsze. 

A już różne cuda słyszałem ze wyszły mazy, plamy, cienie... itd... czy to wina powłoki nie wiem moze aplikacji też...

Produkt który zaproponowałem to nie jest jakiś high level jest to dobra powłoka z liquidem wykańczającym, high level w tej firmie to Cristal Serum który kosztuje 2000zl 

Ale każdy robi jak uważa, a może ten chińczyk nie jest zły ... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tylko zebys sobie kuku tym nie zrobil. Nie wiem jak daleko jestes w Detailingu, ale nakladanie powloki ceramicznej nie majac doswiadczenia nie jest dobrym pomyslem.

Tu np Crystal Serum. Schodzi dopiero papierem sciernym 2000. :)

P1020281.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Kup sobie dobry twardy czerwony wosk (nie w hipermarkecie na dziale auto tylko dobry jest ich wiele). Wypracuj go dobrze na lakierze i za kwote 80zł będziesz miał gwarantowane 3 miesiące trzymania i nie uszkodzisz tym lakieru. Ta ceramika z ali nie trzyma dłużej niz 3-4 msc. i jak wyzej napisali jak zle nalozysz (a tak bedzie jak nie masz doswiadczenia) to przez 3-4 miesiace bedzie mial zwalony lakier którego nie wyprostujesz latwo po za czekaniem 3-4 miesiecy az sam z czasem zejdzie.

To takie moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team