Skocz do zawartości

Alternator - dziwnie niski prąd


krystians91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

czy spotkaliście się już z czymś takim aby alternator obniżał prąd ładowania akumulatora? Bo słyszałem od kogoś teorię że vagi tak mają.

Ale od początku. Jakiś czas temu wymieniłem regulator napięcia - w starym skończyły się szczotki. Od tamtej pory zauważyłem że prąd ładowania mieści się w przedziale 13,9 - 14,4. Zazwyczaj te wyższe wartości są rano po nocy. Im dłużej jadę tym wartość spada. Potrafi podczas jazdy schodzić do 13,87.

Dziś zrobiłem mały test. Włączyłem sobie podgrzewanie tylnej szyby i światła przeciwmgłowe. Chwilowo (dosłownie na sekundę) spadło mi do 13,5 poczym wróciło do 13,9. Przy wyłączeniu efekt był odwrotny. Wzrosło chwilowo do 14,2 poczym spało do 13,9. Nie ogarniam tego.

Czy w vagach jest jakiś system zarządzania ładowaniem akumulatora?

Bo jak sobie pomyślę że znowu będę musiał wymontować i zamontować alternator to dostaje białej gorączki.

Aaa bym zapomniał, akumulator jest dość nowy, ma ok 1,5 roku.

Edytowane przez krystians91 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Czy w vagach jest jakiś system zarządzania ładowaniem akumulatora?'' - jest - zależny od temperatury zewnętrznej, stanu naładowania aku, włączonych odbiorników prądu ( światła mijania, szyba tył, halogeny... ) przy systemie S/S jest rekuperacja energii przy hamowaniu - podczas hamowania silnikiem powoduje wzrost napięcia ładowania.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi! Przynajmniej uzupełniłem swoją wiedzę 🙂 

W dniu 21.05.2024 o 18:51, rrobert napisał(a):

druga sprawa podajesz wartości napięcia nie prądu 

Rozumiem że napięcie napięciem ale natężenie prądu jest bardziej istotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej mniej nowoczesne aku są ładowane stałym prądem. oczywiście on też zależy od zapotrzebowania. jest to dość zróżnicowana i zależna od warunków sytuacja. ale ogólnie mierzy się napięcie ładowania i ono określa "skuteczność" ładowania w podstawowy sposób. prąd ładowania alternatora ciężko zmierzyć na aucie bo alternator daje a auto pobiera "A"    

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team