Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

@matys Odbierałem na początku czerwca 2016 :) ale było to już wyprodukowane auto więc jej nie zamawiałem... produkcja jakoś marzec/kwiecień 2016 z tego co pamiętam.

Edytowane przez Koszal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem OBD11, bo mam 15.7.0 i z MIB2 nie zawsze wspolpracuje. Przestawiasz pare kanalow w oswietleniu, a przestawi Ci sie Radio/ACC/etc. dowolne wybrac...Na niemieckim forum watek ma xxx stron! Dopiero gdzies 15.7.4, a najlepiej 16.x.x dziala jak powinno. Pospieszylem sie cholercia wtedy. :P Choc to byl pierwszy VCDS, ktory MY2016 mial obslugiwac.

Edytowane przez Hubee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac instrukcje mozna nieco podzialac z OBD11, nie trzeba uzywac gotowcow za Coinsy. Zobaczymy, mam nadzieje, ze nie poprzestawia mi sie nic, czego bym nie chcial...

Edytowane przez Hubee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Shaarky napisał:

Gosc w serwisie mi dziś powiedział że nie można mieć odpalonych tylnych świateł przy dziennych. Ze niby dla aut po 2007 to zabronione przez KD.

Oraz że niby dzienne przód świecą wtedy z mniejszą mocą.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

ale po 2011r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś wkurza brzęczenie o włączonym zapłonie przy otwartych drzwiach - można to sobie wyłączyć i mieć ciszę.

Sprawdzone ze strony steimei.de i działa

  1. STG 17 (Schalttafeleinsatz) auswählen
  2. STG Anpassung -> Funktion 10
  3. Zündung aktiv Meldung; Auslöser
  4. ändern auf "Keine Anzeige"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szkoda bo chciałem uruchomić Hill Hold Assist  i niestety nie mogę :/ - dziwi mnie ze nie które inne kodowania sa dostępne 

Czyli rrobert nowsza wersja kabla nie pomoże ? a strasz nie połączy sie z autem 

Edytowane przez Mil3k6 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pompą to mnie zaskoczyłeś skoda jest 09,2016 czyli MY2017 

kabel 16,8,4 siłe i czas  Hill Hold Assist  mogę ustawić ale nie mogę go uruchomić w kodowaniu 

http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/berganfahrassistent.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mil3k6 napisał:

Z tą pompą to mnie zaskoczyłeś skoda jest 09,2016 czyli MY2017 

kabel 16,8,4 siłe i czas  Hill Hold Assist  mogę ustawić ale nie mogę go uruchomić w kodowaniu 

http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/berganfahrassistent.php

Zobacz to:

http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/hill-hold-freischalten.php

Kodowanie dla ręcznej skrzyni

16.8 powinno bez problemu zakodować.

Bity możesz zaznaczyć ręcznie nawet jak nie ma podpowiedzi z długiego kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mil3k6 napisał:

Z tą pompą to mnie zaskoczyłeś skoda jest 09,2016 czyli MY2017 

kabel 16,8,4 siłe i czas  Hill Hold Assist  mogę ustawić ale nie mogę go uruchomić w kodowaniu 

http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/berganfahrassistent.php

Spróbuj najpierw się zalogować przez SA i nie zaznaczaj bitów tylko wychwyc w którym miejscu długiego kodu jest bit interesujący Cię i zmień ręcznie, powinno pójść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sterowniki jak ABS czasami nie przyjmują kodowania po przez bezpośrednie zaznaczenie bitów dlatego należy zmienić kodowanie bezpośrednio w tym oknie gdzie znajduje się kod.

wchodzisz w 03 następnie security acces, długie kodowanie, pomocnik kodowania, zaznaczasz interesujące Cię bity i patrzysz które i gdzie cyfry i litery się pozmieniały, zapamiętujesz i niezatwierdzajac wychodzisz z pomocnika kodowania, zmieniasz to co tam zapamiętałeś w oknie kodowania i zatwierdzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enriquez  sam już nie wiem czy dobrze włączyłem czy źle nie chce sobie nic sknocić

Ale wygladało to tak zaraz zrobię jazdę i będę wiedział  

Widać jak zmienia się kod niestety opis u mnie nie działa poszczególnych bitów wiec robiłem to w  LCode2 

20170224_204301.jpg

20170224_204312.jpg

Dodatkowo zastanawiam sie która z opcji zmienia czas działa / siłę

http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/berganfahrassistent.php

hydraulic brake assistant  ??? 

20170224_204805.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team