Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Trasa Żywiec - Kraków przez święte miasta. Żony Fabia 1.2 TSi 90 KM pali tyle samo co moja O3 RS 2.0 TSi DSG.

• Lubię to 1

baner.gif

Reklamy dla niezalogowanych
Dnia 6/5/2017 at 10:57, przybysz86 napisał:

Wiadomo, że po dotarciu prawa noga będzie cięższa i spalanie wzrośnie ale z drugiej strony prędkość w trasie raczej będzie bez zmian więc nie jest źle.

cytuję sam siebie bo moja teoria się nie sprawdziła.
Oczywiście wbijając 160 na tempomat dobije się do tych 9/100 może  pod 10/100 jak pod wiatr ale na trasie Radom->Kraków->Radom w 3 osoby (bez bagażu)
gdzie jechałem 110-120 poza S-ką, 140 na S-ce a na "premiach górskich" pod Krakowem redukcja i wyprzedzanie ile się da z pedałem w podłodze, skończyłem na 7,1 jeśli pamięć nie myli.

Jedynie co to w mieście ten silniczek (1.8 TSI) trochę pali ale przywykłem już, że mi średnia z jazd do/z pracy wychodzi między 9,5 a 10,5 ale to dlatego, że spalanie zauważalnie spada jak się olej nagrzeje do tych 80-90st a jak komuś bardzo zależy (i nie martwi się, że go wszyscy będą wyprzedzić) to na kawałku prostej wystarczy dać 6ty bieg i tempomat na 65-70km/h i patrzeć jak leci średnie spalanie bo chwilowo pewnie oscyluje ok 4,5-5/100 jadąc tak na płaskim a trafiając w Wawie przelotówkę gdzie można 80 i faktycznie da się te 60-80 jechać to da się zejść do 7/100 nawet w mieście

Edytowano przez przybysz86

U mnie spalanie nie przekroczyło nigdy 7,2. Średnio pali 6,6 litra. Przy jeździe dziadka niedzielnego jestem w stanie zejść do 4,8. 7 litrów to już max. 

1.4 TSI + DSG

Edytowano przez Karol Kudra

Ja wytrzymałem tak tylko 20 km. Ciężko jeździć Rs-em w stylu dziadka. Pokazałem tylko, że da się i jak jest taka wielka potrzeba to ten silnik potrafi być oszczędny.

12 minut temu, Bandini napisał:

No właśnie. Po co wogóle ten wątek?

żeby @anomal mógł wrzucić zdjęcie w stylu: o udało mi się zejść do 15.4 xD

Edytowano przez surf

Jakoś nie mogę się ich doczekać! Wszyscy się tu chwalą jazdą o kropelce.
Ja czekam na te wyniki z górnej półki i lipa

5 minut temu, Bandini napisał:

Ja czekam na te wyniki z górnej półki i lipa emoji22.png

wrzuć/zablokuj 1ke i daj do odcięcia to zobaczysz u siebie ;)

Edytowano przez przybysz86

@Kamil RS230 tak jak piszesz :). Jadę z rodziną, wiadomo spokojnie bez szaleństw, ale nie jak kapelusznik, bo najmłodszy syn ma pół roku to spalanie spada poniżej 8 litrów...i to w 400 konnym aucie :) Kilka lat wcześniej nikt by nie uwierzył. Ale jak mam takie spalanie to każde mocniejsze wciśnięcie gazu powoduje drastyczny skok średniego spalania :D. Jeździsz spokojnie spali nie wiele, jedziesz na tor spalanie 35 litrów :D

• Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.