Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

w dziale "kontakt" na tej stronie napisane, że współpracują  z firmą Tomson i nawet ta sama siedziba:).... ciekawe skąd takie różnice w cenie. Jak ta szpera będzie kosztować te 4,5 koła to po gwarancji nie będę się zastanawiał nad instalacją...

Najlepiej to trzeba zadzwonić, podać chyba to hasło "siesciagam.pl" i może wtedy ceny inne obowiązują...

myślę że, jest to ciekawe rozwiązanie i jakby jeszcze coś urwać z tej ceny to znalazły by się osoby chętne na montaż. Pewnie coraz więcej będzie RS-ek z podłubanymi silnikami i mocach ponad 300 kunia, a jedyne czego będzie wtedy brakować to trakcji i szpera będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Myślę że, jak będzie więcej forumowiczów to trzeba będzie rzucić taki temat. 

3 godziny temu, ucho235 napisał:

Jak ta szpera będzie kosztować te 4,5 koła to po gwarancji nie będę się zastanawiał nad instalacją...

+ 1 ;)

• Lubię to 1

401 KM / 500 Nm

Lista opcji dodatkowego wyposażenia w przypadku Golfa jest dużo większa niż w O3, no ale nie ma co się dziwić, bo dla Volkswagen-a ważniejszym autem jest Golf i będzie zawsze faworyzowany. 

Dobrze, że jest opcja dołożenia poza salonem...

@Namo myślę, że trzeba poczekać chwilę, zebrać osoby chętne, które będą chciały zamontować szperę i wtedy dopiero rozmawiać z firmą instalującą te urządzenia. 

12 godzin temu, Namo napisał:

@ucho235 to powinna być opcja w salonie jak w Golfie. Pasowało by to ogarnąć przed zwiększaniem mocy. Trzeba uklepać fajną cenę.

ale w VW nie wybierzesz w opcji VAQ do zwykłego G czy nawet zwykłego G7GTI

masz G7GTI i G7GTI Performance (moc, hamulec, VAQ)

masz O3RS i O3RS 230 (moc, hamulec, VAQ)

• Lubię to 1

Tak wiem, pakiet Performance dawał właśnie mechaniczną szperę. Dawał i można było za dopłatą Golfem z tą opcją wyjechać z salonu. Hierarchia jest jasna.

baner.gif

Ja mam doświadczenie szpery płytkowej, abosutnie nie do użytku codziennego, ciekawi mnie jak działa torsen jak w powyższych mailach, jaki to stopień spięcia itd. podczas jazdy na płytkowej szarpie przodem, mało komfortowe i przyjemne, mega skuteczne za to, jak ktoś będzie miał w aucie torsena to z chęcią bym się przejechał, nawet po parkingu żeby to poczuć :)

Dnia 18.12.2015, 20:09:15, Namo napisał:

Czym się różni "guaife" od tej co ja wstawiłem?

Szpera Wavetrac -  "wyróżniają się dodatkowym opatentowanym elementem, który nie powoduje rozpięcia mechanizmu w przypadku oderwania jednego z kół od podłoża".

• Lubię to 1

Tak, wiem że kotlet, ale ktoś coś działał dalej w temacie czy jeszcze nikt nie próbował wsadzić szperę mechaniczną do O3 FWD?

Edytowano przez mlo

ja bym o tym pomyślał na wiosnę, jakby ktoś dał radę taniej ogarnąć :)

• Lubię to 1

401 KM / 500 Nm

@adamwo kiedyś wspominał, że da się sporo taniej ściągnąć. Wavetrack niby lepsza ale i droższa, no i pytanie czy to się odczuje.

Teraz w sobotę pojeżdżę po torze leonem z vaq, zobaczymy ile to daję (już jeździłem, ale teraz będzie bezpośrednie porównanie).

401 KM / 500 Nm

2 godziny temu, maro napisał:

czy to się odczuje

Tak, mój żołądek odczuł twoją jazdę na zjazdach z autostrady, przyda Ci się szpera :-)

• Lubię to 1

baner.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team