Skocz do zawartości

Wymiana amortyzatorów i sprężyn w Octavii 1 RS Kombi


analogearthquake84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mój samochód to Skoda Octavia 1 RS Kombi 1,8T 180 KM (132kW) 2002r. Nie jestem zadowolony z oryginalnych sprężyn i amortyzatorów. Podczas jazdy po nierównościach auto mocno dobija, a podczas gwałtownych skrętów mocno się przechyla. Czy dałoby się założyć zestaw Bilstein B12 do mojej Octavii? Jeżeli nie to chciałbym wstawić Bilsteina B8, ale zupełnie nie wiem jakie sprężyny będą pasować do tego amortyzatora?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzwoniłem do Bilsteina i polecili mi Bilsteina B8 + sprężyny H&R - 20 mm (czyli tyle co w oryginalnej RS). Zestaw, który podałeś rzekomo wogóle nie jest dedykowany 1,8t, a zwłaszcza kombi :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz w utwardzanie iść? Nie lepiej pozostać na oryginałach? Miałem L&K 4x4 z 1.8 T zrobionym na 200KM  i też przeszedłem przez to. Fakt że akurat u mnie fabrycznie zawias był plus chyba 15 mm ale wstawiłem to, co powinno być z fabryki i naprawdę nie było żadnych problemów. Jeździłem często w komplecie i full obciążeniem. Sprężyny dałem Sachs amorki KYB i wyszło pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... To zależy od stylu jazdy i od dróg po jakich najczęściej jeździsz.... Ja też planuje zrobić "demolke" w zawisie przed tym sezonem i będzie twardziej mimo że to L&K ?.

@analogearthquake84 Jak chcesz zyskać głównie precyzję prowadzenia na tej wymianie, a obniżenie cię nie interesuje to rób jak spece z bilsteina radzą. Jak chcesz też większej gleby to trzeba kombinować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Wymiana amortyzatorów i sprężyn w Octavii 1 RS Kombi



A czemu chcesz w utwardzanie iść? Nie lepiej pozostać na oryginałach?


Oprócz rodzinnego dupowoza Skoda służy mi jako auto do Kjs Jak jeżdżę przez hopy to potrafi dobić do odbojów. Myślałem, że twardsza sprężyna pomoże amorowi. Jeżeli dobry amor wystarczy to wolałbym mocno nie obniżać, żeby na bardziej dziurawej drodze misy olejowej nie uszkodzić.


Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team