Skocz do zawartości

Mody a gwarancja


DoDominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak przy niedzielnej nudzie zastanawiam się jak daleko można się posunąć z modami w Octavii? Kto ma co pomodzone i na serwisie się nie przyczepili ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 razy w tematach gwarancyjnych i nie przyczepili się. 3 razu jak nie mogli podpiąć się przy pomocy VASa bo wyrzucał im jakiś blad to zaczęli oglądać auto, nawet szef całego salonu zaczął oglądać auto z pracownikami przez ponad pół godziny po czym oznajmili mi że w aucie jest wprowadzone tak wiele zmian że sterownik auta się zwiesza bo jest przeciążony tymi zmianami. vas nie może się podpiąć bo nie znajduje auta w systemie o takim kodowaniu które jest inne od fabrycznego. A w temacie zwiększającej się klimy nie mogą mi nic pomoc.
W domu podpiąłem vcds a i faktycznie nawet w domu nie chciał się połączyć. Kilka razy próbowałem i dopiero za którymś załapał. Ewidentnie w serwisie coś namieszali lub sterownik w aucie się zawiesił. Serwis nie ma pojęcia jak sprawdzić co jest faktycznie zakodowane. Jedynie proponowali mi że mogą spróbować przywrócić kodowanie fabryczne ale to usunie moje modyfikacje.
Bazują tylko na tym co fizycznie widzą zmienionego w aucie.
Nawet videorejestrator odchylali i sprawdzali którędy podpięte jest zasilanie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Ale serwis od serwisu się różni więc nie wiadomo nigdy do końca na kogo się trafi i czy nie będą chcieli anulować ewentualnej naprawy gwarancyjnej elektroniki z powodu modyfikacji w elektronikę tzn prze vcds.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę czasu w okresie gwarancji w ASO spędziłem... Walczyłem o naprawę skrzyni (głośność, wycie) i systemu infotainment (restarty). Mody nie były problemem.

Jak robi się to świadomie i nie każe się im naprawiać czegoś co sami popsuliśmy to w czym ma być problem ;)

Kiedyś jak zgłaszałem jakieś trzeszczenie zaraz po odebraniu auta to usłyszałem od mistrza serwisu że to zawsze wina klienta jak coś trzeszczy bo sobie jakies kable poprowadził itp. Nie zgodziłem się z jego zdaniem i tyle mnie w tym aso widzieli ;)

Jak mi chcieli wymienić ekran to poprosiłem doradcę by się jeszcze zastanowili. Przecież przed chwiła widział, że mam większy ekran założony i ja już nawet sprawdzałem, że problem jest na dwóch ;) Zrozumiał.

Jak chcieli mi aktualizować infotainment to mechanik stwierdził, że jak coś się/on zepsuje to będzie moja wina, więc w minutę przełożyłem ekran na fabryczny i już nie miał nic do gadania ;]

Jak mi już wymienili jednostkę to poprostu np. kamerę cofania musiałem zakodować sobie jeszcze raz ;)

Jako, że na wideorejestrator nagrała się jedna z wizyt to poznałem komentarz mechanika na temat halogenów podłączonych pod oświetlenie wewnętrza

"a niech mu się świecą, aż mu się k.. spalą" ;)

Nie raz pojawiał się temat trzeszcacego zawieszenia.. Oczywiście zwrócili uwagę na dystanse ale sami stwierdzili że w sumie co to ma za znaczenie. Kilka razy smarowali tuleje wahaczy, w jednym z niezależnych serwisów stwierdzili że tego się nie smaruje.

A jak się zapytalem znajomego doradcy z aso co on na to, to stwierdził "jak się nie smaruje jak co chwilę wychodzi TPI z kolejnym nowym smarem" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o softa to w Mercedesie prosili mnie żebym się przyznał że kombinowałem, a okazało się że egr puszczał tak krótko ze komputer nie zdążył błędu wyłapać.

A w skodzie narazie wymieniłem cały ten turbo muffler kusi mnie dalej modzić ale nie wiem czy jak nie pojadę później na przegląd to czy nie będą mogli cofnąć mi gwary czy coś w tym stylu...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości....coś Ci z tą skrzynią zrobili?
Najpierw nawymieniali łożysk za 4 kafle ale to nic nie dało a potem wymienili na nową. Przekonywać musiałem filmami, podstawiałem drugie bliźniacze auto by to wyprosić... Walka trwala rok a pobyt auta w serwisie prawie 2 miesiące.
Teraz jest dobrze choć nie idealnie.. Jak sie rozgrzeje to coś jęczy..
1,6tdi 5biegowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team