Reklamy dla niezalogowanych
Namo

octavia 3
Short Shifter do 2.0 TSI z manualem 6-biegów

7 postów w tym temacie

Reklamy dla niezalogowanych
1 minutę temu, maciek napisał:

szkoda ze nie ma filmiku

baner.gif

Znam lepszy sposób na skrócenie skoku dźwigni w poprzednim aucie A3 8P zrobiłem mały zabieg bardzo prosty i efektywny.

Zdjąłem gałkę i uciąłem o 2 centymetry pręt na którym montowana jest gałka zostawiając małą część wieloklinu po to aby sie nie obracała wokół własnej osi 

Efekt taki sam jak widoczny na filmie :) czas pracy 15 min :) 

1 osoba lubi to

@Mil3k6 tak się robiło w maluchu jak się miało za długie nogi.

skok lewarka sie fizycznie nie zmienia i nie skraca sie czas zmian biegów. Ten sam efekt co opisujesz daje zmiana gałki na ta z Yeti. Ona jest fabrycznie krótsza. 

Może faktycznie to trochę nie profesjonalne - myślę jednak nad kupnem własnie takiego short shifter-a tylko nurtuje mnie jedno pytanie czy będzie pasował do 2,0 TDI 184

znalazłem gdzieś na forach taka tabele i wychodzi ze mam tą samo w manualny co TSI 220 /  TDI 184 

MQ350-6F 

http://www.motori24.ilsole24ore.com/Documenti/Dossier/tabella-motori-Vw-2016.pdf

Przed założeniem short shifter-a skok lewarka w pozycji Luz - 14 cm od konsoli na 3 biegu 10 cm na 4 biegu 19 cm czyli skok miedzy 3 a 4 to  9 cm Jeśli SS skraca skok o ok 15 % 

to skos z luz na 3 zmniejszy  się o około 0,6 cm a z luz na 4 o około 0,7 mm  łącznie różnica 9-(0,6+0,7) = 7,7 z wyliczenia wychodzi krótszy skok o około 1,3 cm miedzy 3 a 4 bieg 

Koszt cześć w ASO AUDI 175 zł jest to cześć od AUDI TT S 

Po zamontowaniu i regulacji zobaczymy ile jest w praktyce ...

Wymienione w pomiarach wychodzi nie wiele ale z odczuć jest znaczenie lepiej ...

20161118_114138.jpg

20161118_143208.jpg

Edytowano przez Mil3k6
połączenie dwóch wypowiedzi

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.