Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
getek

octavia 3 Rezonans "czegoś" w okolicach 2000 obr/min

Recommended Posts

Hej,

od tygodnia coś mi rezonuje we wnętrzu z przodu po stronie pasażera. Dźwięk pojawia się w okolicach 2000 obrotów. Dotykałem wszystkich elementów plastikowych i to żaden z nich. Co mógłbym jeszcze sprawdzić?

Film prezentujący problem

Mam podobnie. Ale jak mocniej przycisnę tapicerkę drzwi pasażera bliżej słupka B to przestaje. Nie miałem czasu się jeszcze za to zabrać.

U mnie to była zaslepka technologiczna która jest za tapicerką drzwi (ta największa, czarna, plastikowa).
Telepala na dziurach i dźwięk szedł z tamtej strony.
Można to zasymulowac dając mocno basem na głośnik (przy Cantonie), wtedy od generowanego ciśnienia wewnątrz drzwi klapka zaczyna latać.
U mnie skończyło się podklejeniem piankami wzdłuż krawędzi mocowania tej klapki i spokój.
U Was to oczywiście może być co innego :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Też mam podobny dźwięk okropnie wkurzający..... 

Planuję wygłuszyć drzwi przednie więc powinien zniknąć. 

19 minut temu, pab567 napisał:

A jesteś pewien że to że środka? Bo typowa usterka to hałas z przewodów paliwowych.

Jak mógłbym zweryfikować czy to przewody? Ciężko się do nich dostać?

Przewody paliwowe. Poproś drugą osobę aby przytrzymała przewody dłonią jak wchodzą do budy przy tylnym kole. Jak przestanie brzęczeć masz pewność. Kolejny krok - pianka i do boju.

Dnia 2.11.2018 at 16:28, Enriquez napisał:

Przewody paliwowe. Poproś drugą osobę aby przytrzymała przewody dłonią jak wchodzą do budy przy tylnym kole. Jak przestanie brzęczeć masz pewność. Kolejny krok - pianka i do boju.

u mnie nie są to przewody paliwowe, brzęczy schowek w okolicy jednostki... jak otworzę schowek to przestaję, jak zamknę to znowu to samo.

W dodatku mam też świerszcza przy np przyspieszaniu pod górę w okolicy 2000 rpm - nie ważne jaka prędkość, słychać to z okolic licznika .

Macałem wszystkie plastiki, licznik itp i nie mogę zdiagnozować. 

... ktoś coś?

Co do liczników musisz je wyjąć i wyciągnąć licznik z ramki do której jest wsadzony na zatrzaskach, wygłuszyć pianką o otwartej strukturze i wsadzić wszystko spowrotem do dziury, prosty temat na 30 minut, tylko trochę miękkich materiałów trzeba żeby to wygłuszyć.
Podczas skakania samochodu na nierównościach te plastiki trzeszcza o siebie.
Po tej operacji będzie cisza.
Ja walczę do dziś z terkotem koło słupka u pasażera lub w drzwiach ale nie chce ściągać tapicerki przy -1 :)

Ten dźwięk z okolic licznika jest taki bardziej metaliczny niż plastikowy .. Myślisz że to to ? A może coś pod maską i tak przenosi ?

Problem występuje np na autostradzie przy 120 km/h. Dodaje gazu to się pojawia , puszczam gaz to natychmiast przestaje.

Ciężko się tak podróżuje jak coś brzęczy...

Edytowano przez Mefju
  • Lubię to 1

Jak zawsze w takich sytuacjach trzeba szukać :)

Ja mam to samo, przy 2000 obrotach na każdym biegu. Coś w drzwiach chyba, mam wrażenie że to szyba wibruje gdzieś o plastik. Mam zamiar zdjąć tapicerkę drzwi kierowcy jak się zrobi ciepłej. Może ktoś podać linka do spinek do o3 pasujących do przednich drzwi? W razie jakbym coś poknocil/połamał.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Ja mam to samo, przy 2000 obrotach na każdym biegu. Coś w drzwiach chyba, mam wrażenie że to szyba wibruje gdzieś o plastik. Mam zamiar zdjąć tapicerkę drzwi kierowcy jak się zrobi ciepłej. Może ktoś podać linka do spinek do o3 pasujących do przednich drzwi? W razie jakbym coś poknocil/połamał.
Mam to samo co ty w tylnych prawych drzwiach pasażera coś mi wibruje ale jeszcze nie doszlem co to może byc

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 1

Ja chyba odkryłem co to jest. Schowek pod kierownicą a raczej coś za nim. W środku deski są metalowe części(struktura). Otwierając schowek i łapiąc za krawędź czegoś za nim wibracje znikają poprzez docisniecie plastiku do metalowej krawędzi. Muszę podłubać i sprawdzić czy jestem w stanie włożyć tam coś co wygluszy wibracje.

No witam ... ja mam to samo, mi się wydawało że to w drzwiach pasażera z przodu ale kolega siedząc stwierdził że gdzieś za schowkiem ... gdzie są te przewody paliwowe z przodu żeby to sprawdzić? Kiedyś ASO na gwarancji mi to ogarnęło ale znowu się pojawiło :-/

Ja nic nie mowie ( piszę ) ale mam to samo w okolicy drzwi pasażera przy przejściu przez 2000 obrotów, jak jest ciepło to mniej to słychać -  też szukam :) 

Mam nadzieję że nie jedyne co możemy znaleźć to diesla pod maską ;]
W poprzedniej 1,6tdi trzeszczało na mocnym przyspieszeniu kolo 3000obr.
Teraz w 2,0tdi też coś brzęczy.. Ale tak raczej na niskich.. 1600obr a jak akurat skrecam szczególne w prawo to wrecz napierdziela.. W 3 tygodniowej sztuce.. Szkoda

1 godzinę temu, Mil3k6 napisał:

Ja nic nie mowie ( piszę ) ale mam to samo w okolicy drzwi pasażera przy przejściu przez 2000 obrotów, jak jest ciepło to mniej to słychać -  też szukam ?

W twoim przypadku to chyba przewody paliwowe, u mnie to znika jak się robi ciepło. Ostatnio było -5 to myślałem że mnie coś trafi. ...

@Mefju Chłopaki pisali aby szukać pod siedzenie pasażera pod gąbkami tak ??? - tam gdzie kosatki przyłączeniowe ?  

47 minut temu, Mil3k6 napisał:

@Mefju Chłopaki pisali aby szukać pod siedzenie pasażera pod gąbkami tak ??? - tam gdzie kosatki przyłączeniowe ?  

Ja jeszcze nie szukałem , jak będzie wolna chwila to zobaczę skąd słychać. 

@Mefju Ja mam to samo, tyle że przy 140 km/h. Metaliczny, punktowy dźwięk gdzieś przed kierownicą. Obmacałem wszystkie plastiki, ale na nic. Trzeszczy też czasem schowek pasażera, ale to inny rodzaj i częstotliwość dźwięku i na szczęście tak nie irytuje.

Widzę, że to domena diesli - na 4 benzyny, którymi czasem jeżdżę, mimo, że są starsze o kilka dobrych lat nic takiego się nie dzieje, nawet w 12 letnim Ceed'zie ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.