Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Zaloguj się, aby obserwować  
Pipens

octavia 3 Wpadający pedał sprzęgła O3 2014 2.0 TDI 150km

Recommended Posts

Panowie jest problem! Octavia 3 2014r. Od 2 dwóch dni czuje zmianę w pracy sprzęgła, działa jakby dwuetapowo.. po odbiciu do polowy i od połowy szybciej do góry.. czy ktos spotkał się z działaniem sprzegla? Jako ze pompa hydrauliczna polaczona z hamulcami to do hamulcow nie ma sie co doczepic. W listopadzie zmieniane klocki i tarcze. Na zimnym silniku sprzeglo dziala gorzej czasami musze pomagac wydobywac sprzeglo z podlogi noga, na cieplym troszke lepiej.. umowiony do zaufanego mechaniora na przyszly tydzien i musze jakos wytrzymac z ta przypadloscia, kazda pomoc bezcennna.. poniżej będe zapisywał w editach sugestie na przyszłość

Edit 1. - @Adam Grzegorz zasugerował na FB pompkę sprzęgła pod pedałem

Edit 2. - Przy wymianie płynu DOT4 i odpowietrzeniu hamulców powinno się też wymienić w pompce sprzęgła

Edytowano przez Pipens

Reklamy dla niezalogowanych

Ja przy wymianie całego płynu hamulcowego met. przelewową również odpowietrzałem wysprzeglik w rapidce. I wszystko działa wporzadku.

Na serwisie przy wymianie płynu też odpowietrzają wysprzęglik. Z resztą raz odpowietrzyli przy jakiejś wyzicie bo kierownik serwisu stwierdził, że jest lekko zapowietrzony. 

7 godzin temu, Pipens napisał:

Niestety nie mam etki a poza tym nie wiem jak szukać. Czy ktoś mógłby mi podać oznaczenie pompy sprzegła pod pedałem?

Masz wyciek że potrzebujesz pompę?? Odpowietrzyles wysprzeglik? Jeśli nie to odpowietrz! Na 99%jest zapowietrzony. Katalog on line https://ifinterface.com/page/page3.php po lewej stronie wybieramy car prog 2  i wybieramy swoje auto i szukamy. Katalog ten nie daje 100%pewności co do czegag które no pokazuje a części które są w aucie. Jak chcesz prześli mi na pw numer VIN spróbuje coś ogarnąć.

Edytowano przez Gluszek20

A czy przy odpowietrzaniu pilnowales wysokiego stanu płynu hamulcowego.  jeżeli nie to sprzęgło zapowietrzyło się na nowo bo zasilanie sprzegła jest u góry zbiorniczka z płynem.. Układ sprzęgło hamulec działa tak że kiedy jest wyciek w układzie hamulcowym to najpierw siada sprzegło dając znać że coś dzieje się z układem spr. - ham. Brak jakich kolwiek wycieków płynu? Łączenie skrzyni silnik suche?

@Gluszek20 wszystko robione zgodnie ze sztuką, żadnych wycieków i ubytków,.. zobaczymy jutro przyjdzie nowa pompa sprzęgła jeżeli nic sieę nie zmieni, zmienię warsztat 😉

Pompka wymieniona i sprzęgło chodzi miód malina!

Koszt pompki OEM: około 550zł ( dokładnie info z numerami wkleje w dniu jutrzejszym )

Czas wymiany pompki: 10 godzin (2,5 mechanika)

Pompka wykonana jest w całości z plastiku, nawet tłok popychający jest też z plastiku. Wejście popychacza było przetarte, plastik wokoło tłoka przetarty, tłok chodził swobodnie góra-dół. Przy manualnym wpychaniu i wyciąganiu tłoka zaobserwowałem dziwne jego działanie z takim jakby ślizganiem. Z pompki wylał się płyn, nie konsystencji dot4 a raczej czarnego szlamowego płynu w rodzaju smoły.

Dojście do pompki pod pedałem sprzęgła prawie niemożliwe - trzeba było odkręcać na chybił trafił śruby ale poszło.

Co ciekawe, w całości pedał sprzęgła + pompka w obudowie zabija gabarytami. Jest wielkości dobrego pudełka np. po mikserze. Dodatkowo pod pedałem sprzęgła jest zgrzany dziwny metal idący do drążka zmiany biegów, według mnie nie posiada żadnego zastosowania - aby trudniej było wymienić i jechać z tym do ASO.

Przy okazji wymieniono olej, filtry w całości płyn hamulce/sprzegło.

Koszt części 1000zł

Robocizna 500zł (zaprzyjaźniony warsztat dla którego świadcze usługi programowania kluczy, dla normalnego użytkownika ~1000zł)