Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Zaloguj się, aby obserwować  
lodowa

Rozbity rs 2018 . co z leasingiem ? help

Recommended Posts

Czesc
posiadam leasing na octavie rs w santanderze z ubezpieczeniem w pzu
ponad tydzien temu wyjechala mi inna octavia sle z compensy i zrobilo sie bum . Policja faceta ukarala mandatem karnym
ale Panowie co dla mnie oznacza szkoda calkowita jezeli auto jest wlasnoscia banku ? 
Czy ja zglaszajac to z oc sprawcy odzyskam jakies pieniadze ? 
Jestem zalamany bo non stop slysze inna wersje „rozliczenia” mnie 
jezeli cos pomoze to wplacilem 20% wartosci oraz splacilem 9 rat

?

Reklamy dla niezalogowanych

Ubezpieczyciel sprawcy wyceni wartość wraku i wypłaci kasę do banku, to pokryje część Twoich zobowiązań wobec banku.

Jeżeli masz GAP, a podejrzewam, że jest w pierwszym roku leasingu to dostaniesz wartość fakturową z zakupu auta.

Tą kwestię powinieneś dyskutować z leasingodawcą, oni mają najszerszą wiedzę jak wygląda likwidacja szkody w przypadku kasacji. Zazwyczaj Twoja umowa zostanie zakończona i weźmiesz sobie nowe auto.

• Dzięki 1

baner.gif

Nie przejmuj się, to tylko auto. Dostaniesz nowe.

Zamiast się martwić idź na otomoto szukać czegoś dla siebie na placach.

baner.gif

43 minuty temu, lodowa napisał:

A ktos z was moze to przerabial ? Jest niedziela i troche sie stresuje

Ja przerabiałem, tyle, że szkoda kradzieżowa i likwidacja z AC.

31 minut temu, Namo napisał:

Zamiast się martwić idź na otomoto szukać czegoś dla siebie na placach.

To właśnie trzeba robić 🙂

9 minut temu, lodowa napisał:

moge to robic z oc sprawcy

weź sobie jakiegoś papugę z euco, rozłożą ubezpieczyciela twojego sprawcy jak małe dziecko do zmiany pieluchy

baner.gif

Ja to przerabiałem w tamtym roku leasing i szkoda całkowita z AC pisz na PW jeśli będziesz miał jakieś pytania spróbuje Ci pomoc, na początek zgłoszenie szkody u ubezpieczyciela, później z numerem szkody zgłaszasz ten fakt do leasingu aby wstrzymali wystawianie faktur i czekasz na oględziny rzeczoznawcy. U mnie stało się to w 2 roku ale miałem GAP i stałą kwotę wartości pojazdu przez caly okres ubezpieczenia. Jeśli szkoda całkowita to ubezpieczyciel wycenia pozostałość i różnice wypłaca do leasingu, w moim przypadku musiałem napisać odwołanie bo zawyżyli wartość warku i po piśmie obniżyli wartość o 7tyś.  Potem napisałem pismo ze zrzekam się pozostałości na rzecz lesingu czyli ze nie chce odkupić tego wraku, w porozumieniu z leasingiem znalazłem kupca na auto i wtedy dopiero można było rozliczyć cały leasing, czyli wartość wszystkich wpłat od ubezpieczyciela i kupca wraku - pozostała kwota do spłacenia auta i reszta trafiła na moje konto. U mnie w sumie trwało to kolo 1,5 miesiąca.

leasing VW i ubezpieczyciel Allianz i naprawdę byłem bardzo zadowolony z przebiegu całego rozliczenia i kontaktu, szczególnie jeśli chodzi o VW leasing

Pytanie czy auto jest mocno rozbite czy nie, jeśli nie jest zbyt mocno i opłaca się naprawić to nic Ciebie to nie obchodzi, dostajesz auto zastępcze z ubezpieczalni swoje oddajesz do ASO i później odbierasz już po naprawie.

Edytowano przez wojtek2626