Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MORGOOTH

octavia 3 12 v z tyłu dla pasażerów O3

Recommended Posts

Przerabiał ktoś temat 12 V z tyłu auta aby pasażerowie mogli korzystać z ładowania multimediów typu telefon lub tablet? Octavia 3 MY 2015.

Reklamy dla niezalogowanych
przed chwilą, MORGOOTH napisał:

Przerabiał ktoś temat 12 V z tyłu auta aby pasażerowie mogli korzystać z ładowania multimediów typu telefon lub tablet? Octavia 3 MY 2015.

Żona jak siedzi z małą na trasie z tyłu to ładuje sobie z zapalniczki Koło kierowcy A ja ładuje z gniazda USB. 

No właśnie trzeba koło lewarka zmiany biegów kłaść kabel do ładowania. Chciałbym rozwiązać ten problem poprzez podłączenie zasilania do tyłu auta.

Ja w poprzedniej w takiej sytuacji położyłem sobie przedłużacz gniazdka zapalniczki z bagażnika.

Zastanawiam się nad podpiecem gniazda zapalniczki w tunelu, gdzieś za popielniczka. Rzeźba w postaci otworu gdzieś z boku tunelu i w to miejsce w pasować gotowa ładowarkę na 2 wejścia USB. 

Sprawdź czy nie ma instalacji podciągnietej do tyłu.   

Może lepiej spróbować kupić gotowy oryginalny moduł jaki można było zaklikac w konfiguratorze od 2017/2018 roku?
Będzie ładnie estetycznie i fabrycznie wyglądać.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

4 minuty temu, Avatar napisał:

Może lepiej spróbować kupić gotowy oryginalny moduł jaki można było zaklikac w konfiguratorze od 2017/2018 roku?
Będzie ładnie estetycznie i fabrycznie wyglądać.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

O tym myślałem. 

Ja mam u siebie 2 gniazka USB do ładowania i bardzo przydatna rzecz szczególnie kiedy dziecko korzysta z różnych swoich zabawek w czasie jazdy

Ja mam u siebie 2 gniazka USB do ładowania i bardzo przydatna rzecz szczególnie kiedy dziecko korzysta z różnych swoich zabawek w czasie jazdy
Ale oryginalnie masz zamontowane, czy dokladałeś?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Dnia 27.05.2019 at 13:05, alocet napisał:

Tu zdjecie etki i link 753863600.thumb.png.76ac7a9eec210ad77d5ce8b3419024b2.pngco szukac po numerach i jakie opcje sa.

https://nemigaparts.com/pl/cat_spares/etka/skoda/oct/753/863600/

Gniazda usb ori znalazlem na allegro za 100zl uzywka.

W zależności czego potrzebujesz :

-numer 10 ( kosz pod popielniczkę) zastępujesz koszem 10A pod gniazdo 230V lub koszem 10B pod gniazdo 230V i dwa złącza USB. 

- do tego potrzebujesz jeszcze pozycja 12 i 13 i port USB

( w chwili obecnej jest taki zestaw bez przetwornicy i kosza na Allegrogo (  5Q0035726L )  - ale czy warto?

Ja polowałem na całą przetwornicę 230V+2xUSB ale cena 350 zł za używkę mnie wyleczyła. 

Za niecałe 30 zł zrobiłem sobie taki zestaw jak na zdjęciu. 

Zasilany po kluczyku z oddzielnego bezpiecznika, ładuje Jabłkofony i inne urządzenia bez problemu.  

Można kupić na Allegrogo , ale u my firendów jest 3 razy taniej. 

https://allegro.pl/oferta/przetwornica-dc-dc-12v-na-5v-3a-2x-gniazdo-usb-7495623935

Double USB (2).jpg

Edytowano przez Jackownik

Super patent a jak dokładnie podlaczyles że masz po zapłonie?

Czym wyciales otwory?

Demontowales tunel środkowy?

16 godzin temu, Szcz3p4n napisał:

Super patent a jak dokładnie podlaczyles że masz po zapłonie?

Czym wyciales otwory?

Demontowales tunel środkowy?

Dokładnie to wpiąłem w skrzynkę bezpieczników pin z kablem i dołożyłem bezpiecznik tak,że wszystko jest jak oryginał.

Dodatkowo przy "przetwornicy" założyłem złącze/wtyczkę  2PIN gdyby trzeba było ją zdemontować.  

Otake:

https://allegro.pl/oferta/zlacze-konektorowe-2-pinowe-ok-2-ok2-op-2-op2-b-8239421016

Otwory - jeden wycinałem "Dremelem" ale zeszło mi z tym godzinę a drugi wypaliłem lutownicą i wykończyłem tylko "Deremelem" 

Tunelu nie demontowałem , wystarczy tylko go poluzować na śrubach i lekko ulżyć aby łatwiej było przeciągnąć przewód zasilający.

Poluzować , czyli odkręcasz Torx nr: 31 z rysunku , demontujesz nakładkę nr:17 i odkręcasz Torx nr: 33 ( prawa i lewa strona) i tunel lata jak luźne majtki. 

Zdemontowałem tylko nakładkę ( numer 10 z rysunku z poprzednich postów)  w której wycinałem otworki na gniazda ( Do demontażu potrzebujesz Torx T20 - odkręcasz nim 4 sztuki  wkrętów, dwa pod kratką nawiewu , dwa na dole pod popielniczką ).

Do wyjęcia kratki nawiewu potrzebujesz dwa cienkie wkrętaki lub druciki aby podważyć blokady - będziesz ich widział jak zaświecisz latarką w górne listki kratki.   

Najwięcej pier...... było z podłączeniem zasilana po stacyjce, reszta to 2 godziny z przerwą na kawę. 

Jacek.  

Edytowano przez Jackownik

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.