Jump to content

12 v z tyłu dla pasażerów O3


MORGOOTH

Recommended Posts

przed chwilą, MORGOOTH napisał:

Przerabiał ktoś temat 12 V z tyłu auta aby pasażerowie mogli korzystać z ładowania multimediów typu telefon lub tablet? Octavia 3 MY 2015.

Żona jak siedzi z małą na trasie z tyłu to ładuje sobie z zapalniczki Koło kierowcy A ja ładuje z gniazda USB. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Avatar napisał:

Może lepiej spróbować kupić gotowy oryginalny moduł jaki można było zaklikac w konfiguratorze od 2017/2018 roku?
Będzie ładnie estetycznie i fabrycznie wyglądać.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

O tym myślałem. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 27.05.2019 at 13:05, alocet napisał:

Tu zdjecie etki i link 753863600.thumb.png.76ac7a9eec210ad77d5ce8b3419024b2.pngco szukac po numerach i jakie opcje sa.

https://nemigaparts.com/pl/cat_spares/etka/skoda/oct/753/863600/

Gniazda usb ori znalazlem na allegro za 100zl uzywka.

W zależności czego potrzebujesz :

-numer 10 ( kosz pod popielniczkę) zastępujesz koszem 10A pod gniazdo 230V lub koszem 10B pod gniazdo 230V i dwa złącza USB. 

- do tego potrzebujesz jeszcze pozycja 12 i 13 i port USB

( w chwili obecnej jest taki zestaw bez przetwornicy i kosza na Allegrogo (  5Q0035726L )  - ale czy warto?

Ja polowałem na całą przetwornicę 230V+2xUSB ale cena 350 zł za używkę mnie wyleczyła. 

Za niecałe 30 zł zrobiłem sobie taki zestaw jak na zdjęciu. 

Zasilany po kluczyku z oddzielnego bezpiecznika, ładuje Jabłkofony i inne urządzenia bez problemu.  

Można kupić na Allegrogo , ale u my firendów jest 3 razy taniej. 

https://allegro.pl/oferta/przetwornica-dc-dc-12v-na-5v-3a-2x-gniazdo-usb-7495623935

Double USB (2).jpg

Edited by Jackownik (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Szcz3p4n napisał:

Super patent a jak dokładnie podlaczyles że masz po zapłonie?

Czym wyciales otwory?

Demontowales tunel środkowy?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie to wpiąłem w skrzynkę bezpieczników pin z kablem i dołożyłem bezpiecznik tak,że wszystko jest jak oryginał.

Dodatkowo przy "przetwornicy" założyłem złącze/wtyczkę  2PIN gdyby trzeba było ją zdemontować.  

Otake:

https://allegro.pl/oferta/zlacze-konektorowe-2-pinowe-ok-2-ok2-op-2-op2-b-8239421016

Otwory - jeden wycinałem "Dremelem" ale zeszło mi z tym godzinę a drugi wypaliłem lutownicą i wykończyłem tylko "Deremelem" 

Tunelu nie demontowałem , wystarczy tylko go poluzować na śrubach i lekko ulżyć aby łatwiej było przeciągnąć przewód zasilający.

Poluzować , czyli odkręcasz Torx nr: 31 z rysunku , demontujesz nakładkę nr:17 i odkręcasz Torx nr: 33 ( prawa i lewa strona) i tunel lata jak luźne majtki. 

Zdemontowałem tylko nakładkę ( numer 10 z rysunku z poprzednich postów)  w której wycinałem otworki na gniazda ( Do demontażu potrzebujesz Torx T20 - odkręcasz nim 4 sztuki  wkrętów, dwa pod kratką nawiewu , dwa na dole pod popielniczką ).

Do wyjęcia kratki nawiewu potrzebujesz dwa cienkie wkrętaki lub druciki aby podważyć blokady - będziesz ich widział jak zaświecisz latarką w górne listki kratki.   

Najwięcej pier...... było z podłączeniem zasilana po stacyjce, reszta to 2 godziny z przerwą na kawę. 

Jacek.  

Edited by Jackownik (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Dnia 19.07.2019 at 15:18, Jackownik napisał:

@Jackownik: to jest z przetwornicą? Że zdjęć patrząc to gdzie to trzeba podłączyć?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team