Skocz do zawartości

Wymiana licznika na kolorowy TFT


rrobert

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
W dniu 30.01.2016 o 06:46, rrobert napisał(a):

no tak. na zleceniu napisałem ze licznik pochodzi z legalnego źródła, zrobili ksero dowodu i gotowe. oczywiście przed cała akcją powiedzieli ze jak coś się wysypie to nie ponoszą odpowiedzialności za to.  Standardowo wysypała się pompa ESP - która jest kodowana pod VIN auta - a dokładnie pod immo. po przywróceniu oryginalnego kodowania i przeprowadzeniu ustawień podstawowych wszystko było ok.  Inne serwisy informowały mnie ze się nie da bo to platforma MQB. ale kumaty i komunikatywny elektronik z ASO ogarnął temat.     

Witam. Mam zamiar zmienić zegary na takie z kolorowym wyświetlaczem (nie virtual kokpit). Jak wygląda sprawa immobilisera? mam już gościa który zdejmie mi ochronę komponentu ale zastanawia mnie co dalej z immobiliserem. Czy procedura zdjęcia ochrony komponentu jest jednoznaczna z przepisaniem immo pod VIN auta? 

Nie wiem czy jest zrozumiale o co mi chodzi, ale gdy zmieniałem radio i gościu zdejmował mi CP to połączył się tam jakoś sprzętem z serwerami WV, trwało to chwile i radyjko działo. Oczywiście działały wyłącznie te funkcje które były przypisane do mojego VIN (np android auto nie) ale to było tyle i koniec. Czy w przypadku licznika tak samo będzie, czy Immobiliser musze osobno jeszcze ogarnąć?

Edytowane przez RUDiCK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw robi się immo. do montażu używanego licznika konieczna jest zgoda koncernu. tylko legalny użytkownik GEKO może wystąpić o taką zgodę. Potem jak już dostaniemy zgodę robimy wymianę licznik i cieszymy się lub nie nowym licznikiem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2024 o 20:05, rrobert napisał(a):

najpierw robi się immo. do montażu używanego licznika konieczna jest zgoda koncernu. tylko legalny użytkownik GEKO może wystąpić o taką zgodę. Potem jak już dostaniemy zgodę robimy wymianę licznik i cieszymy się lub nie nowym licznikiem.  

Zdaje sobie sprawę że ochrona komponentu jest nie do przeskoczenia, ale czy immo można zrobić samemu przez VCDS? Chodzi o to, że tak jak pisałeś, po założeniu  nowych zegarów wysypuje się pompa ABS - o czym się osobiście przekonałem 😕, na szczęście mam VCDS wszystkie backupy więc sobie przywróciłem samochód do stanu używalności. Chodzi mi o to że założył bym zegary i już z nimi podjechał bym na zdjęcie ochrony komponentu.

No i pytanie czy nawet jak bym sobie poradził z immo to czy zdjęcie CP z liczników to tylko w ASO czy u kogoś kto ma sprzęt - jak np ty, też się da?

Pozostaje jeszcze temat różnicy przebiegów, ale podobno mozna podjechac na stacje diagnaostyczna i zglosic ze sie chce wymienic licznik. Wpisują wtedy w CEPIK taka operacje (stary i nowy przebieg) i przebieg w systemie bedzie sie zgadzał.

Edytowane przez RUDiCK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2024 o 10:20, rrobert napisał(a):

oczywiście my możemy to zrobić tak aby wszystko się zgadzało 

rrobert domyślam się, że byś mi to zrobił bez problemu, ale Ty to już jesteś konkretna marka tu na forum i nie wiem czy mnie stać na Ciebie 😉. Jak mi nie wyleci w głowy to zadzwonię jutro to pogadamy. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team