Skocz do zawartości

1.5 tsi


Rempow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dużo ostatnio na necie o szarpaniu - kangurach podczas ruszania na zimnym silniku. U mnie też to występuje i pojechałem do skody z tym problemem. Oczywiście oni problemu nie widzą. Macie jakieś rady co z tym fantem można zrobić ? Bo naprawdę jest to uciążliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pracuję w aso jako mechanik właśnie wczoraj wprowadził producent  zmiane oprogramowania sterownika silnika do tej przypadłości czy pomoże niewiem dziś miałem pierwsze auto na zmiane oprogramowania  więc dzwoncie do aso i pytajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luker  skoro pracujesz w ASO, to może spotkałeś się z inną przypadłością.. 

Mam 1.4 TSI 150 KM z 2018 (manual) nalot coś koło 19 kafli.

Problem jest taki że czasami przy redukcji biegi po prostu "haczą" skrzynia stawia opór i trzeba użyć dużej siły aby taki bieg wszedł.

W drugą stronę często gęsto zdarza się iż przy zmianie np z 2- na 3 (jak zrobię to powoli) to normalnie objaw jest taki jakby biegł nie trafił i jest zgrzyt, identycznie jest z 4 na 5 

Byłem w ASO, stwierdzili, że wszystko jest OKI, fakt ten problem nie występuje zawsze.. ?

Jednakże jest mega denerwujący, problem gdzie jest, i nie działa to tak jako powinno, gdyż zamieniłem się z kolgę też ma 1.4 TSI z manualem -ale z 2016 i on latał przez tydzień moją a ja jego.

U niego problemu nie stwierdziłem, biegi latały jak w "BOINGU" a jego wrażenia po jeździe moim KURAKIEM, cytuje: ej stary ta skrzynia i wachlowanie biegami to u Ciebie jakaś masakra..

Chciałem podpytać, czy spotkaliście się jako serwisantci i jako salon, z takimi problemami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, luker napisał:

Witam pracuję w aso jako mechanik właśnie wczoraj wprowadził producent  zmiane oprogramowania sterownika silnika do tej przypadłości czy pomoże niewiem dziś miałem pierwsze auto na zmiane oprogramowania  więc dzwoncie do aso i pytajcie

Dzięki @luker za info. Nasuwa się kilka pytań:

  1. Czy ta zmiana będzie robiona w ramach akcji serwisowej/przywoławczej, która niebawem (mam nadzieję) będzie ogłoszona?
  2. Czy może trzeba "perswazją słowną" zmusić ASO do realizacji zlecenia zmiany oprogramowania lub wywołać błąd silnika, żeby ASO się nad tym pochyliło?
  3. Czy to dotyczy m. in. silników 1.4 CZDA 150 KM z manualną skrzynią z 2016r. (po gwarancji)?
  4. Jest jakiś numer/oznaczenie tego nowego oprogramowania, które można zasugerować będąc w ASO?
Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marek Obal napisał:

@luker  skoro pracujesz w ASO, to może spotkałeś się z inną przypadłością.. 

Mam 1.4 TSI 150 KM z 2018 (manual) nalot coś koło 19 kafli.

Problem jest taki że czasami przy redukcji biegi po prostu "haczą" skrzynia stawia opór i trzeba użyć dużej siły aby taki bieg wszedł.

W drugą stronę często gęsto zdarza się iż przy zmianie np z 2- na 3 (jak zrobię to powoli) to normalnie objaw jest taki jakby biegł nie trafił i jest zgrzyt, identycznie jest z 4 na 5 

Byłem w ASO, stwierdzili, że wszystko jest OKI, fakt ten problem nie występuje zawsze.. ?

Jednakże jest mega denerwujący, problem gdzie jest, i nie działa to tak jako powinno, gdyż zamieniłem się z kolgę też ma 1.4 TSI z manualem -ale z 2016 i on latał przez tydzień moją a ja jego.

U niego problemu nie stwierdziłem, biegi latały jak w "BOINGU" a jego wrażenia po jeździe moim KURAKIEM, cytuje: ej stary ta skrzynia i wachlowanie biegami to u Ciebie jakaś masakra..

Chciałem podpytać, czy spotkaliście się jako serwisantci i jako salon, z takimi problemami?

kolego ja mam 185 tys i już skrzynia po naprawie w aso układ różnicowy umarł i łożyska stożkowe  objawem wlanie były stuki wycie i biegi ciężko wchodziły  ogólnie skrzynie manualne w skodzie to masakra jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team