Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wojtek2626

octavia 2 Zakup Passat B6 2,0 TDI

Recommended Posts

Wprawdzie to nie Octavia ale mam okazje kupić Passata B6 rocznik 2010 z silnikiem 2,0 TDI CBAB z przebiegiem 320tyś. Powiedzcie czy jest się czego obawiać auto użytkowane głowienie autostrady Holandia Polska wnętrze w bardzo dobrej kondycji do tej pory nie było robione sprzęgło turbo itp. Auto chodzi łądnie nie kopci przy odpalaniu sprzęgło nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków. Planuje pojeździć z 5 lat czy to nie będzie mina. Jak z wymiana rozrządu bo miało robiony rozrząd przy 183tyś.

Miałem takiego passata - 2010r CBAB. Jeździłem nim 3 lata od przebiegu ok. 60tys km do ok. 150tys km. Póżniej auto wziął ode mnie brat i jeździł kolejne 3 lata do niecałych 200tys km.

Bardzo fajne auto. Przez te lata jeżeli chodzi o jakieś naprawy i serwis to tak:

- czyszczenie przepustnicy przy ok. 90tys km (w dolocie był nagar jak cholera), bo wyrzuciło mi raz błąd + auto straciło moc. Po czyszczeniu spokój do końca użytkowania.

- sprężyny - kupiłem używki od sportline i jedna pękła bracholowi przy ok. 170tys km. Założył nowe standardowe.

- tarcze i klocki przy ok. 160tys km (mi zmienili w aso jak kupowałem używkę przy ok. 60tys km)

- łączniki stabilizatora i amory przód przy ok. 170tys km

- rozrząd  przy ok. 180tys km 😄 Pasek był w bdb stanie, pompa wody miała powoli dość.

- nagrzewnica - dziwnym trafem po wymianie rozrządu przestało grzać 😉 Założona nówka, bo stara zakamieniona.

A tak to olej z filtrem co 15tys km, filtr powietrza i paliwa co 30tys km.

Dwumas, dpf fabryczny, turbo też 🙂

Najlepsze, że od przebiegu ok. 90tys km auto było po programie - wyszło 185KM i niecałe 380Nm.

Niestety bolączka pasków B6 - blacha. Mój miał malowaną klapę tył (lampki przy tablicy w kombi), maska przód wymieniona na nową i malowane drzwi pasażera przód (pryszcz pod listwą chrom).

Ogólnie na prawdę bardzo fajne i dla mnie niezawidne auto. Warunek - trzeba dbać jak o każde zresztą.

CBAB to już na CR, ale profilaktycznie zajrzałbym do napędu pompy - ponoć jest lepiej niż w PD, ale warto zmienić ołówek za grosze.

Co do Twojego pytania - po zakupie warto zrobić rozrząd w aso. Ok. 1500zł, a masz spokój na te 5-6 lat.

Przy tym przebiegu i wieku niestety musisz liczyć się z tym, że dwumas, czy turbo będzie niedługo do roboty. Warto sprawdzić zapełnienie dpf. W razie czego czyszczenie za kilka stów i śmiga dalej. Mi wypalał co ok. 700-800km.

83e6e2fdb480c663med.jpg

Edytowano przez zyga_wr

Jeśli chodzi o elektronikę silnik itp. to nie ma problemu bo się tym zajmuje czy nawet wypalanie DPF-u, o imbusiku tez wiem wiec na pewno pójdzie do wymiany koszt nie wielki. Cena jest dobra a z wyposażenia brakuje chyba tylko skóry i grzanych tylnych siedzeń. Jeśli chodzi o blachy to nigdzie nie znalazłem rdzy, jedynie nad szyba lekki odprysk a poza tym czysto. Rozrząd tez sobie zrobię sam najwyżej jeszcze goście pomęczę z cena i może się skusze.

No to jak elektronikę i mechanikę sobie ogarniesz to tymbardziej warto.

Co do rdzy - u mnie maska od wewnątrz na rancie leciała. Auto salonowe, bezwypadkowe i bezkolizyjne, wtedy 3-letnie i ok. 60tys km. Później jak wymienili na gwarancji maskę (i ją pomalowali) to rudej nigdzie nie zauważyłem.

Mimo iż wiele się szydzi z passeratti, to ja miło go wspominam 🙂

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.