Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
vg1

octavia 3 Przyspieszenie 1,4 TSI 150KM i 1,5 TSI 150KM

Recommended Posts

Może ktoś potrafi wyjaśnić skąd biorą się tak duże różnice w przyspieszeniu miedzy:

O3 FL

1,4 TSI 150KM 250Nm --->8,1s do setki

1,5 TSI 150KM 250Nm --->8,7s do setki

O4

1,5 TSI 150KM 250Nm --->8,2s do setki

(dane katalogowe producenta)

a.jpg

Pierwsze co myślę to to że ten 1,5 może być zduszony na 1 biegu a dodatkowo gpf trochę waży :D
A 4 ma rzekomo lepszy współczynnik Cx ;)

Być może też różne przebiegi monentu i mocy (na korzyść 1.4). Dane które podałeś to tylko wartości maksymalne. Łatwo można się o tym przekonać jak stosunkowo mocną benzynę (duża moc maksymalna) objedzie "słaby" diesiel który ma maksymalny monent obrotowy od 2 tysięcy, a nie gdzieś tam wysoko. Oczywiście mowa o starodawnych silnikach benzynowych, bo te dzisiejsze to często szokują płaskimi wykresami. Dlatego tutaj stawiał bym na to pisze mcq, albo na inne przełożenia w skrzyni, krótsza jedynka itp.

Dnia 4.02.2020 at 21:39, vg1 napisał:

Może ktoś potrafi wyjaśnić skąd biorą się tak duże różnice w przyspieszeniu miedzy:

O3 FL

1,4 TSI 150KM 250Nm --->8,1s do setki

1,5 TSI 150KM 250Nm --->8,7s do setki

Też mnie to zastanawia. Miałem Octavię 1.4 z DSG i naciśnięciu gazu powodowało natychmiastowe przyspieszenie. Auto było bardzo dynamiczne. Kupiłem w grudniu Octavię z silnikiem 1.5, też z DSG i przyspieszenie już jest dużo gorsze a dziura pomiędzy naciśnięciem gazu a reakcją silnika to ok. 2 sekundy 😞

Może masz jakieś ustawienie na eco włączone i stąd taka dynamika, normy muszą być zachowane, a przyspieszenie to kwestia drugorzędna dla firm, heh. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.