Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
spin

octavia 3 Pojemność zbiornika paliwa

Recommended Posts

Taka sytuacja: jeździłem na rezerwie aż do momentu kiedy komputer wyliczył że mogę przejechać 5 km, pojechałem na stację i weszło pod korek tylko 42 litry... Wszędzie piszą, że pojemność zbiornika to 50l, gdzie jest zatem te 8 litrów ? 🙂

17 godzin temu, spin napisał:

Taka sytuacja: jeździłem na rezerwie aż do momentu kiedy komputer wyliczył że mogę przejechać 5 km, pojechałem na stację i weszło pod korek tylko 42 litry... Wszędzie piszą, że pojemność zbiornika to 50l, gdzie jest zatem te 8 litrów ? 🙂

Komputer zawsze pokaże mniej kilometrów do przejechania niż jest w rzeczywistości. Gdybyś pojeździł jeszcze trochę widział byś 0 km a i tak byś jechał. Każdy producent tak robi jest to zabezpieczenie psychologiczne przed użyszkodnikiem który nie pamięta o tankowaniu żeby jednak na tą stację pojechał. Natomiast nie poleca się jazdy z bardzo niskim stanem paliwa ponieważ jak wiemy w paliwie może być dużo syfu a szkoda męczyć pompki w baku.

U mnie weszło więcej 😎

Do pierwszego odbicia pistoletu. 

1. 4 tsi zbiornik też 50 litrów 

IMG_20210128_133352.jpg

Edytowano przez dagetto

Ja najwięcej zmieściłem 49,5l jak tankowałem pierwszy raz po odbiorze auta od dealera 🙂

To do pierwszego odbicia oczywiście bo pewnie jeszcze trochę by upchnął.

@Dirkdiggler @dagetto @wawu1991 No ja rozumiem wlać 48 litrów, rozumiem też, że coś tam musi zostać i że komputer nie poda dokładnej informacji, no ale przecież na 8 litrach to można przelecieć 200 km jak się człowiek w trasie postara 🙂

Dodam tylko, że rezerwa zaczęła się świecić już 50 km wcześniej, więc zasadniczo widzę że te 8 litrów to jest dodatkowa rezerwa tej rezerwy 🙂

[mention=3195]Dirkdiggler[/mention] [mention=4096]dagetto[/mention] [mention=4642]wawu1991[/mention] No ja rozumiem wlać 48 litrów, rozumiem też, że coś tam musi zostać i że komputer nie poda dokładnej informacji, no ale przecież na 8 litrach to można przelecieć 200 km jak się człowiek w trasie postara
Dodam tylko, że rezerwa zaczęła się świecić już 50 km wcześniej, więc zasadniczo widzę że te 8 litrów to jest dodatkowa rezerwa tej rezerwy
Jest też prawdopodobne, że masz ustawiony w zegarach inny typ zbiornika paliwa. Wówczas może obliczać z innej pojemności.

13 godzin temu, Bandini napisał:
21 godzin temu, spin napisał:
[mention=3195]Dirkdiggler[/mention] [mention=4096]dagetto[/mention] [mention=4642]wawu1991[/mention] No ja rozumiem wlać 48 litrów, rozumiem też, że coś tam musi zostać i że komputer nie poda dokładnej informacji, no ale przecież na 8 litrach to można przelecieć 200 km jak się człowiek w trasie postara emoji846.png
Dodam tylko, że rezerwa zaczęła się świecić już 50 km wcześniej, więc zasadniczo widzę że te 8 litrów to jest dodatkowa rezerwa tej rezerwy emoji846.png

Jest też prawdopodobne, że masz ustawiony w zegarach inny typ zbiornika paliwa. Wówczas może obliczać z innej pojemności.

Da się to jakoś sprawdzić ?

Da się to jakoś sprawdzić ?
Oczywiście. Musisz mieć kabelek diagnostyczny typu VCDS, VCP, Odis lub np. OBD eleven.
Sterownik 17 i tam szukać w długim kodowaniu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.