Skocz do zawartości

Problem z trzaskającymi plastikami


DeaVon
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DeaVon,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem w mojej Octavii RS 2016 Tsi z trzaskajacymi plastikami w środku ciężko zdiagnozować miejsca.To się wydarza najczęściej jak droga nie jest równa.Czy ktoś ma pomysl lub naprawiał żeby nie trzeszczalo. Proszę pomocy bardzo to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie miejsce w tunelu środkowym gdzie obciera się plastik o plastik i warto tam spojżeć i dać jakiś kawałek taśmy piankowej dwustronnej . Jest to na wysokości zapięcia do pasów będe w samochodzie zrobię zdjęcie dokłądnie gdzie to się znajduje .

17fdc305978518a4fe396074f5d33200.jpg
Tutaj pomiędzy ta szczelinę najniżej jak się da z dwóch stron włóż kawałki taśmy dwustronnej piątkowej to ważne bo ona jest grubsza.
Daj znać czy to to ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tak zrobiłem tak jak mówiłeś o wiele lepiej tylko jeszcze gdzieś skrzypi(strzela) jak droga jest nie równa jak by od słupka przy szybie do panoramicznego dachu gdzieś ten dzwiek się rozchodzi w piątek jestem umówiony z mechanikiem spawdzimy czy paliwowody czasem nie są luzne chyba ze one tak już mają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam Panoramę i tez troszkę skrzypi na nierównościach 😕 Auto jest dość sztywne i dlatego się tak dzieje.

Możesz tez wyciągnąć licznik chwila roboty i tam gdzie są plastikowe zaczepy które łączą licznik z obudowa dać taśmę parciana 🙂 podważyć zaczep i wsunąć pod każdy kawałek a później wszystko złożyć do kupy i tez będzie cichutko 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj co mechanik ci zaczepów nie pourywa 😕 w słupku są raczej przewody poprzyczepiane spinkami wiec tam raczej jeśli nic nie było rozbierane nie powinno nic latać. Nagraj może filmik gdzie to skrzypi to może pomogę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 21:40, 1324354 napisał(a):

Tez mam Panoramę i tez troszkę skrzypi na nierównościach 😕 Auto jest dość sztywne i dlatego się tak dzieje.

Możesz tez wyciągnąć licznik chwila roboty i tam gdzie są plastikowe zaczepy które łączą licznik z obudowa dać taśmę parciana 🙂 podważyć zaczep i wsunąć pod każdy kawałek a później wszystko złożyć do kupy i tez będzie cichutko 🙂 

 

Hej odpinales akumulator jak robiłeś tą operacje z licznikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej odpinales akumulator jak robiłeś tą operacje z licznikiem?

Nieee przewody są na tyle długie ze go wyciągniesz. Najlepiej wokół kierownicy położyć sobie jakiś ręcznik żeby nie porysować innych plastików.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Hej właśnie zrobiłem jak mówiłeś do tego na zaczepy o wiele ciszej jeszcze delikatnie stuka ale chyba przez to że on jest twardy ale dziękuję za pomoc jak byś znalazl jeszcze więcej wrażliwych punktów napisz pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team