Jump to content

Wydech od MG Motorsport do O2 RS


Karczol

Recommended Posts

Witajcie,

kombinacje z wydechem we własnym zakresie chyba odpuszczę bo ciągle coś jest nie tak - to za głośno, to buczy itd, a każda zmiana to kolejna kasa wydana niewiadomo czy w dobrym celu. Dlatego przymierzam się do zlecenia wykonania kompletnego wydechu w MG Motorsport, bo do nich mam najbliżej, opinie mają dobre i są tańsi niż konkurencja (3200 bez kata, 3800 z katem, komplet od turbo do końca z 2 tłumikami, dodatkowo oferują 2 opcje końcowego tłumika - full przelot lub wytłumiony).

Pytanie do Was - czy ktoś z forumowiczów taki wydech posiada (obojętnie czy wersja z katem czy bez) i zechciałby mnie przewieźć kilkanaście km żebym ocenił czy doznania akustyczne są zadowalające? Chodzi mi głównie o krótką trasę, żeby przekonać się czy wydech jest komfortowy w przypadku jazdy z jednostajną prędkością. Oczywiście odwdzięczę się jakoś :)

Najbliżej mam do Poznania, Wrocławia i Łodzi ale w tym lub przyszłym miesiącu będę na kilka dni w Warszawie.

Link to comment
Share on other sites

to rozbieżność jest mega, bo w innych firmach słyszałem 4000-5600 za taki sam układ i szczerze mówiąc nie liczyłem na to, że ktoś zejdzie poniżej 3000 ;) dzięki za info, skontaktuję się z nimi i zobaczymy co faktycznie zaproponują.

Link to comment
Share on other sites

dzwoniłem do GTP, jego rada jest taka - powrót do seryjnego końcowego i środka + DP3" bez kata i program powinien zapewnić 270KM. DP z robotą 1000 zł. kuszące, bo DP w MG to koszt 1600 zł bez kata.

przy używaniu auta w trasie powinno to zapewnić komfort i brak buczenia przy stałej prędkości a rozprężenie przy turbo powinno wystarczyć na ok 270KM.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie jednak priorytetem nie jest moc tylko zachowanie komfortu użytkowania auta, bo do pracy mam 40 km i nie chcę się męczyć w drodze.
Mimo wszystko chciałbym przejechać się z kimś, kto ma wybebeszony wydech przez kogoś, kto robi to profesjonalnie, żeby zobaczyć ile tego komfortu zostaje ;)
Na razie skłaniam się ku opcji 3" DP, decat i seryjny końcowy, ew. końcowy + środek.

Wysłane z ONEPLUS 3 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

U mnie jest na kompletnym wydechu by MG strasznie głośno (zwłaszcza od 140-180km/h), Grzegorz z GTPerformance twierdzi, że za duże tłumiki mam i rozprężenie się zrobiło. Jak zrobią mi stage3 w Bielsku do jadę do Krakowa, coby się umówić na założenie 2 przepustnic, powinno być ciszej.

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

@Karczol ja u siebie będę miał niedługo zrobiony wydech przez GTPerformance, więc jak będziesz chciał posłuchać, czy jest nie za głośno/nie za cicho to zapraszam do Piotrkowa :). Dużo bliżej niż na Śląsk. 


Dzięki za info, może polecę do Warszawy przez Piotrków :)
A kiedy będziesz miał gotowy wydech?

Wysłane z ONEPLUS 3 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Karczol napisał:

A kiedy będziesz miał gotowy wydech?

Myślę, że do końca listopada/początek grudnia będzie gotowy. Jadę teraz na śląska do Marka posłuchać jak On ma zrobiony - czy jest dla mnie nie za głośno (robił bez sportowego kata i bez środkowego tłumika) i dzwonię do GT kiedy mogę przyjechać. Oczywiście ja już mam umówiony termin:)

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Za słabo dmucha, że nie da się uzyskać większego ciśnienia doładowania potrzebnego do bezpiecznego przemieszczania się i wyprzedzania innych ;) Trzeba założyć nowe bo stare źle przeczyścili ;P

P.S. to trzeba wszystko mówić dziewczynie.... a nie spoko, jak moja żona była moją dziewczyną to też mówiłem wszystko, ale kilka lat po ślubie to już wszystkiego się nie mówi ;P bo po co... 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jeździmy razem do pracy i na ten argument nie pójdzie, dla niej już jest bezpiecznie wyprzedzać ;) muszę wymyślić co innego albo przy okazji jakiejś naprawy albo wymiany oleju coś pomodzę. Albo sobie odpuszczę i zmienię auto :P

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, ucho235 napisał:

Za słabo dmucha, że nie da się uzyskać większego ciśnienia doładowania potrzebnego do bezpiecznego przemieszczania się i wyprzedzania innych ;) Trzeba założyć nowe bo stare źle przeczyścili ;P

P.S. to trzeba wszystko mówić dziewczynie.... a nie spoko, jak moja żona była moją dziewczyną to też mówiłem wszystko, ale kilka lat po ślubie to już wszystkiego się nie mówi ;P bo po co... 

Chciałbyś ty być świadom ile ona udaje na ciuchy i buty?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team