Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

No i problem rozwiązany :) Zakupiłem OBDeleven PRO i w ustawieniach długiego kodowania zaznaczyłem w bajcie 19 opcję "full" bo jak się okazuje na "USB+Iphone" oraz na "WYŁ" port usb nie działa. Ponadto uaktywniłem sobie VIM. Małe urządzenie a naprawdę dużo potrafi :) Polecam i dziękuje za wszelkie wskazówki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/parts-8/oem-5e0919605n-radio-lcd-display-front/

http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/parts-8/oem-5e0919605m-navigation-lcd-101-nich/

U naszych południowych sąsiadów już można kupić. Zarówno wersję do bolero jak i do amundsena. Jednak tylko przy tym drugim napisali, że pasuje P&P do przedliftu... ciekawe czy to niedopatrzenie czy rzeczywiście jest jakiś haczyk.

EDIT

Tutaj temat o którym wspominał @balard12. Także z bolero też nie powinno być problemów i zostaje jedynie niedziałający przycisk APP.

https://www.skodacommunity.de/threads/bolero-mib-i-gegen-mib-ii-austauschen-und-alternativen-octavia.99858/page-3#post-1582252

Edytowane przez Cube (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cube napisał:

http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/parts-8/oem-5e0919605n-radio-lcd-display-front/

http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/parts-8/oem-5e0919605m-navigation-lcd-101-nich/

U naszych południowych sąsiadów już można kupić. Zarówno wersję do bolero jak i do amundsena. Jednak tylko przy tym drugim napisali, że pasuje P&P do przedliftu... ciekawe czy to niedopatrzenie czy rzeczywiście jest jakiś haczyk.

EDIT

Tutaj temat o którym wspominał @balard12. Także z bolero też nie powinno być problemów i zostaje jedynie niedziałający przycisk APP.

https://www.skodacommunity.de/threads/bolero-mib-i-gegen-mib-ii-austauschen-und-alternativen-octavia.99858/page-3#post-1582252

Dzięki za wstawienie linka za mnie!

Dokładnie ten post czytałem

Sam się zastanawiam nad zmianą Bolero na wersję FL , ale chyba trzeba trochę poczekać, aż ceny spadną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam kolegów. Próbował ktoś może  przypisać poszczególnym przyciskom daną funkcję  ( wogóle czy jest taka możliwość) VCDS. Nie jestem jeszcze tak bardzo wdrożony. Chodzi glownie o przycisk app by działał z mib2 przed liftem z ekranem po lifcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie. Forum czytam już jakiś czas, jednak teraz postanowiłem się zarejestrować i zapytać speców o kilka tematów. Od razu przepraszam jeśli nie trafiam w  odpowiedni temat forum, jednak tu wydało mi się najbardziej merytoryczne. Na wstępie zaznaczę, iż nie posiadam Octavii. Obecnie śmigam Audi A4 B7 -zatem też "stajnia VW" :) Ponieważ niebawem rodzina się powiększy -  będę sprzedawał A4 i chcę się przesiąść właśnie do Octavii 3  Kombi. Poszukiwania zacząłem już teraz, bo wiadomo że teraz łatwiej sprzedać , niż kupić auto. Poszukuję Octavii Kombi (Exclusive 1,4TSI, 1,6TDI lub 2,0TDI), rok najlepiej od 2014 w górę. Piszę w tym temacie, ponieważ zależy mi na tym aby O3 miała już Columbusa. Niestety wiele aut posiada radia Bolero lub Amundsen -szczerze powiem, że fajnie jakbyście  w podstawowych parametrach przedstawili różnice miedzy tymi radiami i co za tym idzie  dali jednoznaczną  odpowiedz , do którego konkretnie radia można założyć ewentualnie wyświetlacz Columbusa? Pytam, ponieważ zapewne ciężko będzie kupić O3 z Columbusem w wersji wyposażenia, która mnie interesuje, zatem  na jakie radio najlepiej zwracać uwagę , które "da się zamienić" wyświetlaczami , lub całymi bebechami na Columbusa. Z góry dziękuje za wszelkie informacje, a tych których zanudziłem pisaniem - przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Forum czytam już jakiś czas, jednak teraz postanowiłem się zarejestrować i zapytać speców o kilka tematów. Od razu przepraszam jeśli nie trafiam w  odpowiedni temat forum, jednak tu wydało mi się najbardziej merytoryczne. Na wstępie zaznaczę, iż nie posiadam Octavii. Obecnie śmigam Audi A4 B7 -zatem też "stajnia VW" :) Ponieważ niebawem rodzina się powiększy -  będę sprzedawał A4 i chcę się przesiąść właśnie do Octavii 3  Kombi. Poszukiwania zacząłem już teraz, bo wiadomo że teraz łatwiej sprzedać , niż kupić auto. Poszukuję Octavii Kombi (Exclusive 1,4TSI, 1,6TDI lub 2,0TDI), rok najlepiej od 2014 w górę. Piszę w tym temacie, ponieważ zależy mi na tym aby O3 miała już Columbusa. Niestety wiele aut posiada radia Bolero lub Amundsen -szczerze powiem, że fajnie jakbyście  w podstawowych parametrach przedstawili różnice miedzy tymi radiami i co za tym idzie  dali jednoznaczną  odpowiedz , do którego konkretnie radia można założyć ewentualnie wyświetlacz Columbusa? Pytam, ponieważ zapewne ciężko będzie kupić O3 z Columbusem w wersji wyposażenia, która mnie interesuje, zatem  na jakie radio najlepiej zwracać uwagę , które "da się zamienić" wyświetlaczami , lub całymi bebechami na Columbusa. Z góry dziękuje za wszelkie informacje, a tych których zanudziłem pisaniem - przepraszam :)

Od maja 2015 (modelowy 2016) produkowana była Octavia z MIB2. Columbus jest coś tam lepszy a do Amundsena i Bolero możesz założyć wyświetlacz Columbusa od początku produkcji O3

(również można założyć ten z O3FL od Bolero i Amundsena - caly szklany)

Niektóre możliwości są więc takie:

Starsze od 05.2015 z Columbusem MIB1 ale nie będzie Smartlink (AndroidAuto, CarPlay, MirrorLink) tylko ewentualnie sam MirrorLink a on ma trochę wad :>

Strasze od 05.2015 z Bolero.. W sumie kicha bo baardzo maly lcd i pozostanie Ci sie cieszyć z odtwarzacza CD bo potem już Bolero go nie ma ;)

Sa juz udane przejscia z MIB1 na MIB2 ale koszt to chyba jakieś 3000zł (ekran(chyba ze przechodzisz z Columbusa)

+ jednostka ze zdjętą ochroną komponentu i coś tam słyszałem że jeszcze + wzmacniacz(?)

Wykładasz wiecej na MY16 i uważam, ze wystarczy wtedy Bolero z odblowanym Smartlink (ok 800zl) + 8cali LCD (ok 1000zł)

Taki zestaw mam ja i nie czuje potrzeby posiadania Columbusa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że jeśli kupie O3 z Columbusem z rocznika 2013-2014 to nie będzie w nim MirrorLinka?

Jest możliwość zarówno do Bolero jak i do Amundsena założenia wyświetlacza od Columbusa? Pasuje P&P czy trzeba coś modyfikować w instalacji/wiązkach? Czy po takim założeniu wyświetlacza Columbus do Bolero czy Amundsena beda działały wszystkie dotychczasowe opcje? (stan auta/nawigacja/traffic/telefon/bt itd) czy wymaga to dodatkowego przekodowania?

Jak najłatwiej rozpoznać , że nawigacja (Bolero/Amundsen/Columbus) w O3 jest MIB1 czy MIB2? Można to jakoś po nr seryjnym sprawdzić  w menu? Bo wizualnie to pewnie ciężko?

Moje pytania mogą się wydać nieco laickie, jednak chcę wiedzieć więcej przed zakupem O3, co by nie wbić się na minę i nie zostać z małym Bolero bez jakiejkolwiek możliwości rozbudowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że jeśli kupie O3 z Columbusem z rocznika 2013-2014 to nie będzie w nim MirrorLinka?

A tego to nie wiem, jak bylo w MIB1. Wydaje mi sie, że te tematu zawsze były opcją.


Jest możliwość zarówno do Bolero jak i do Amundsena założenia wyświetlacza od Columbusa? Pasuje P&P czy trzeba coś modyfikować w instalacji/wiązkach? Czy po takim założeniu wyświetlacza Columbus do Bolero czy Amundsena beda działały wszystkie dotychczasowe opcje? (stan auta/nawigacja/traffic/telefon/bt itd) czy wymaga to dodatkowego przekodowania?

Tak, do Bolero i Amundsena osobiście wkładałem ;)
Można powiedzieć ze P&P ale maly ząbek we wtyczce trzeba uciąć.
Na ekranie 8 cali nie bedzie działał przycisk NAV a w poFL przycisk APP. Do wszystkiego jednak dostaniesz sie przez MENU.


Jak najłatwiej rozpoznać , że nawigacja (Bolero/Amundsen/Columbus) w O3 jest MIB1 czy MIB2? Można to jakoś po nr seryjnym sprawdzić  w menu? Bo wizualnie to pewnie ciężko?

Rok modelowy auta.. Ktos kiedyś wspominał ze po zegarku u góry poznaje, ja po tle ikon stacji radiowych - MIB2-biale a nie szare ;)
Bolero i Amu MIB1 ma strasznie mały ten lcd, trudno pomylić ;) Po numerach w menu też ale nie znam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq nie wiem, skąd wziąłeś cene 800 zl za Bolero z odblowanym SmartLink ale moim zdaniem mocno się pomyliłeś... jednostkę trzeba przypisać do nowego samochodu (tzw. zdjęcie ochrony komponentów) a to skutkuje wywaleniem w kosmos dotychczasowych aktywacji - nieważne, co było, nie ma nic. Trzeba aktywacje zrobić na nowo. Uzycie tych przypisanych do VINu nowego auta jest bez sensu bo tam nie ma przecież SmartLinka więc trzeba kogoś mądrego kto będzie potrafił to ogarnąć... Koszt takiego "ogarnięcia" to 550 zł plus 300 zł za ochronę to już jest 850 - a gdzie sam zakup jednostki?

Jest jeszcze druga metoda - jeśli Bolero jest wyprodukowane przez Technisat (a nie przez Delphi) i w momencie zakupu nie jest zablokowane ochrona komponentów oraz posiada wszystkie aktywacje, na których nam zależy, można je przerobić sprzętowo - patch plus filtr i temat ogarnięty. Ale ta zabawa kosztuje 1000 zł więc czyli więcej niż 800...

Realnie chcąc wymienić Bolero bądź Amundsena z MIB1 na MIB2 trzeba przygotować około 1500 do 2000 zł (jednostka, ogarnięcie, USB) plus koszt zakupu ekranu.

Koszt wymiany na Columbusa MIB2 to w granicach 3000 - 3500 zl plus ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem najlepsza opcja to zakup O3 od razu z wbudowanym Columbusem MIB2 :) -tylko znaleźć taką na rynku to prawdopodobieństwo  5-tki a nawet 6-tki w Totka ;) Rozumiem, że Columbusa z MIB2 najłatwiej będzie poznać po tym, że ma na wyświetlaczu ikonkę zasięgu WiFi i baterii telefonu( tzn ze ma WLAN ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mcq napisał:

Rok modelowy auta.. Ktos kiedyś wspominał ze po zegarku u góry poznaje, ja po tle ikon stacji radiowych - MIB2-biale a nie szare ;)
Bolero i Amu MIB1 ma strasznie mały ten lcd, trudno pomylić ;) Po numerach w menu też ale nie znam wszystkich.

Myślę, że masz racje (patrz od 6 minuty ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mcq napisał:

@pab567 nie zrozumiałeś mnie. Ja miałem na mysli odblokowanie SmartLinka oficjalnie w ASO za ok 800zł... jak już masz w aucie Bolero.

Ja kilka miesięcy temu zapłaciłem w aso 630 zł brutto za odblokowanie SmartLink, ale jestem średnio zadowolony. Radio zaczęło się bardzo często samoczynnie restartować (ze względu na zawieszanie się systemu), nawet wtedy, gdy telefon nie jest podłączony.

No i wsparcie producentów telefonów mizerne (nieważne czy to iphone czy android)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team