Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Mam do Was pytanko, bo przyznam, że dość mocno zastanawia mnie, czemu w nadkolach swojej O3 z przodu mam takie dziwne otwory pomiędzy blachą i plastikiem. Na oko laika nie ma to żadnej funkcji, poza taką, że leci tam woda i błoto, które pewnie zbierają się w potem w progach, co wiadomo jakie może mieć później konsekwencje - dokładnie tak się stało z moją nastoletnią Octavią 1 :( Jak oglądam inne auta na ulicy, to praktycznie żadne nie ma takich otworów... Czy to niedoróbka Czechów i czy powinno się coś z tym zrobić Waszym zdaniem, czy jest w tym wyższy cel, którego  nie dostrzegam? :) Czy może jest to otwór w jakiś sposób służący do montażu chlapaczy, a jak ktoś ich nie ma to jego problem?

IMG_20170812_101048.thumb.jpg.c8b2c5f538860c95e58dc5bba694ecf1.jpg

IMG_20170812_101048.jpg

Edytowano przez Azazel

Reklamy dla niezalogowanych

W O2 FL tego nie ma, a i tak jest pełno syfu w tych miejscach i trzeba raz do roku czyścić

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

@Namo @cianek,  dzięki.

U Ciebie @Namo wygląda to na dużo lepiej dopasowane... Ja wprawdzie wstawiłem 2x to samo zdjęcie (nie mogę jednego usunąć w edycji), ale z drugiej strony mam podobnie, czyli dziurę większą niż u Ciebie :(

Wygląda to na luz montażowy który wszedł zbyt doży. Ja osobiście podczas mycia ( wciskam tam wodę ) oczywiście z węża aby nie było zbyt dużego ciśnienia w ten sposób wypłukuję piasek i bród ... 

Miałem chwilę i zerknąłem na fotki z wymiany hamulców. Wychodzi na to, że w O2 FL też są delikatne dziurki. Na kolejnych fotkach to co było w środku... 410b5d5b38f986a2706ae781bb933a0b.jpg3a6391ca6c39a5fd5764279a375c67f2.jpg5fa5dea306c6ae97c7b87a6dd913d16b.jpg

Ten syf nie ma nic wspólnego z dziurą nadkola. On się tam zbiera, ponieważ jest tam po prostu odpływ wody z podszybia.

Odpływ wody jest w drzwiach, tu jest nadkole już, więc woda z drzwi tu nie dochodzi. Poza tym tu jest pełno piachu, czyli błoto z kół tu musi wpadać. W odpływie w drzwiach piachu nie ma.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i zdjęcia. Reasumując, wygląda na to, że te otwory są różne w każdej sztuce - zależy jak im się w fabryce zmontuje :) Ten kto ma chlapacze jest kryty najlepiej, co dobitnie pokazał @Langusta . Czy Waszym zdaniem zatem ma sens wskazanie tego w ASO jako coś do poprawy? Chlapaczy nie chcę, ale w ASO moim zdaniem też nic nie zrobią, więc zostaje jakoś zatkać te dziury na własną rękę :)

Jak dla mnie jest to zamierzony zabieg, gdyby nie było otworu to brud, który dostałby się między plastik a lakier sprawiłby, że by go ładnie wypolerowało, w tej sytuacji zostaje miejsce na to, żeby wraz z nadmiarem wody został spłukany dołem przez otwór ,który jak zajrzycie pod spód jest całkiem spory i o dziwo po roku użytkowania mojej O3 nie było tam żadnego syfu.

Chlapacze fuj? Rzecz gustu, ja sam po zakupie O3 FL dołożyłem chlapacze i samochód nie stracił na urodzie :) Wręcz sprawia wrażenie masywniejszego :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.