Skocz do zawartości

Olej do RS 245


Bulbiszon

Rekomendowane odpowiedzi

No więc jestem po wizycie w serwisie.  Odmówili mi zalania innym olejem niż 0w20, producent daje gwarancje na silnik, który pracuje w tym oleju. Zalanie innym, kończy gwarancje na motor. Dziwne, ale póki jest gwarancja, a tym bardziej leasing, mało można zrobić. 

Dodatkowo dowiedziałem się, że  niestety ta skrzynia DSG 7 jest bezobsługowa, nie jest przewidziana wymiana oleju w tej skrzyni, skrzynia pracuje "na sucho".. ?

Przynajmniej nie robili problemów ze zmianą filtra powietrza na K&N...

Edytowane przez marcin245 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniłem olej to tez mi odmówili. Najdziwniejsze jest to, że na poprzedniej wyminięcie mieli noc przeciwko. Stwierdziłem, że skoro ostatnio się dało, to teraz napewno nie zaszkodzi i kazałem wlać mój olej.

Co do leasingu, to się nie przejmuj, bo banku nie interesuje co się z tym autem dzieje. No chyba, że masz auto w najmie długoterminowym i będziesz go oddawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 27.01.2019 at 18:51, marcin245 napisał:

Witam,

jestem tu świeży więc cześć wszystkim Klubowiczom !

Jestem przed wymianą oleju w Octavi 245. Przeczytałem cały wątek, instrukcję i inne źródła i mam lekki mętlik w głowie.

Byłem przekonany, aby zalać olejem Millesra XF czy EE 5W30 zgodnie z normą 504.00 dla silników benzynowych.

W instrukcji jednak do silnika 2.0/ 180 kW jest przypisana wyłącznie specyfikacja 508.00 (olej 0W20)- brak opcji stosowania zamiennie z normą 504.00.

Millres również ma taki olej XF LL VW 0W20 - http://sklep.millersoils.pl/100-syntetyczne-oleje-longlife/586-millers-oils-xf-longlife-vw-0w20-5l.html

Skoro w instrukcji jest przypisana do tego silnika tylko norma 508.00 to po pierwsze serwis może się wypiąć i nie zalać oleju zgodnego z normą 504.00, a po drugie może coś w tym jest, że przy tym konkretnym silniku olej powinien być 0w20 choć to ciężko argumentować.

Dodatkowo nie ułatwia sprawy fakt, że nie wiem jaki olej jest zalany fabrycznie, ponieważ 0w20 fabryczny jest niebieski, a na bagnecie mam olej koloru olejowego... 

Ktoś, coś na to powie?

Czym w końcu zalałeś? Stoję obecnie przed tym samym problemem, serwis Skody sprawdził i dla mojego VIN wyskoczył tylko 0w20, jako możliwy do wlania. Żadna inna norma nie wchodzi w grę, chyba że na moją odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja też na 22.06. jestem umówiony w ASO na wymianę i serwis wlewa tylko 0w20 aby nie stracić gwarancji. Takim też olejem zalany jest mój silnik fabrycznie (produkcja auta kwiecień 2019). Kupiłem wczoraj właśnie Motul 0w20 z aprobatą VW 508 00 509 00. Myślę, że nie ma co bić piany nad tym olejem, skoro tylko taki dopuszczony jest przez ASO...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2019 at 13:31, lookout napisał:

Czym w końcu zalałeś? Stoję obecnie przed tym samym problemem, serwis Skody sprawdził i dla mojego VIN wyskoczył tylko 0w20, jako możliwy do wlania. Żadna inna norma nie wchodzi w grę, chyba że na moją odpowiedzialność.

Zdecydowałem się na millersa xf long life vw 0w20, jest zgodny z normą i dedykowany do silników VW. Niestety jest dość drogi. W moim odczuciu silnik pracuje ciszej na normalnym trybie i spalanie spadło. Wcześniej przy spokojnej jeździe w mieście miałem około 8.5, teraz na tej samej trasie pokazuje 7.5. W tasie nie wiem, bo mam to gdzieś, cisnę <200 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcin245 napisał:

Zdecydowałem się na millersa xf long life vw 0w20, jest zgodny z normą i dedykowany do silników VW. Niestety jest dość drogi. W moim odczuciu silnik pracuje ciszej na normalnym trybie i spalanie spadło. Wcześniej przy spokojnej jeździe w mieście miałem około 8.5, teraz na tej samej trasie pokazuje 7.5. W tasie nie wiem, bo mam to gdzieś, cisnę <200 ?

Hej! Ja też wybierałem pomiędzy Millersem 0w20 a Motulem 0w20. Obstawiałem raczej przy Millersie, lecz ze względu na to, że sklep nie miał od ręki Millersa to kupiłem Motula (podejrzewam, że parametrami i jakościowo obydwa oleje są bardzo podobne). Ciekaw jestem czy będzie czuć minimalną różnicę. W sobotę jadę do ASO na pierwszą wymianę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, melduję się po pierwszej wymianie oleju (Motul 0w20 VW 508 00). Temp silnika na tym oleju identyczne jak na seryjnym Castrolu (pomiędzy 100-106 stopni - w zależności od jazdy etc.), silnik pracuje równie dobrze jak na poprzednim oleju. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.06.2019 at 17:18, mateusz877w napisał:

siemka, melduję się po pierwszej wymianie oleju (Motul 0w20 VW 508 00). Temp silnika na tym oleju identyczne jak na seryjnym Castrolu (pomiędzy 100-106 stopni - w zależności od jazdy etc.), silnik pracuje równie dobrze jak na poprzednim oleju. Pzdr

A jak się zachowuje obecnie, po wyjeżdżeniu kilometrów?

Skąd miałeś informację, że seria ma Castrol? Z informacji od chłopaków z serwisu wcześniej, powiedzieli mi, że sami nie wiedzą co dostają w tych beczkach - może być Castrol, ale może też być VAGowski noname.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na oleju zachowuje się bez zarzutu. Nie widzę specjalnej różnicy niż na seryjnie zalanym oleju. Temp dochodzą do max 107 stopni (nawet w ostatnie największe upały). 

Info o Castrolu mam z salonu zanim odebrałem auto (pytałem czym jest zalane). Dodatkowo przed wymianą pytałem w kilku serwisach czym zalewają i tu akurat wszystkie ASO były zgodne i mówiły castrolem 0w20 (100pln za 1l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Jestem po pierwszej wymianie i po przeczytaniu tego wątku zdecydowałem się kupić olej z aprobatą VW50800. W ASO Toruń zdziwili się jak zobaczyli olej 0w20, no ale klient nasz pan i wlali. Oni tego oleju nie stosują, tylko 5w30 i zostałem pouczony żeby właśnie taki stosować. ?

Kolejna sprawa to koszt wymiany oleju z filtrem i korkiem w aso. Ile płaciliście? U mnie podali sztywną stawkę (bez możliwości rabatowania) 280pln, chyba że po godzinie 18 to 250pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam rocznik 2019 (kwiecień) i wymieniałem przy 2950 w ASO w Wawie. Jak się umawiałem to mówili, że zalecają teraz 0w20 i taki leją i takim jest zalany, natomiast dostałem również informację, że może być wlany olej 5w30. Jak widać obydwa oleje są OK. Mamy auto na gwarancji (ja mam przedłużoną do 4 lat za dopłatą), więc nie będę kombinował, niech leje ASO to co być powinno.

Obecnie przebieg 8000km i olej jak stał po wymianie w miejscu tak stoi nadal (brak ubytków). W wakacyjne, w najwyższe upały - max 107 stopni, w mieście w korkach.

Za wymianę (poza olejem - miałem swój) zapłaciłem 240pln w warszawskim ASO. Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie jak jest z tymi olejami do rs245,pytałem w trzech serwisach jakim olejem zalewają i otrzymałem trzy różne odpowiedzi: 0w20 olej vw, 5w30 castrol, 0w30 shell.
Pytałem również czy mogę przywieść swój olej i opowiedzieli ze nie ma problemu byle by spełniał normy vw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno możesz przywieźć swój, to bez dwóch zdań (ja tak zrobiłem). Ważne, aby spełniał normę. Ja przed wymianą pytałem w 3 różnych warszawskich ASO i normą jest 0w20, ew. 5w30. Z racji, że silnik zalany jest Castrolem 0w20 od nowości, to wymieniłem na taki, tyle że Motul 0w20. Nie mam kompletnie uwag co do pracy silnika na tym oleju. Zero poboru, już 13 000km na blacie. Temperatury pracy też w normie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 2.10.2019 at 07:14, Adam1986 napisał:

Witam.

Jestem po pierwszej wymianie i po przeczytaniu tego wątku zdecydowałem się kupić olej z aprobatą VW50800. W ASO Toruń zdziwili się jak zobaczyli olej 0w20, no ale klient nasz pan i wlali. Oni tego oleju nie stosują, tylko 5w30 i zostałem pouczony żeby właśnie taki stosować. ?

Kolejna sprawa to koszt wymiany oleju z filtrem i korkiem w aso. Ile płaciliście? U mnie podali sztywną stawkę (bez możliwości rabatowania) 280pln, chyba że po godzinie 18 to 250pln.

Byłeś już chyba po zmianie właściciela na Plichtę?

Ja rozmawiałem z nimi jeszcze gdy był Polbis, to powiedzieli jakąś chorą stawkę i to właśnie od nich, po sprawdzeniu, dowiedziałem się, że musi być 0W20.

W końcu wymieniłem w Auto Wimar w Warszawie - koszt wymiany to 240,61 PLN brutto. Do tego koszt oleju (Motul 508/509 5L+1L) i filtra powietrza to 400 z groszami.

Po wymianie zrobiłem już jakieś 12 tys. km i parametry wciąż identyczne, w ostatnie upały dochodziło do 107 st. C, przy ostrzejszym ciśnięciu. Wciąż nie były konieczne dolewki, dlatego zakładam, że wszystko jest w porządku.

Przeczytałem pozostałe wpisy tutaj i mam duże wątpliwości odnośnie tej weryfikacji salonów, do zalewania właściwych olejów. 

Edytowane przez lookout (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team