Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.07.2018 at 08:58, maol72 napisał:

Trzymaj linka dla Amundsena 2018/2019, Mapy nr 2718:

http://vw-mapscdn.tdd.adacorcdn.com/DiscoverMedia2_EU1_2718_1030.7z

Polecam pobierać: JDowloader2

Ktoś używa tych map w Amundsen MIBII?

Mam taki problem:

w skali powyżej 15km północ zirentowana jest prawidłowo (do góry),

ale w skali poniżej 15km północ wskazuje godzinę 2.

Dwa zdjęcia do zobrazowania. Przepraszam za jakość, ale powinno dać się zauważyć strzałkę przy róży wiatrów w prawym, górnym rogu ekranu.

20180713_174834.jpg

20180713_174844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, roykssop napisał:

Ktoś używa tych map w Amundsen MIBII?

Mam taki problem:

w skali powyżej 15km północ zirentowana jest prawidłowo (do góry),

ale w skali poniżej 15km północ wskazuje godzinę 2.

Dwa zdjęcia do zobrazowania. Przepraszam za jakość, ale powinno dać się zauważyć strzałkę przy róży wiatrów w prawym, górnym rogu ekranu.

20180713_174834.jpg

20180713_174844.jpg

Ponieważ Ziemia to kula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2018 at 18:06, roykssop napisał:

Ktoś używa tych map w Amundsen MIBII?

Mam taki problem:

w skali powyżej 15km północ zirentowana jest prawidłowo (do góry),

ale w skali poniżej 15km północ wskazuje godzinę 2.

Dwa zdjęcia do zobrazowania. Przepraszam za jakość, ale powinno dać się zauważyć strzałkę przy róży wiatrów w prawym, górnym rogu ekranu.

20180713_174834.jpg

20180713_174844.jpg

Jak chcesz północ na górze to w "Widok" przełącz na mapę 2D. Wtedy będzie zawsze tak jak w skali powyżej 15km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amdp : ten obszar jest nieaktywny, nie da się tam "kliknąć".

@pab567: zgadza się, jest widok 3D, ale myślałem, że niezależnie od widoku północ jest zorientowana na górze. Jednak się myliłem. W widoku 3D orientacja północy zależy od jej rzeczywistej lokalizacji. Dopiero w widoku 2D orientowana jest na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie techniczne, w tej chwili mam w aucie columbusa mib 1 (2013) z dużym wyświetlaczem

czy jeśli kupiłbym bazę bolero młodszą - żeby był mirror link - na tym mi najbardziej zależy, -  to ekran ten ktory mam mogę zachować, czy muszę wymieniać bazę razem z wyświetlaczem?

Czy jest jakiś inny sposób, zeby dodać mirror linka na moje urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO MIB1 nie da się dołozyc MirrorLinka, można co najwyżej dołożyć zewnętrzny dedykowany modul oparty o Androida. Akurat teraz wersja na Androidzie 4.4. jest w promocji. Sam mam dokładnie takie rozwiązanie w moich obydwu autach.

Kolejna możliwość to oczywiście wymiana jednostki. Ekran zostaje ten, który jest. Koszt takiej opracji to 1000 zł brutto plus koszt jednostki do schowka.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy żeby przetestować jak to działa wystaczy, żebym wyciągnął jednostę ( tą z czytnikiem cd) z innego auto włożył do swojego, czy trzeba to jakoś dostroić?

to 1000zł brutto jest koszt robocizny w warsztacie?

Edytowane przez jarekxyz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość przetestowania - mogę Ci wysłać za kaucja jednostkę przygotowaną tak że nie wysypie Ci się ochrona komponentów a Twoje stare radio będzie wciąż sparowane z samochodem. Wprawdzie będzie to Amundsen a nie Bolero i będzie miał nie tylko MirrorLink alle równiez Android Auto i Apple CarPlay ale do testów to nie przeszkadza że jest więcej a nie mniej :)

Po skończeniu testu wystarczy że wymienisz jednostkę testową na swoją starą. No chyba że będziesz chciał ją zostawić :)

1000 zł brutto to koszt robocizny u mnie (zdjęcie ochrony + aktywacje). Jeśli pisząc "warsztat" masz na myśli ASO to niestety ale oni Ci tego nie zrobią - to znaczy ochronę zdejmą ale o aktywacji dodatkowych funkcji jak MIrrorLink czy Android Auto możesz zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, w sumie to mirror link super, ale apple carplay jeszcze lepszy?

tak z ciekawości jaka byłby kaucja?

a jaka cena jeśli zdecydowałbym się zostawić?

Edytowane przez jarekxyz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to masz w końcu telefon na Androidzie czy iPhone'a? Bo  MirrorrLink i Android Auto są dla Androida a CarPlay dla iPhone'a.

Kaucja ze jednostkę testową (Amundsen 5Q0035874A w komplecie z kartą SD i filtrem CAN) to 2000 zł i to jest jej cena jakbyś chciał sobie potem ją zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam Bolero z 2015 roku (MY16).

 IMG_4647.thumb.jpg.06620849eebe04923f9b19c9aa3b2559.jpg

Ostatnio wjechał u mnie nowy ekran z FL i chciałem zmienić skin na taki z 6 ikonkami stacji radiowych, jednak pomimo zmiany wartości bajta 17 nic się nie dzieje. Przyjmuje kodowanie, ale wygląda po resecie bez zmian. Pytanie więc, czy może być to związane z wersją softu, która mam i czy jest opcja jego samodzielnej aktualizacji? 

Dnia 16.07.2017 at 21:28, saintLSC napisał:

W końcu człowiek znalazł chwilę czasu żeby podłubać trochę dłużej w kompie i kilka rzeczy udało się włączyć, na niektórych poległem ;-)

Po tej zmianie:

Nie czułem żadnej różnicy. Jedyny efekt jaki osiągnąłem, to brak tempomatu i poniższa ikonka:
temp.JPG

Udało się włączyć cornery xD Nie znalazłem tylko możliwości zmiany do jakiej prędkości mają się świecić..
HHC też włączone. Po kilku próbach udało się włączyć CH po mrugnięciu długimi, nawet w bolero pokazały się ustawienia:

chlh.JPG
 

Natomiast całkowicie przez przypadek zmieniłem layout w Bolero :-P Zamiast standardowego czarnego tła i 5 ikonek do stacji radiowych, można zmienić sobie na poniższe:

ver3-1a.JPG
ver3-2.JPG
ver3-4.JPG
ver3-5.JPG

Zmiany tej dokonuje się w 5F-Information Electr. > Coding 07 > Byte 17 > User interface skin #3:

zmb3.JPG

Skin #2 różni się tym, że jest czarne tło, nadal jest 6 ikonek radiowych, ale z nazwami stacji, a mp3 z usb jest normalne.

ver2-1.JPG
ver2-2.JPG

DrivingSchool mode jeszcze włączyłem:
tnj.JPG

I coś związanego z z hybrydą czy tam elektryczną furą xD
ee1.JPG
ee2.JPG
ee3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Mam problem z aktualizacją map, a dokładnie z kartą SD. Podczas rozpakowywania na kartę, coś się wykrzaczyło i teraz po włożeniu karty do czytnika wyskakuje komunikat  że karta niesformatowana i oczywiście nie da się sformatować. Kupiłem też nową kartę 16GB class 10 skopiowałem pobrane mapy ale Amundsen ich nie widzi. Ma ktoś może jakieś pomysły jak mieć z powrotem mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team