Skocz do zawartości

Bardzo lekkie felgi 19 cali


maro

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak ucho napisał, ta "kosmetyczna" zmiana na 235 nie pomoże :) Szerokość opony na drugorzędną sprawę, lepiej się skupić na lepszej oponie. Jeśli cywilne już nie dają rady, warto zastanowić się nad semi-slick z homologacją drogową (np advan ad08, federal 595 rs-r itd.) Ale żeby nie było tak pięknie, te opony szybciej schodzą, często na deszczu są "słabsze", ale trakcja 10x lepsza niż wszystkie cywilne dunlopy, pirelli itp. Niestety nie ma złotego środka :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak same felgi to luz. Jest ABE. Gorzej, jak sie inne rzeczy pozmienia. :P

@Namo8,5 ET45 i 235/35/19 to max. Mi obceralo na przodzie jak mialem nisko gwint.

Edytowane przez Hubee (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 11.12.2017 at 18:38, kleju napisał:

Tak jak ucho napisał, ta "kosmetyczna" zmiana na 235 nie pomoże :) Szerokość opony na drugorzędną sprawę, lepiej się skupić na lepszej oponie. Jeśli cywilne już nie dają rady, warto zastanowić się nad semi-slick z homologacją drogową (np advan ad08, federal 595 rs-r itd.) Ale żeby nie było tak pięknie, te opony szybciej schodzą, często na deszczu są "słabsze", ale trakcja 10x lepsza niż wszystkie cywilne dunlopy, pirelli itp. Niestety nie ma złotego środka :-D 

Miałem mechelin sport cup 2 (semislicki) za 3700, teraz mam hankooki za 1400, różnica na suchym nie powala (a semi trzeba było rozgrzać, mieć ciepły asfalt, powietrze - inaczej lipa) a na mokrym czy zimnym był dramat. Do tego mam wrażenie że fajne były przez miesiąc, potem po starciu wierzchniej warstwy już gorsze. Jeden plus że były lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja u siebie miałem 8,5 et45. Z tyłu dodatkowo miałem dystans 12mm i było już na styk z nadkolem. Jak dwie cięższe osoby wsiadły do tyłu to nadkole obcieralo o koło (gwint był dość nisko skręcony). Z przodu było bez dystansu, aczkolwiek jakieś 5mm można było dołożyć, ale już by było na styk. Podejrzewam że na skręconych kołach i nierównościach obcieralo by o nadkole. Et38 i 8,5 cała wejdzie ale już będzie na styk z nadkolem. Jak nie masz gwintu to może jeszcze bardziej wystawać bo są inne konty nastawień zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ucho235 narazie mam zawieszenie w serii ale na dniach chce wrzucić sprężyny obniżające h&r. Tylko nie wiem czy wtedy przód nie będzie obcierał przy dobiciu. Z drugiej strony bez sprężyn będzie jeszcze większa koza?

@Kamil RS230 rozstaw z przodu 1535mm a z tyłu 1544mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem że to FL... @starski555 ja bym chyba nie zaryzykował, bo gwint to podniesiesz do góry jak będzie tarło, a ze sprężyną nic nie zrobisz. Jakie masz teraz parametry felg? Najlepiej byłoby przeliczyć jaki wsadzić dystans do tych Ori żeby wyjść na te parametry felg co chcesz kupić i zobaczyć co będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem przymiarkę 8,5j et 45 z opona 255 wiec za szeroką do Skody ale wyszło tak:

FA6CE343-80DC-4F5D-8D0D-A5F6ECFA13AF.jpeg

BD83308A-1DE4-4C42-990B-E7CFA5EA8255.jpeg

4B719F68-55A8-469A-BF94-72F0FFEE4409.jpegFelga chowa się w nadkole wiec są szanse ze et 38 będzie równo z błotnikiem.

Edytowane przez starski555 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dwóch przymiarkach i upewnieniu się, że zmieszczę takie koła wleciały :

BBS CK 001 8,5 ET 38 20”? Opony Michelin 4S 235/35. W piątek sprężyny H&R i mam nadzieje, że ogromna „japa” trochę się zmniejszy!

BEA01196-98DA-4424-A486-384431B1652A.jpeg

047EAFD8-277A-4DA3-86A5-506AC03F87C7.jpeg

B3924D11-095E-438F-B64A-6BA3C6CFE749.jpeg

3B395885-E9CD-4A54-8C9F-2314617D64FA.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team