Skocz do zawartości

mltk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, latem chcę się wybrać w długą podróż, mam fabryczną nawigację i nie bardzo wiem jak się ona spisuje w europie.

Czy może ktoś korzystał z niej i ma jakieś doświadczenia. Ja do tej pory używałem garmina w seacie i był dość dobry.

Szczególnie interesuje mnie czy jest asystent pasa ruchu i czy działa prawidłowo oraz czy jest jakaś metoda na zaplanowanie trasy w komputerze i zgranie jej do tej nawigacji.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mltk napisał:

mam fabryczną nawigację i nie bardzo wiem jak się ona spisuje w europie

Do Chorwacji na niej latam, prowadzi jak po sznurku.

9 minut temu, mltk napisał:

asystent pasa ruchu

Dobrze pokazuje na wielopasowych autostradach.

10 minut temu, mltk napisał:

jakaś metoda na zaplanowanie trasy w komputerze i zgranie jej do tej nawigacji.

Możesz spisać współrzędne punktów przez które chcesz przejeżdżać i wprowadzać je w trasę na Columbusie. Ja tak robię ale na mapie w navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@mltk - polecam pakiet POI - (radary i nie tylko) w Polsce i EU:

http://allegro.pl/radary-i-inne-personal-poi-2017-01-do-nawi-skody-i6689953509.html

http://allegro.pl/radary-i-inne-personal-poi-2017-01-do-nawi-skody-i6693947907.html

warto przejrzeć Duuużą galerię - link na dole aukcji lub:

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/8476214/1

05.02 po 18:35 będzie pakiet POI 2017-02

0. Columbus z POI.jpg

6. 06-1 C.jpg

0. Skoda Allegro1200-675-3.jpg

Edytowane przez maol72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szczególnie interesuje mnie czy jest asystent pasa ruchu i czy działa prawidłowo oraz czy jest jakaś metoda na zaplanowanie trasy w komputerze i zgranie jej do tej nawigacji.
Dzięki


Powinno też działać z media command, w telefonie planujesz a potem do auta po wifi.
Niestety u mnie media command jest nie aktywne mimo, że wg zamówienia powinien być. Niedługo będę to wyjaśniał i zobaczę jak to faktycznie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozszyfrowałem na stronie skody tam gdzie można pobrać aktualizacje, ale nie na polskiej zakładce tylko np. na angielskiej jest coś takiego jak "My Destinations" tam można wyszukać dowolne punkty i zapisać je a następnie przenieść do nawigacji w samochodzie.

Teraz dla mnie pozostaje tylko pytanie o asystenta pasa ruchu. Używałem garmina w europie i wyglądało to w ten sposób że pokazywał on na części wyświetlacza wizualizacje drogi z wszystkimi pasami (pasy które były odpowiednie do danego kierunku były oznaczone strzałką), a nad pasami była jeszcze tablica informacyjna jak na prawdziwej drodze. Było to jak dla mnie idealne rozwiązanie.  Dodam, że tylko raz nawigacja ta pokazała zły pas i to przy dość skomplikowanym rozjeździe który przechodził w kolejny rozjazd. W skodzie z tego co zauważyłem pokazuje tylko " X" lub strzałki i troszkę obawiam się co będzie gdy rozjazd będzie troszkę bardziej skomplikowany niż standardowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mltk
W Skodzie asystent będzie i na mapie i na maxi docie, wraz ze strzałka, która zapełnienia się im bliżej manewru.

Garmin bazował na realnych zdjęciach i przerabiał je tylko na grafikę i nakładał zdjęcia drogowskazów. To jest mistrzostwo świata, było tam widać nawet góry itd. :)

Też się zastanawiam jak to będzie bez tych obrazków, za miesiąc jadę za granicę to dam znać jak wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team