Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Lukicrx    78

Takie proste ale i fundamentalne pytanie mnie naszło, czemu sedan , czemu kombi ? Co Wami kierowało przy wyborze ? Niby ta sama Octavia ale jednak to dwa inne auta wg mnie, a wg Was jak to jest ?

Reklamy dla niezalogowanych
Namo    722
9 godzin temu, anomal napisał:

brałem co stało na placu

Ja tak samo. Kończył mi się leasing na O2 FL Kombi i szukałem trójki w kombi z nawigacją, skórą, dsg i niebieską. Wtedy nie podobały mi się dwójki i trójki w liftbacku. Moja strefa komfortu została sponiewierana w dniu odbioru aktualnej Octavii Liftback, ale to była jedyna Polsce spełniająca wymogi co do wyposażenia i stała na placu.

Zaraz po zakupie O3 Liftback pojechaliśmy na wczasy do Cro. Wtedy zorientowałem się, że ten bagażnik wcale nie odbiega pojemnością od kombiaka. Zabraliśmy wszytko co chcieliśmy, materace, deski, 5 toreb podróżnych.

10 godzin temu, LEMUR napisał:

ładniejsza bryła

Teraz bardziej podoba mi się bryła liftbacka a kiedy jeździłem kombi chciałem tylko kombii. Nie kupiłbym już Octavii z dużą dupą.

• Lubię to 1

baner.gif

Adriandeska    378

Liftback zdecydowanie mi się bardziej podoba, a bagażnik wystarczy. Teraz po założeniu zawiasu i ładnych felg jeszcze bardziej utwierdzam się w pierwotnym przekonaniu :-)

Lukicrx    78

o kur*a :) widzę że jestem tu sam , heh, no zaryzykuje , mnie się od zawsze podobają bryły auta kombi, nie widzę się w sedanie, no i tak ;)

• Lubię to 2

Lukicrx    78
1 minutę temu, Namo napisał:

A co kupujesz?

Nic, zaryzykuję pisząc że kombi jak wszyscy powyżej sedan ;) , ale przymiarki robię do Superba...Kombi

• Lubię to 1

Lukicrx    78

Sportline w wersji 280 KM myślę że jedzie całkiem dobrze, a dołożyć w okolice 35o KM też nie problem

• Lubię to 1

Adriandeska    378
3 minuty temu, Lukicrx napisał:

Sportline w wersji 280 KM myślę że jedzie całkiem dobrze, a dołożyć w okolice 35o KM też nie problem

No seria ma koło 300 kuni, więc coś już jedzie. Po programie 360, a jak mało to można tak https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1217683904933876&id=166106913424919

Lukicrx    78

No właśnie, i to jest to , przyznam że mając aktualnego RS'a 3,5 roku nie kojarzę sytuacji na drodze aby mi brakło te 350 KM , nie szukam na drodze emocji na siłę, a przynajmniej je w moim rodzinnym combi :-D a zdziwionych Octavią było wielu i to mi się w tym najbardziej podoba, taka zwykła Skoda :superbkombi:;-)

matys    138

Mi sie najbardziej podobają suv i kombi, a sedany.... tak średnio. Poza tym są bardziej praktyczne przy 2 dzieci, dlatego wszystkie auta oglądałem w kombi. Jak kiedyś kupię suva rodzinnego to ewentualnie jako drugie auto jakis 3 drzwiowe coupé typu A5 

może do tego czasu pojawi sie Skoda octavia 4 w 3 wersjach: liftback, kombi i coupé :) 

Edytowano przez matys
  • Lubię to 1

Pablo_PZ    0

Jak kupowałem auto, to koniecznie szukałem kombi, ze względu na bagażnik. Ale dostępne od ręki były jedynie liftbacki. Dzisiaj po 1,5 roku używania liftbacka absolutnie nie żałuję swojego wyboru. Bagażnik jest większy niż mi nawet potrzeba i nigdy nie bylo tak, zeby mi zabraklo miejsca, a nawet jeśli tak by się stało to na 1 wyjazd w roku założę sobie box na dach. No i liftback jest moim zdaniem ładniejszy od kombi .

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Lukicrx    78

mnie tam nic nie brakuje B-|,  a patrząc po ich wykresach i specu to mam praktycznie to samo

• Lubię to 1

Hubee    61

@Adriandeska

416 KM a wasko jak w tramwaju, wysoko jak w MPK...

U mnie mial byc szary Liftback w manualu, za namowa tescia jest Combi, a za namowa zony DSG...

A druga sprawa, ze w DE sa tylko Combi, a Liftback traci szybciej na wartosci, bo nikt (albo prawie nikt) go nie kupuje. Na octavia-rs.com sa moze ze 2, albo 3 Liftbacki. W combi bez rolety nawet nie musze wozka (spacerowki) odpiac od stelazu, tylko wstawiam go do srodka i po sprawie.

I obnizone Combi podoba mi sie bardziej. :)

Edytowano przez Hubee
  • Lubię to 2

Piotrekdk    65
24 minuty temu, ucho235 napisał:

Jedyne kombi jakie mi się podoba i wolałbym od lifbacka/sedana to RS6 :D

I tu się z tobą zgadzam :-D 

Sam się zastanawiałem czy tego nie napisać :zajebiste:

Edytowano przez Piotrekdk
  • Lubię to 1

Lukicrx    78
36 minut temu, ucho235 napisał:

Jedyne kombi jakie mi się podoba i wolałbym od lifbacka/sedana to RS6 :D

mhm, ale zejdźmy na ziemię, póki co to forum Skody  :-D

• Lubię to 2

Maliniak    43

Kombi bym wzial gdyby bylo faktycznie sporo wieksze, a tak naprawde dostajesz tylko 10l bagaznika wiecej. No i liftback to jednak nie jest typowy sedan, wiec latwiej wszystko zapakowac. Do tego jednak wyglada lepiej :)

319/452

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.