Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Po prawie trzech miesiącach bez auta w końcu odbieram w przyszłym tygodniu Octavie i pierwsze co muszę kupić to fotelik, bo przez ten czas dziecko z nosidełka już wyrosło.

Zastanawiam się co kupić, wszędzie piszą o X razy bezpieczniejszych RWFach, a z tego co patrze po znajomych to większość wozi dzieciaki w jednak w klasycznych fotelikach. Ma ktoś z Was doświadczenie?

Drugie pytanie czy znacie sklep w Wawie specjalizujący się fotelikach, gdzie można przymierzyć samochód + fotelik + dziecko i sprzedawca ma czas, żeby pokazać kilka modeli?

Reklamy dla niezalogowanych

Filmiki widziałem, dlatego też rozważam zakup właśnie takiego fotelika.

@siemi1 Polecasz jakieś konkretne marki/modele?

mam osobiscie Axkida w OIIFl ale to musisz dobrac do swojego auta.
poczytaj blog/fb osiemgwiazdek (dystrybutor axkida) no jak kolega wyzej tylem.plo ja kupowalem swojego w tylem.pl na prymasa w wawie,

Nie sugeruj sie gwiazdkami ncap tylko raczej testem plus... tez o tym sobie poczytaj.

moj mlody od ok 1roku i 4 mnies jzdzi tylem i pewnie jeszcze ze 2  lata pojezdzi bo jest drobny teraz ma  3,5 roku chyba ze z cura sie zamieni  za 1,5 roku.

• Lubię to 2

Ja też woziłem tyłem i tylko tak polecam. Do normalnego fotelika przesadziłem jak miał już 3,5 roku.
Polecam sklep świat dziecka, szczególnie w jupiter centrum i Pana Michała. Mają trochę rwfów. Ostatnio ceny fotelików bardzo się wyrównały i nie ma już takich różnic w cenach jak wcześniej, więc wolę kupić w dużym sklepie, gdzie maja wszystko na miejscu i nie ma problemów z gwarancją itd.

Mam kartę rabatową 8% na okaziciela, więc w Wawie mogę pożyczyć.

Drugi sklep gdzie jest jeszcze szersza oferta rwf to sklep internetowy i stacjonarny zarazem Tosia. Duży wybór jest przy Toruńskiej ma Targówku. Jednak żeby poprzymierzać na spokojnie trzeba jechać koło 10 rano w sobie albo niedzielę później jest kocioł. W tygodniu po południu to loteria.

• Lubię to 1

Ja polecam Cybex Sirona , fotelik obracany 360 stopni, możliwość jazdy tyłem i przodem i mega wygodny podczas wkładania dziecka bo można obrocic  w kierunku drzwi. 

• Lubię to 1

Mi się nie chciało kombinować i co chwilę zmieniać fotelik dlatego zdecydowałem się na ten model: http://www.recaro-polska.pl/foteliki-dzieciece/9-36kg/fotelik-young-sport.html

Młody od pierwszego roku życia w tym jeździ, ma teraz prawie 4 latka i jesteśmy zadowoleni.

W drugim samochodzie mamy jeszcze budżetowy fotelik http://www.caretero.pl/produkt/fenix/   i też jest ok.

• Lubię to 1

@1bizkit jesli głównie korzystasz z mocy to ok glowa sie wtedy opiera o fotelik ale przy hamowaniu czyod pukac zderzeniu to leci do przodu a roczne dziecko niestety ma jeszcze słaby kregoslup i umocowanie glowy do tulowia...

osobuiscie bym odrawdzal dla takiego malucha, koszt kosztem ale bezpieczenstwo ponad wszytsko.

jak widac na dlugo tez może starczyć: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1284291451677970&id=366601806780277

Ja teraz kupowałem fotelik dla mojego syna i sprzedawca ze Świat Dziecka polecił mi fotelik polskiego producenta http://www.avionaut.com/car-seats/glider. Fotelik wykonany na prawdę dobrze, fajnie wygląda za rozsądne pieniądze - 550 zł. Starszy syn "lata" w foteliku Recaro Mona Nova 2 - ale to fotelik 15 kg+. Nie chciałem inwestować w jakiś drogi fotelik dla najmłodszego, bo jak będzie większy to przejmie po starszym Recaro :)

Edytowano przez ucho235
  • Lubię to 1

Fotelik posiada certyfikat PIMOT-u, a jest to polski odpowiednik niemieckiego ADAC.

Akurat te certyfikaty to są gówno warte, nawet tą homologacja ue niczego nie gwarantuje. Zdobywa to każdy fotelik, nawet styropian w pokrowcu.
Jedynie co mam zostaje typ testy z gwiazdkami adac, ew. testy zagraniczne np. Testy Plus, który dotyczy bardziej fotelików 9-18 i który przechodzą tylko i wyłącznie foteliki montowane tyłem. Nawet te obiecane nie przechodzą, bo można dzieciaka montować przodem.

Apropo obracanych to niestety jest tak, że najczęściej bardzo szybko zaczyna się wozić dziecko przodem i tylko się płaci za możliwość jazdy tyłem. Kupując taki fotelik trzeba mieć żelazną zasadę, że powiedzmy przez 2 -3 lata dziecko jeździ tyłem i koniec. Btw Cybexa polecam robią bardzo dobre foteliki i szybko ssie rozwijają ostatnio.

Byw2. Montując lusterko na tylnym zagłowku, można mieć kontakt wzrokowy z dzieckiem patrząc tylko we wsteczne lusterko, co jest nie do osiągnięcia w standardowy sposób. Fajna jest też radość dziecka jak już w pełni świadome przesiada się przodem do kierunku jazdy ;)

Byw3. W Szwecji czy całej Skandynawii nawet jest obowiązek wożenia dzieci tyłem do ukończenia 4 roku i w ogóle nie ma fotelików przodem, ponieważ prawie każdy dzwon przodem auta w foteliku przodem powoduje uraz kręgosłupa przez za ciężką, względem reszty ciała, główkę dziecka.
Usa też ostatnio maja lekkiego świra na punkcie fotelików np. Mają fotelik z własnymi pasami do ponad 40 kg - romer pineaple czy jakoś tak.

Z mojej strony koniec namawiania, każdy zdecyduje sam :)
  • Lubię to 1

27 minut temu, 22Tomaszz napisał:

Byw3. W Szwecji czy całej Skandynawii nawet jest obowiązek wożenia dzieci tyłem do ukończenia 4 roku i w ogóle nie ma fotelików przodem

Tutaj się nie zgodze, co prawda nie zaglebialem się w przepisy pomimo tego ze mieszkamy tutaj już kilka dobrych lat ale foteliki montowane przodem do kierunku jazdy widziałem w sprzedaży bodajże dwa lata temu, przykładem jest chociażby ten obracany co ja mam, jeżeli ktoś uzna ze woli przodem to będzie woził dziecko przodem i takiemu bezmozgiemu baranowi nie da się przetłumaczyć ze naraża malucha na kalectwo lub smierć .

39 minut temu, 22Tomaszz napisał:

Apropo obracanych to niestety jest tak, że najczęściej bardzo szybko zaczyna się wozić dziecko przodem i tylko się płaci za możliwość jazdy tyłem. Kupując taki fotelik trzeba mieć żelazną zasadę, że powiedzmy przez 2 -3 lata dziecko jeździ tyłem i koniec. Btw Cybexa polecam robią bardzo dobre foteliki i szybko ssie rozwijają ostatnio.

Tutaj tez z żona się zastanawialiśmy czy kupić obracany czy nie ale ostatecznie podjęliśmy decyzje ze u nas będzie ta "żelazna zasada" a obracany fotelik bardzo ułatwi np żonie wkładanie malucha, personalnie uważam ze dopóki nie pokaże się dziecku ze jest możliwość jazdy przodem akurat w tym foteliku to nie będzie problemu w postaci chociażby płaczu ze nie będzie chciało jeździć tyłem .

koniec końców i tak każdy zrobi jak uważa .

Moj to sie cieszy bo patrząc w lusterko mówi widzę znaczek skody :) i jak ja albo zona wsiadamy za kierownice to zawsze pyta tato/mamo ty prowadzisz? :)

ja doradzam tyłem jak długo się da ale każdy zadecyduje sam.

W końcu udało się podjechać do sklepu (tylem.pl) i dobrać fotelik. Po przymierzeniu Axkid Minikida,Besafe easy+ i Britax Max way'a wybór padł na ten ostatni ze względu na dobrą pozycję dziecka i najmniejszą ilość zajmowanego miejsca (po montażu fotelika mogę usiąść spokojnie na siedzeniu pasażera z moim 185 cm).

20170610_093036380_iOS.jpg

• Lubię to 1

Modele z ISOfixem to max 18 kg, nie będę go przekładał to mi nie zależało, a tutaj fotelik do 25 kg także starczy na trochę dłużej.

Edytowano przez keaton

Dnia 11.06.2017 at 12:59, keaton napisał:

Modele z ISOfixem to max 18 kg, nie będę go przekładał to mi nie zależało, a tutaj fotelik do 25 kg także starczy na trochę dłużej.

ISOfixy sa do 36kg także, w zeszłym tygodniu kupiłem rowniez Romera dla dziecka w opcji 15-36 kg.

Chyba,ze chodziło Ci o Twój model

Specjalistą nie jestem, ale z tego co mówił sprzedawca to z fotelików jakie mnie interesowały (do jazdy wyłącznie tyłem) to wszystkie modele z isofixem to max 18kg.

Edytowano przez keaton

Zgadza sie ale wyedy dziecko uzywa wbudowanych w fotelik pasow. Powyzej 18kg isofix tylko trzyma fotelik a pasami z auta przypiete jest dziecko mi tak tlumaczono. Chyba ze fotelik mozna zamontowac isofixem i pasami i ma osobne pasy dla dziecka wgefy to tj byl bez isofoxa :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Lubię to 1

Tak jak @keaton pisze - isofix tyłem tylko do 18kg, foteliki przodem 15-36 są generalnie na normalne pasy, a isofix jest tylko dodatkowym zabezpieczeniem. W tyłem do 18kg tylko isofix trzyma. 

BTW keaton i tak będziesz musiał kupić 15-36 i raczej stanie się to wcześniej niż dziecko osiągnie 20 kg, nie mówiąc nawet o 25 kg :)

Ja przeszedłem na 15-36 przodem, jak młody ważył z 16-17kg i miał już ponad 3,5 roku. Robiło się powoli już ciasno, szczególnie w trasie. Nie wyobrażam sobie go teraz wozić w tym foteliku, a waży "dopiero" 19-20kg :)

Jako ciekawostka to jedynie w ameryce mają foteliki w ostatniej grupie czyli powyżej 15 kg z własną uprzężą do 40 kg, później na zwykłe pasy do 54 kg!!! - romer pineacle  https://us.britax.com/pinnacle-clicktight-booster-seats/

https://foteliki-pod-lupa.pl/nowe-foteliki/britax-pinacle-90-do-40-kg-z-wlasna-uprzeza/

w europie oficjalnie nie da się kupić, ale wiem, że ludzie ściągają to ze stanów i montują u nas :)

Nic bezpieczniejszego już nie ma...

Macie rację, RWF sa tylko do 18 kg na ISOFIX-ile - nie doczytałem, mój błąd.

Dla młodszej mam Axkida I sprawdziłem,ze RWF jest do 18kg, a później od 18 do 25 kg musze juz przodem go odwrócić i przypiąć pasami.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.