Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Reklamy dla niezalogowanych

Ja zmieniam co 15k kkm (jestem po dwóch wymianach) i zalewam Motula 8100 X-Max 0W40 i jestem zadowolony 🙂

• Lubię to 1

Dnia 7.05.2018 at 08:51, Kamil RS230 napisał:

@Sublime tylko nie ten Castrol. Penrite Motul Millers. Wybierz coś z tego 5w30 lub 5w40.

A dlaczego ten olej jest zły ?

Edytowano przez potrek

20 minut temu, Kamil RS230 napisał:

@potrek bo to najgorszy szit. Tylko reklama ich ratuje. Poczytaj skład oleju i jego właściwości. Z każdym z tych co wymieniłem przegrywa. 

Myślisz ze grupa vag lałaby taki shit i brała za to odpowiedzialność, jeśli takowy olej miały siać spustoszenie w silniku ? 

do bmw tez leja castrola juz od wielu lat .... zalalem castrola i powiem tyle silnik zdecydowanie glosniej pracowal a co gorsza spalanie oleju zdecydowanie wzrosło 

😜

@potrek a co im zależy? Dla nich licza się koszty a te są zdecydowanie na korzyść castrola w porównaniu do pozostałych... w ostatecznym rozrachunku nawet jeżeli muszą naprawić kilka aut na gwarancji i tak więcej zapłacą ludzie po jej zakończeniu bo albo będą naprawiać auto albo zwyczajnie kupią nowe, zwłaszcza, że teraz większa część dochodu to i tak floty, które wymianiają auta co kilka lat.

• Lubię to 1

Może ciut póżno ale dodam 3 grosze. Panowie, nie ma kombinowania, nie ma Kazikowych teorii o laniu gęstszego 10W40 bo stary silnik i ma milion przebiegu albo rzadszego bo będzie lepiej smarował.  

Lejemy DOKŁADNIE to co przewidział producent silnika i nic innego. Nasze widzimi się ma guzik do gadania, nikt nie wie i nie sprawdzał, jakiejto jest konstrukcji silnik. Lekko czy ciasno spasowany, poza tym mnóstwo innych parametrów. Tak więc, jak przewiduje producent silnika i jego gwarant jednocześnie, do tego silnika lejemy 5W30 ze specyfikacją VW 504 00.  Żadnego  typowo polaczkowatego kombinowania nie potrzeba, nikt nie jest w stanie udoskonalać fabryki w tym względzie. Jedyny wyjątek -olej zmieniamy co 15 tyś km lub raz w roku a nie co 30 oraz co 2 lata. To jest wymysł dla flot, w celu minimalizacji kosztów ich utrzymania a nie, zwykłego kowalskiego. Potwierdzili mi to ,,prywatnie" mechanicy  w dwóch niezależnych ASO. 

oczywiście mowa cały czas o seryjnym, niedłubniętym silniku. 

Mi powiedzieli że są też tacy co 5 tyś wymieniają :)

Sam chciałem po 15, ale po co ? Dla kolejnego użytkownika mojego auta ? Sam producent tak przewidział. Co 30 tyś mam w gratisie więc nie będę nadgorliwy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

12 minut temu, potrek napisał:

Sam chciałem po 15, ale po co ? Dla kolejnego użytkownika mojego auta ? Sam producent tak przewidział. Co 30 tyś mam w gratisie więc nie będę nadgorliwy.

A potem przy 200k na liczniku ludzie narzekają, że nowe silniki to z papieru, biorą olej, turbiny padają, szklanki dzwonią jak telemarketerzy mBanku. W najciekawszym momencie zajechane panewki lub dziura w bloku bo korba chce się przywitać.

Ja osobiście wolę lać co 10-12k km dobry, świeży olej i mieć zadbany silnik. Koszt porównywalny do wartości samochodu jest znikomy. A kolejnemu właścicielowi będę mógł przynajmniej szczerze powiedzieć, że jednak interesowałem się stanem auta i dbanie o niego nie polegało na jego umyciu czy odkurzeniu.

Ja leję 0w40 motula, narzekać nie mogę przy mojej jeździe.

Nie no jasne, każdy robi według własnej woli;)

Kolega blaise ma racje pod warunkiem że samochód zostanie sprzedany prywatnemu właścicielowi a nie oddany u dealera w rozliczeniu, wtedy częsta wymiana oleju jest jakąś kartą przetargową.

Przy podejściu o pozostawieniu samochodu u dealera np po 3 czy 5 latach eksploatacji i wzięciu nowego samochodu, wymiany co 15kkm tracą sens.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Tak twierdzisz? Że takie wymiany tracą sens? Historia napraw i eksploatacji też jest brana pod uwagę przy wycenie auta. Ma to nawet decydujące znaczenie. Poza tym, gdybym miał po 5 latach tak oddać auto wymieniając co 30 tys..może nie miałbym czego oddawać przy np. mojej jeździe. W 2016 roku(i kilku poprzednich także) od stycznia do listopada, przejechałem 100 tyś km. Autostrady, jazdy w okolicach 160-180 ,200 i sporo ponad km/h często bdosć obciążonym autem (mowa o autostradach w NIemczech) 2017 juz mniej gdyż zrobiłem sobie roczne wakacje ale teraz znów wróciłem do jazdy (tyle, że nieco mniej) . Gdybym utrzymał tamto tempo, po 5 latach miałbym grubo ponad 500tys...i chyba 2 gi silnik i 5tą turbinę. Olej lałem Motula 5W30 , wymiany co 12-15 tyś km i auto sprzedałem z idealnym motorem jak na taki przebieg. Mowa o 1.8T dłubniętym przez konkretnego fachowca. Tu nawet nie chodzi o sam olej  bo są już takie, które potrafią wytrzymać taki przebieg przy odpowiednich warunkach jazdy. Sprawa rozbija sie o filtr oleju, który zdecydowanie nie jest zdolny do tak długiej pracy.

Dlatego warto sam filtr zmienić, ja tak zrobiłem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.